Jakie kolumny?

Zaczęty przez jamówię, Maj 09, 2016, 17:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: miniabyr w Maj 11, 2016, 23:07Odlew jest komorą dla głosnika średniotonowego.
Czyli jeszcze inżynier projektował :)

A księgowy płakał
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: miniabyr w Maj 11, 2016, 22:40No zaraza się rozprzestrzenia.
No naśladuję mądrzejszych od siebie :) A zacząłem od Dziadka i jestem mega zadowolony że Was Chłopaki posłuchałem i mogę naśladować :)

miniabyr

#52
Cytat: vasa w Maj 11, 2016, 23:12
Cytat: miniabyr w Maj 11, 2016, 23:07Odlew jest komorą dla głosnika średniotonowego.
Czyli jeszcze inżynier projektował :)

A księgowy płakał
No i to nie byle jaki ...zarówno model c jak i d bazuje na pomyśle australijczyka A.N Thiele.http://www.electrovoice.com/downloadfile.php?i=971394
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elektroboy

#53
cały myk polega na wykorzystaniu małego szybkiego ruchu papierowej membrany sredniotonowego głośnika, cietego zwrotnicą naprzyklad na 700Hz, do jednoczesnego pompowania pasma o ponad oktawe niższego t.j. do ok. 300-350Hz. i to właśnie się dzieje przez ten idealnie policzony otwór "mid-reflex". średnica jednocześnie otrzymuje delikatną "tubowatość" idealnie autentycznie brmią trąbki, saxofony ale też wokale. nie ma nosowego przydżwięku klasycznych tub. cała konstrukcja została policzona oraz zaprojektowana wedlug noblowskiej teorii panów Thiele&Small-a http://www.hifi.pl/slownik/thiele-smalla.php i działa to doskonale! :) są teorie że ev zapłacili panom za zaprojektowanie kluczowych elementów.

jamówię

Gratulacje!zaczynamy być nie tylko opiniotwórczym forum analogowym,ale wyznaczamy też trendy vintage ;D
Ile pary musi mieć piecyk,żeby to napędzić?

pmcomp

Cytat: jamówię w Maj 12, 2016, 06:57
Gratulacje!zaczynamy być nie tylko opiniotwórczym forum analogowym,ale wyznaczamy też trendy vintage ;D
Ile pary musi mieć piecyk,żeby to napędzić?

2W?
5W?

Pozdro

jamówię

Muszę gdzieś tych EV posłuchać.

miniabyr

Interface D zalecają  1 Watt do góra 15 Watt ,a jak jest w interface C nie wiem bo te kolumny chyba mają mniejszą czułość.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jamówię

Czy te paczki mają tak nisko stać,czy są do nich jakieś standy?

kawosz

#59
Ja sobie zrobię standy w takim samym kolorze jak forniry . U Ondreja wersja D jest na podwyższeniu . Paweł też miał robić standy . Dziś jadę do Kolegi Pawła posłuchać większych braci z moimi luxmanami . Audiofilia jak siłownia  . Końcówka M-4000 waży z 30 kg  ;D

moon

Cytat: kawosz w Maj 12, 2016, 13:57Audiofilia jak siłownia 
chyba co najwyzej rozgrzewka:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

jamówię

Swoją droga kupowanie takich paczek, to jak polowanie, można latami czekać na strzał a i tak dookoła tylko paździerz pogryziony przez szczury ;D
Jak często trafiają się nie sterane modele: czyli dobre przetworniki i nie rozwalone budy? Stan- przynoszę do domu i gramy. Ile to ma lat np.Interface D?czy w razie skuchy z driverami,są dostępne NOSy?Ile to kosztuje?

kawosz

Paweł w swoich wymieniał chyba zawieszenia i gwizdki . Zwrotnice też robił . Jak grają  napiszę jutro . Na teraz wiem jak grają Ondreja . A Ondrej bardzo chwalił Pawłowe . To że ich D grają super nie znaczy że C zagrają równie dobrze . Zaryzykowałem . Jest ryzyko jest zabawa  :o

jamówię


elektroboy

#64
parę dni temu przybył do mnie Paweł ze swoim komputerowym systemem do ustawiania ramion oraz wkładek gramofonowych. zrobilišmy razem ustawienie mojej dynavector 17d2 w ramieniu sme3012 oraz moim pięknym i świetnym luxman pd444.
od wtedy codziennie siedze, słucham winyl za winylem i jestem w coraz większym szoku.
co bym nie włożył to gra o klase, dwie trzy cztery nawet o pięć klas lepiej od jakiejkolwiek cyfry, którą miałem kiedykolwiek w moim systemie.
czy mój świetny zlampizowany denon, czy weiss eng, mytek manhattan, lampowy metronome, fantastyczny sony hap-z1, czy cd sacd dvd-a lub hyper resolution flak... wszystkie te cuda techniki grają jak winyl...gdy go słucham z toalety.
oczywiście przy nieestetycznie otwartych drzwiach.
po prostu czy leci LedZep1, czy Martin Gore Counterfeit ep, czy Deep Purple In Rock, czy Orbital czy Air czy Alphaville lub Erasure, cyfra jest w kompletnie bladej dupie.
Dziekuję Pawełku za świetną robotę i panu bogu za pomysł budowy swojego kabla gramofonowego, który został włożony w moją  głowę! :)

Jakub

Cytat: elektroboy w Maj 13, 2016, 14:18pomysł budowy swojego kabla gramofonowego, który został włożony w moją  głowę!

Bardzo prosimy o podzielenie się pomysłem :)

jamówię

A co na to slajer,znowu gdzieś tam bredzi,że pyka i szumi a w Monachium gramiaki to dno i porażka  ;D

lok

Electroboy a co za pre phono gra.


Sent from my iPhone using Tapatalk

elektroboy

#68
W pierwszej kolejności sorry za swój wpis "gramofonowy", który nie wklejiłem we właściwy wątek.
Ale jak już jest tutaj to odpowiem przynajmniej na pytania.

"Jakub  maniak
*****
Cytat: elektroboy w Wczoraj o 14:18

...pomysł budowy swojego kabla gramofonowego, który został włożony w moją  głowę!"

Bardzo prosimy o podzielenie się pomysłem :)"


Kabel zaprojektowałem i wykonałem dla połączenia SUT z MM wejściem lampowego preampa Technics SU-30A =de facto Marantz 7C mkII :) Do budowy użyłem miedziany posrebrzany litz kabelek z teflonową izolacją. Ekranowanie plecionka z czystej miedzi, ekran podłączony do masy sygnałowej tylko z jednej strony z dodatkowym wyprowadzeniem dla ew. podłączenia ekranu pod masę mechaniczną. Czyli mój kabel mniej więcej kieruńkowy, masa się zwykle zaleca podłączyć "od tyłu".
Konfekcja to zwykłe Prolink cinche, z jednej strony w wersji z Nakamichi logem, akorat taka para mi taka weszła po rękę. Konfiguracja to mój pomysł i tak trochę tajemnica autorska. Przynajmniej na razie.
Udało mi się uzyskać, jak na ekranowany kabel, wyjątkowo niską pojemność około 40pF/m. Skoro mój kabelek ma 60cm, jego pojemność jeszcze mniejsza i to około 28pF!!! 

Wygląda tak



Jeszczę dodaję, sprawdziło mi się dodatkowe podłączenie "ogonka" pod mechaniczną masę preampa lampowego Technics. Jak na wkładkę MC z niskim wyjsciem, moje podłączenie nie daje więcej szumu czy brumu od wkładki MM Shure Ultra 500 którą używam alternatywnie. W ogóle szumu ani brumu prawie nie ma i to nawet przy bardzo głośnym podkręceniu głośności, z czego się oczywiście bardzo cieszę. Szumy brumy bywają częstą bolaczką nawet nocną zmorą audiofila,  szczególnie przy "low output" wkładkach typu MC. 


« dnia: Wczoraj o 18:07 »
Electroboy a co za pre phono gra. 

Tak jak w.w., MM preamp w moim 100% lampowym Technics SU-30A. Skoro używam low output wkładkę MC Dynavector 17D2, potrzebny mi jest jeszcze dobry SUT.  Momentalnie mi gra Ortofon T-30 (http://www.vinylengine.com/library/ortofon/t-30.shtml, bardzo go lubie za świetną muzykalność i nasycenie.  Czasami alternatywnie używam Technics SH-305MC (ponad 4kg! http://audio-heritage.jp/TECHNICS/etc/sh-305mc.html) oraz Luxman AD-8020. http://www.thevintageknob.org/luxman-AD8000.html 

MAC

Posłuchałem Tannoy Turnberry GR i wyszedłem od znajomych bez butów, skarpetek i dolnej szczęki  :o
Grało z 40W lampą w PP. Uszami wyobraźni już słyszę jak to by zagrało z SE o tej samej mocy.
Chyba mam wyznaczony cel  :o


miniabyr

Maciek musiało boleć ,co? ;D Na ta kto już jest chwalimy swoje dopóki nie usłyszymy czegoś lepszego. Ile za takie tannoy'e trzeba dać?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: masza w Maj 15, 2016, 10:54
Posłuchałem Tannoy Turnberry GR i wyszedłem od znajomych bez butów, skarpetek i dolnej szczęki  :o
Grało z 40W lampą w PP. Uszami wyobraźni już słyszę jak to by zagrało z SE o tej samej mocy.
Chyba mam wyznaczony cel  :o


Proponuję się powstrzymać do czasu aż posłuchasz Kensingtonów :) i wtedy rozważyć cele.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: masza w Maj 15, 2016, 10:54Posłuchałem Tannoy Turnberry GR i wyszedłem od znajomych bez butów, skarpetek i dolnej szczęki 
Grało z 40W lampą w PP. Uszami wyobraźni już słyszę jak to by zagrało z SE o tej samej mocy.
Chyba mam wyznaczony cel 

Było w domu siedzieć . Nerva audiofilskiego byś sobie oszczędził ;)

MAC

Cytat: miniabyr w Maj 15, 2016, 10:59Maciek musiało boleć ,co? ;D Na ta kto już jest chwalimy swoje dopóki nie usłyszymy czegoś lepszego. Ile za takie tannoy'e trzeba dać?

Katalogowo 30 tyś
Zawsze gdzieś pływa większa ryba :) zazwyczaj problem leży w wielkości podbieraka  ;D

Cytat: vasa w Maj 15, 2016, 11:00
Proponuję się powstrzymać do czasu aż posłuchasz Kensingtonów :) i wtedy rozważyć cele.

Wszedłeś z Kensingtonami na rybę za 60koła ;), która i tak jest szprotą przy rybie za 180k (Royalach)  :D

Cytat: kawosz w Maj 15, 2016, 11:02
Było w domu siedzieć . Nerva audiofilskiego byś sobie oszczędził ;)

Więcej nigdzie nie pójdę  ;D



MAC

Oczywiście to tylko jutub ale oddaje troche tego co sam usłyszałem (oczywiście w innym systemie).
Do rocka to może one nie specjalnie ale mało słucham, natomiast jazz i klasyka... no pierwszy raz siedziałem jak żywy w sali koncertowej o powierzchni 25m2 z całą orkiestrą symfoniczną i czułem sie jak w filharmonii  :o