Zakup kontrolowany

Zaczęty przez rommel, Czerwiec 15, 2014, 16:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

#50
Popatrz na to: http://allegro.pl/garrard-zero-100s-idler-i4661866270.html
Rzadka rzecz.  Ramię typu piwot tangencjalny. Chłopaki z "domka" twierdzą, że spadł, stąd pływanie o którym wspomina sprzedawca:
http://winyle.domek.org/index.php/topic,42.msg1696.html#new
Ale to prosty, mechaniczny gramofon. Może warto zaryzykować?
To taki wyraz mojej  leciutkiej dezaprobaty dla tej Foniki. Pamiętaj-plastik Twój wróg  :)

rommel

Wiem,wiem ale gdzieś po cichu lubię te nasze słabiutkie gramki.A po za tym to nie jest sprzęt docelowy,pewnie po świętach zacznę się rozglądać za czymś konkretniejszym.Zasilić portfel muszę ;)
Oto fota.

frywolny trucht

Z tego co pamiętam, w Bernardzie można było tak ustawić, by układ nie napierał na ramię. Niejako przewrócić na drugą stronę. Zrób tak. Sprawdź singla 45 obrotów bez układu antyskating. Przegnij nieco siłę nacisku na igłę. Daj 0,3g więcej od dopuszczalnej masy dla wkładki. Płyta musi być prosta, bez bicia wynikającego z niecentryczności.

frywolny trucht

Z tego co pamiętam, mój Berni tak właśnie funkcjonował na MF :)
Ale, ale, czy gramofon jest w ogóle wypoziomowany?

rommel

Ramię w lewitacji,anty ściągnięty.Efekt:ramię lata luźno do punktu wyraźnego oporu.Jest to prawdopodobnie opór stawiany przez układ powrotu i podnoszenia ramienia...Tak,poziom jest.

frywolny trucht

Nie odpływa w żadną stronę ani na początku, ani na środku, ani na końcu strony? Żadnych oporów, luzów przy suwaniu w płaszczyźnie poziomej? No to już coś.
Rozumiem, że opór występuje  w miejscu gdzie płyta i tak się muzycznie kończy?
Spróbuj przeciążyć wkładkę, bez udziału antyskating- jak wcześniej opisałem i posłuchaj singla.

rommel

Problem w tym że opór zaczyna się dokładnie w miejscu przeskakiwania(położyłem singielka i sprawdziłem)czyli ok,1cm od końca nagrania,ramię mimo wszystko skłania się do zewnątrz(dlatego sprawdziłem jeszcze raz poziom)

frywolny trucht

Nie wiem. Może ktoś inny coś podpowie?

rommel

Na szafie stoi Berni,ale trzeba wymienić miskę z tuleją talerzyka.Może go przeproszę...

frywolny trucht

Jest sporo osób z większą wiedzą od mojej. Może coś podpowiedzą.

rommel

I tak dzięki,za wszystkie sugestie.Poczekam może ktoś coś pomoże.

wojtek41

W tym modelu ramie podnosi sie automatycznie, po zakoczeniu odtwarzania..?
Jesli tak. Sprawdz wylacznik krancowy. Moze tu jest przyczyna...?

jajacek1410

Będę tak sobie gdybał. Nie wiem jakie tam są możliwości regulacji przesięgu i czy w ogóle.  Może jest jakoś koszmarnie źle ( za krótko) ustawiony. Nigdy tego nie doświadczyłem, ale wyobrażam sobie, że mogłoby wyrywać igle z rowka przy dużych obrotach. Może mam tylko bujną wyobraźnię. :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

rommel

Po analizie i ponownym powąchaniu wszystkiego,wydaje mi sie,że problem właśnie w wyłączniku krańcowym.Jest on regulowany śrubą,ale jak go odpuszczę za mocno to znowu na LP nie bedzie się wyłączał...Oj będzie zabawa,będzie się działo!Nocy będzie mało! ;D

Mikelosos

Dzień dobry wszystkim,

Dysponuję wzmacniaczem Technics SU8055K (po renowacji), kolumnami Ohm Seria L (po renowacji) oraz dodatkowo odtwarzaczem CD Sony CDP-308ESD (po renowacji) i tunerem Denona TU-450. Ostatnio wpadł mi w ręce gramofon Sony PS+LX1. Wiem, ze ten gramo to podstawowa wersja.

Pytanie - czy warto do mojego zestawu audio dokupić Thorensa 318:
http://allegro.pl/thorens-td-318-rasowy-gramofon-i4791152257.html lub
http://allegro.pl/gramofon-thorens-td-318-td-318-gwarancja-i4765590629.html - bez wkładki...
czy to nie jest "za dużo" jak do mojego tour audio?
Może w ogóle nie Thorens? Inne sugestie mile widziane :)

Chciałbym kupić porządny gramo na lata aby się nie zastanawiać i nie szukać innego modelu po roku czy dwóch.
Muzyka - jazz, rock, ambient.

Pozdrawiam
Michał

frywolny trucht

Gramofony ( ten sam gramofon?) wyglądają na zachowane w dobrym stanie. Zamontowaną wkładką bym się nie nakręcał. Jest taka sobie.Ten za 2 koła wygląda jakby opuścił fabrykę wczoraj. Najwyraźniej przeszedł kompleksową rozbiórkę, ciekawe w jakim celu? Warto zadać sobie trudu, potargować się i umówić na osobisty wybór, a najlepiej to chyba jednak zapolować na TD 320 z troszkę lepszym ramieniem i lepszymi parametrami.
Nie ma czegoś takiego jak "za dobry" jeśli ma być na długo.

vasa

Na alle trwa teraz aukcja gramofonu Ad Fontes. Na razie cena to ok. 1000 zł. Skończy się gdzieś ok. 2000, czyli podobnie jak ten Thorens a jest to znacznie lepszy wybór.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Mikelosos

Dziękuję frywolny trucht.

Niestety nie pomogłeś mi w moim problemie  :(. Pozwól, że ujmę go w inny sposób. Nieprzypadkowo pisałem mój sprzęt. Chciałbym dopasować jakością gramofon do tego, co już mam. Czy np. wzmiankowany thorens 320 to nie będzie za wysoka półka - czy reszta komponentów go nie stłumi, nie pozwoli usłyszeć różnicy w brzmieniu (w porównaniu do innego gramo).
Nie chcę przegiąć w żadną stronę.

Michał


frywolny trucht

#68
To będzie najmocniejszy element, ale nie zaraz tak, że łączysz wyrafinowany hi-end z budżetówką.
Spytam inaczej. Czy jak podłączysz lepszy CD pod swoją wieżę, usłyszysz różnicę? Usłyszysz. Tak i będzie z gramofonem.
Kupisz mu lepszą wkładkę, czy usłyszysz różnicę w swoim systemie? Usłyszysz.
Masz na gramofon tyle kasy ile masz- daj maksimum, wyciągając maksimum. Za rok sobie zmienisz inny klocek z zestawu i znowu usłyszysz różnicę. A z gramofonem na długo będziesz miał spokój. Chyba, że trafisz padło, czego oczywiście nie życzę. Jeśli natomiast jesteś zdania, że ta wieża to już do śmierci ma być z Tobą, to co innego.
Jakaś Saba PSP 250 za 300zł-500zł, Telefunken S 500 za 700zł, wkładka AT95 E za 120zł, powinny wystarczyć.

frywolny trucht

Cytat: vasa w Listopad 12, 2014, 19:25Na alle trwa teraz aukcja gramofonu Ad Fontes. Na razie cena to ok. 1000 zł. Skończy się gdzieś ok. 2000, czyli podobnie jak ten Thorens a jest to znacznie lepszy wybór.

Poszedł za prawie 3500 zł :)

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Bez względu na resztę Twojego toru brał bym tego Thorensa. Miałem 318 stkę. To bardzo fajne sprzęty, potrafią super zagrać i nie marudzą ;) Z lepszą wkładka i pre pokazują na co je stać. Choć już z budżetową 2M Red (ojeju tam) gra bardzo fajnie. U mnie z Nagaoką JT555 grał zarąbiście ze wzmacniaczem z wcale nie wysokiej półki i pre diy jakimś. Radocha była.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Mam możliwość zakupu Sondeka i się łamię.
Konfiguracja bidna (valhalla, Basic Plus) ale stan piękny i cena dl mnie do przyjęcia.
Miałem już Sondeka i w sumie źle mi z nim nie było  ::)
Dokupić Ekosa i hulać?


MAC

Nic ten teges? Żadnej porady? Nikt nie ma zdania? Jedyny słuszny i polecany zakup to kredens?  :o

rudy-102

Jak masz jeszcze miejsce? :)