SABA Professional 1300 - hi-end za 2000 zł - do kupienia

Zaczęty przez pmcomp, Marzec 07, 2016, 13:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

9250 nie ma, ale jest 9240 i 9260. Spodziewam się, że w 9250 będzie tak samo. Czyli jest zabezpieczenie, aby nie spadło poniżej 4 Ohm.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Acoustic Lab

Gratuluję zakupu wspaniałych kolumn.

Masz wersję z jednym rezystorem 1R5 czyli średniotonowy nie jest cięty od góry, bo były też wersje z dwoma rezystorami  1R5 i innej wartości kondem na wysokich.
Jakbyś się z nimi osłuchał i chciał modyfikować to na pierwszy ogień kond na wysokich na jak najlepszy, pozostałe 33 i 47uF na np. Mundorf ECap i okablowanie wewnętrzne też raczej do wymiany.

Mikut1982

Dziękuję.  Właśnie będę chciał je modyfikować.  Lecz jestem laikiem i się nieznam na tym na co wymienić.  Ale wymienić potrafię.  Tylko jak i gdzie to wszystko kupić.

Piterski

Bez kosztów i eksperymentów się nie obejdzie. Widziałem, że pytałeś o terminale ale ja bym chyba wybrał wersje z możliwością mocowania bananów.
Sam używam złoconych CMC ale pod złoceniem to pewnie zwykły mosiądz. Paweł namawia mnie na konektory z czystej miedzi ale koszt dość znaczny (po trzy na kolumnę) więc na razie skupiam się na wnętrznościach.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

amati74

Koledzy , mam pytanie , a  mianowicie czy wiecie moze czy bedzie jakaś roznica na plus pomiedzy kolumnami podstawkowymi ktore posiadam, a kolumnami Saba 1300 ktore dostalem, bo nie wiem czy warto je transportowac z polski  .Kolumny ktore teraz posiadam to Tannoy revolution DC6 ,w kolumnach tych nie byly zmieniane zadne pozdespoly w zwrotnicy , czyli pewnie sa tam budzetowe chinskie rezystory I condensatory . Niestety w tych kolumnach nie ma  chyba mozliwosci zeby dostac sie do srodka bez pomocy siekiery .Te wspolczesne budzetowe sprzety made in china sa pratktycznie nie rozbieralne . Kolumny Saba 1300 byly by zmodowane na tyle na ile zniosla by to moja kieszeń.
Pisząc o roznicach na plus mam na mysli wielkosci glosnikow I ich roznorodność (saba , glosnik basowy , srednio tonowy i tweetery).
Tannoy to to tylko glosnik sredniotonowy i dual concentric .


Sent from my GT-P5110 using Tapatalk

Piterski

Zależy czego oczekujesz ale sądzę, że sama skala i barwa dźwięku wprawią Cię na początku w konsternacje.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

amati74

Oczekuje pełnego dzwieku , czasmi mam wrazenie ze moje Tannoye nie sa w stanie wydusic z siebie odpowiednio niskeigo dzwieku basowego ,  ostatnio kiedy sluchalem np Wojtka Mazolewskiego , w jednym z jego kawałkow byl pieknie zagrany kotrabas , byl tak czoczysty I piekny , ale czulem ze tannoye sie dusza nie mogąc wydobyc pelnego dzwieku . Brakuje mi wiekszego dzwieku w sensie ogòlnym, nieraz mam wrazenie jak by małosci dzwięku . Słucham praktycznie tylko jazzu I chciał bym wypełnic dzwiekiem pokoj najlepiej jak to mozliwe. Kiedys slyszalem jak graja takie duze glosniki 12" I to byl taki wlasnie dzwiek
Cytat: Piterski w Listopad 16, 2018, 18:57
Zależy czego oczekujesz ale sądzę, że sama skala i barwa dźwięku wprawią Cię na początku w konsternacje.

Sent from my GT-P5110 using Tapatalk


LampowY


amati74

Cza mieć duży kesz, ja musze mierzyc zamiary na moje mozliwosci ;-) , kolumny saba dostalem za tzw darmoszke
Cytat: LampowY w Listopad 16, 2018, 19:21
Cza kupić Tannoye z 12" lub 15"  :)

Sent from my GT-P5110 using Tapatalk


frywolny trucht

Zaraz. Masz je i nie potrafisz stwierdzić, które ci lepiej grają?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Cytat: frywolny trucht w Listopad 16, 2018, 19:39
Zaraz. Masz je i nie potrafisz stwierdzić, które ci lepiej grają?
Frywolny proszę byś przeczytał  dokładnie to co napisałem w poście [emoji39]. Napisałem że je dostałem ale nie wiem czy warto je transportować z Polski. Te saby są jeszcze w Polsce a ja na wyspie. [emoji4]

amati74

koledzy pokażcie troszke checi ,wiem żę piątek dziś i do baru wam sie spieszy  :smok:. kogo mam zapytac jak nie was  8)

amati74

jeszcze jeden problem do rozwiązania ,a mianowicie te saby przystosowane są do wzmaka  4 ohm a ja mam wzmak ktory obsługuje tylko kolumny na 8 ohm ,jak można rozwiąać ten problem ?

frywolny trucht

Acha. Jeśli szukasz zabawy a'la mikut1982, a kolumny są w dobrym stanie- warto. Masz parę godzin odprężającej zabawy.
Jeśli są w dobrym stanie, a nie spodoba ci się ich granie- sprzedasz z zyskiem.
Jak są w słabym stanie, zabierz przy okazji jak będziesz i zobaczysz.
Ogólnie trudno powiedzieć, które ci zagrają lepiej. To twój system, twoja akustyka, twój gust.
Co do wzmaka, wczytaj się w instrukcję. Ja miałem tak, że póki mam podłączoną jedną parę, pomimo zalecanych 4 łomów, mogę dać spokojnie 6 łomów i takie mam. I działa. I nic nie spłonęło. Do barku ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Po twoim opisie zdecydowanie zalecam te Saby sprowadzić na wyspę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

amati74

Cytat: Piterski w Listopad 16, 2018, 20:29
Po twoim opisie zdecydowanie zalecam te Saby sprowadzić na wyspę.
I tak zrobię [emoji4]

tomekkk1

Czy dobrze widzę i w tych Sabach siedzi kopułkowy średniak a'la Volt?

amati74

Cytat: tomekkk1 w Listopad 16, 2018, 20:57
Czy dobrze widzę i w tych Sabach siedzi kopułkowy średniak a'la Volt?
Osobiście nie znam się, może któryś z kolegów ma pojęcie, z chęcią się dowiem co to za typ  volt



Mikut1982

Poczytaj mój wątek z odnowy sab 1300.
Zobaczysz jakie dalem okablowanie i kondensatory... Wiem że warto było. Ja nie kupiłem najdrozszych.  A koszt regeneracji okolo 1400zł pytanie czy chcesz tyle wydać.

GregWatson

Odświeżę temat. Ktoś tych kolumn jeszcze słucha? Jakie wrażenia obecnie?
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Ponowie. Planuje sklecić taki duecik.  Saba Professional 1300  no i do tego amplitunerek Saba 9250.

Kolumienki po profesjonalnym serwisie i pięknym fornirze do tego czadowe (profesjonalnie robione) podstawki.

A skoro może zakupię kolumienki to czytałem że fajnie grają właśnie z takim amplitunerkiem.

Ktoś miał, słuchał?

Trochę tego i trochę tamtego też.

nikhil

Nie jestem przekonany czy taki duet będzie grał optymalnie. Mam Saby acoustic monitor 140 które grają moim zdaniem lepiej od 130-ek i dobrze wypadają z amplitunerem tego samego producenta. Ostatnio podączyłem kolumny pod "lampę"  i pokazały że, może być lepiej.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

GregWatson

Ok. Przytargałem te 1300 już po modyfikacji. No czeka mnie teraz wnoszenie na 3 piętro. Razem z nimi dorwałem piękne podstawki dosłownie pod kolor i dwie płyty granitowe pod nie. Chwilowo takie fotki.


Trochę tego i trochę tamtego też.