W poszukiwaniu CD

Zaczęty przez MAC, Sierpień 28, 2016, 16:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Darku jest tylko jeden szkopuł tego napędu. Jak się popsuje już go nie naprawisz :(.
Kasa wyrzucona w błoto.
Ja wiem że ten napęd ma opinie bardzo trwałego ale nie jest niezniszczalny.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Napędy są choć nie są tanie  :) . Do 10 SE są lasery w Germani po 50 ojro . Grzej z 25ką z której nie zrezygnowałem . Choć i do niej znalazłem napędy NOS . Polak naprawi wszystko  ;D . Komuna nas nauczyła  :P
Nie bez przyczyny te odtwarzacze trzymają ceny na aukcjach . Jestem zachwycony . Zapraszam na odsłuch

amati74

Cytat: kawosz w Luty 04, 2017, 23:04
Napędy są choć nie są tanie  :) . Do 10 SE są lasery w Germani po 50 ojro . Grzej z 25ką z której nie zrezygnowałem . Choć i do niej znalazłem napędy NOS . Polak naprawi wszystko  ;D . Komuna nas nauczyła  [emoji14]
Nie bez przyczyny te odtwarzacze trzymają ceny na aukcjach . Jestem zachwycony . Zapraszam na odsłuch
A jaka kasa? Za 25ke i za 10se

Piterski

Cytat: kawosz w Luty 04, 2017, 23:04Zapraszam na odsłuch
Wybiorę się do Ciebie na pewno ale najpewniej z Denonkiem do porównań.
Na razie u mnie nie ma mowy o starym nowym CD  :)
Przymierzam się do zakupu gwizdków ST350A i przygotowuje zasilanie 110V dla Luxmana.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Cytat: amati74 w Luty 04, 2017, 23:16A jaka kasa? Za 25ke i za 10se
25 ka to prawie 2x tyle co 10 se ( 1000-1200 euro ) . Ja mam pewny układ  kupiłem jakby w rozliczeniu za 2700 zł i jeszcze są mi winni . Zanim znajdą mi 25 kę w dobrym stanie gram na tym

kawosz

Cytat: Piterski w Luty 04, 2017, 23:21Wybiorę się do Ciebie na pewno ale najpewniej z Denonkiem do porównań.
Denonka przechwycił Ondrej celem przegrywania na dziadka . To może potrwać ma dużo płyt :D
I będą jaja jak wróci Denonek i zwalcuje Teaca   ;D


Jamówię

Zapytam tu,bo w wątku o Almarro sie rozmyje. Kupiłem sobie Marantza CD75,bubusia zwrócił mi uwage na 75II ale nie było a ten wyglądał jak z porządnego domu :)to wziąłem,serwer co chwila się wiesza i nie wiem co z tym Olive zrobić. BTW do zakupu przekonały mnie dwie rzeczy,mianowicie obecność TDA 1541A i CDM1,jakie są jeszcze kluczowe różnice pomiędzy tymi wersjami,które można w ramach rozsądku-słowo klucz!up gradeować w tym moim dziadku? Potrzebna w nim jest odrobina większa rozdzielczość na górze,reszta mi pasuje.

MAC

Podpytaj McGyvera co z tym zrobić. Może lampizacja?

Jamówię

Cytat: masza w Luty 05, 2017, 09:07
Podpytaj McGyvera co z tym zrobić. Może lampizacja?




No właśnie nie wiem czy lampizacja.Teraz jest bardzo ok jeśli chodzi o eufoniczność,barwę i słodycz,średnica jest też w punkt,natomiast góra mogłaby być bardziej otwarta i rozdzielcza,tylko tyle. Płyty cd,to tak poza głównym nurtem,ale niech fajnie grają. Też myślałem o Adamie.

MAC


Jamówię

Cytat: masza w Luty 05, 2017, 10:45
:)





Może i tak trzeba zrobić? Ten radiator z tyłu mocno się grzeje. Muszę kupić pilot,jakiś tani,ktoś coś wie?

bubusia

Cytat: Jamówię w Luty 05, 2017, 09:44
Cytat: masza w Luty 05, 2017, 09:07
Podpytaj McGyvera co z tym zrobić. Może lampizacja?

Moze lepiej jakies kondy, zeby nie zabic reszty, lampizacja moze oczywiscie pomoc, ale to juz spora zmiana. U mnie gora jest ok, chociaz nie jest jakas bardzo nosna, czy rozdzielcza. Mam tez NAD 51 jako dack, i w polaczeniu z cd75II podnosi sie wlasnie rozdzielczosc gory, ale troche bez sensu dokupywac dacka. Reszta juz jest gorsz niz z sanego cdeka




No właśnie nie wiem czy lampizacja.Teraz jest bardzo ok jeśli chodzi o eufoniczność,barwę i słodycz,średnica jest też w punkt,natomiast góra mogłaby być bardziej otwarta i rozdzielcza,tylko tyle. Płyty cd,to tak poza głównym nurtem,ale niech fajnie grają. Też myślałem o Adamie.

Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

Jamówię

Generalnie bubusiu to Ci dziękuję za zwrócenie mi uwagi na ten model Marantza,gra to na zadziwiającym poziomie a płyty wczytuj w sekundę. Fajnie.

MAC


Jamówię

Lepiej,tylko w Marantzu jest inny daczek. Revox grał w taki uspakajający sposób a Marantż ma prat,wypełnienie i dynamikę. Podoba mi się i nie bedę mu dawał żadnego DACa,bo przecież kupiłem go dla TDA1541A to fajna kostka

szczemirek


MAC

Cytat: szczemirek w Luty 05, 2017, 12:32za dużo cukru w cukrze

Stereotyp, stereotyp i jeszcze raz stereotyp.
Dobra aplikacja lampowa nic nie cukrzy i niczego nie pudruje. Jest dynamika, jest naturalna barwa instrumentu, jest szybkość i są wybrzmienia.

Lampowy muł to tak jak jasno grające i wrzeszczące srebro w kablach.

Słyszałem tylko jeden wrzeszczący srebrny kabel (Albedo Blue) i Jeden zamulony wzmacniacz lampowy (Żaklin). Nie przeczę, że nie ma ich więcej, na pewno są ale to są skopane konstrukcje a nie standard.

amati74


szczemirek

"Stereotyp, stereotyp i jeszcze raz stereotyp"

Oj! Bo Ci odnajdę Twoje własne opinie ;(

Czy ktokolwiek słuchał, ktokolwiek wie o Electrocompaniet EMC 1UP?

MAC

Co Ci trzeba wiedzieć?
Miałem go ze dwa lata.

szczemirek

Cytat: masza w Luty 05, 2017, 12:55Co Ci trzeba wiedzieć?

Nervosa złapałem... dawno nic nie kupowałem a wyglada poważnie. W tej chwili u mnie NAD C541 tylko ;(
Chociaż szczerze mówiąc to nie wiem czy potrzebuję zmiany bo gra to u mnie przez DAC'a... No swędzi tylko;)

MAC

Sam bym go znowu przygarnął jeśliby nadarzyła się odpowiadania okazja.
Przestrzeń i analogowość. Cud, miód i orzeszki. Lepszego nie miałem.

szczemirek

Q... No to mam orzeszki w niedzielę! Dzięki. Ładnie dzisiaj - jadę gdzieś się przewietrzyć. Przebywanie w towarzystwie osób nie dbających o stan kasiory i jakąkolwiek zasadność podejmowanych decyzji zakupowych jest ZŁE!

kawosz

Stereotyp zgadzam się z Maszą . Próbuje dopasować teraz sobie RCA do Teaca . Mam kilka kabli i się bawię .
To Belden , AN - Pawła , miedz nomos , srebro nomos , SO srebro , simens miedz nomos - ten pyton  ;D .
W moim zestawieniu najbardziej darł ryja Belden . Miniabyr świadkiem nie dało się słuchać . Teraz jest SO od Maćka . To bardzo dobry kabel . Gra bardzo podobnie do AN Pawła . Nic nie wysusza i nic nie  muli :) . A poza tym kosztował 1/5 ceny AN :D