Teraz słucham

Zaczęty przez gratefullde, Maj 30, 2014, 12:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

merlin1973

"W Polsce w sierpniu 1985 roku dotarł na pierwsze miejsce listy przebojów programu III Polskiego Radia, prowadzonej przez dziennikarza muzycznego Romana Rogowieckiego. Po latach utwór ,,Kayleigh" jest w Polsce nadal popularny, gdzie na początku 2014 roku – w jubileuszowej 20. edycji Top Wszech Czasów radiowej Trójki – piosenka zajęła 24. miejsce".
Pozdrawiam S.CH.

gratefullde

Kiedy wróciłem do analogu to pierwszą płytą jaką kupiłem na vinylu był właśnie Marillion... Spośród wielu innych, których kocham i uwielbiam. Może nawet bardziej oczywistych i klasycznych... Powinienem kupić Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath... a ja kupiłem Marillion... Jakoś tak intuicyjnie... I słucham czesto...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Keef98


frywolny trucht

Wczoraj grane w strefie rock'n rolla wolnej od angola- zerwały gaciory- te dwa kawałki. Dziś wracam.




gratefullde

Kocham tę plytę

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

A to jedna ze 100 na bezludną wyspę.

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

eyeinsert

ARCAM A 38, ARCAM CD 37, ARCAM T 32, PRO JECT EXPRESSION III classic, Paradigm Studio 60 v 5 kabli nie pamietam ale fajnie graja

gratefullde

Yes'owy dzień mi się zrobił dziś, to już trzecia dziś na talerzu ląduje... a mam ich jeszcze kilka

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Keef98

Oni mi się nigdy nie znudzą ;)

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Koncertu Niemena z 1986 roku z LP. Zagadka - co to za płyta?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Keef98


eyeinsert

ARCAM A 38, ARCAM CD 37, ARCAM T 32, PRO JECT EXPRESSION III classic, Paradigm Studio 60 v 5 kabli nie pamietam ale fajnie graja

tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Keef98

#789
Trochę "oklepany" zarówno zespół jak i utwór, ale co tam.


A to:

jest prawie adekwatne do daty

tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Keef98


Prawie cały dzień gra SRV, z symbolicznymi przerwami na Bruce'a, Stonesów i Zeppelinów ;)

Keef98

#792

kangie

Alchemik "Dracula in Bucharest", polski zespół. Mam to na CD.

http://www.youtube.com/watch?v=ODZ7gdRvR2g

Ciekawa sprawa - pianino Wurlitzera

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Alan Parsons Project - The turn of a friendly card.
Bardzo fajna muzyka...)

Keef98

"Led Zeppelin II" na przemian analog i CD, dla porównania.

kangie

Cytat: Keef98 w Luty 19, 2015, 23:14"Led Zeppelin II" na przemian analog i CD, dla porównania.
I jak refeksje?

Keef98

Analog lepsiejszy ;) Taki miły ciepły dźwięk, a mi płyta wcale się nie smaży ani nie trzeszczy, tak minimalnie, ale naprawdę trzeba się skupić, aby usłyszeć "urok winyla". Już porównywałam "Jedynkę" ;) Najbardziej z tych dwóch płyt Zeppelinów jeśli chodzi o utwór według mnie zyskuje "Dazed and Confused". Jak będę miała "Czwórkę" to nie mogę się doczekać, aby usłyszeć "When the Levee Breaks". A tak w ogóle to z analogu chciałabym usłyszeć "Third stone from the sun" z El Mocambo, jak jest na winylu.

kangie

Shure niezłe mikrofony robi. A żeby mikrofony robić trzeba się znać. I robi też niezłe wkładki.

I sama dajesz radę z tym gramofoniarstwem? Podziwiam :)