Teraz słucham

Zaczęty przez gratefullde, Maj 30, 2014, 12:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Wysłuchać koniecznie z refrenem.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Wireless

Pozdrawiam, Wireless

Wireless

Dalej upał i duchota. Na ochłodę trochę brzmień ECMowskich - Enrico Rava Quintet "Tribe"
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

Teraz słucham nagrody, którą wzgardziliście jak i La Roux. Wziąłem więc obie dla siebie. La Roux sprzedam za 5 lat za tysiaka, a Eltona sobie słucham. Egzotyczne wydawnictwo. Rosyjskie :)
http://www.discogs.com/Elton-John-The-Covers-Record/release/2633743

Płyta jest ciekawa- ma taką historyjkę na OBI (?): Pod koniec lat 60-tych zakup dwunastocalowej płyty był wyzwaniem finansowym, producenci, by zwiększyć obroty, wpadli na pomysł zatrudniania nieznanego piosenkarza, który odśpiewywał na jednej płycie aktualne przeboje. Kimś takim był właśnie Elton John :)

Jedna z piosenek na płycie- tutaj w oryginale.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Jestem niemiłosiernie monotematyczna:

Wireless



Tyle, że z winyla. Boże, jak to super brzmi :)
Pozdrawiam, Wireless

MAC

Idę poszukać jakiejś płyty na regale.
Na dzisiaj kończę z plikami, trzeba się poruszać :)

MAC


gratefullde

O Yamamoto !!!  :)  Próbowałem kupić jego płyty na vinylu ale szybko stwierdziłem, że lepiej dać sobie spokój. Brak frustracji :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Mam na LP jedynie dwie.
Tą co wyżej, japonka z epoki (East Wind 1976) oraz nową Autumn In Seattle (FIM 2011).
Tsuyoshi praktycznie do kupienia jedynie na eBay z Japonii ale i tam jego płyty kosztują kilka razy więcej od wszystkich innych. Za NM trzeba liczyć 100-200$. Dlatego większość jego mam na syfrze.

gratefullde

Cytat: MAC w Czerwiec 17, 2015, 16:04
Mam na LP jedynie dwie.
Tą co wyżej, japonka z epoki (East Wind 1976) oraz nową Autumn In Seattle (FIM 2011).
Tsuyoshi praktycznie do kupienia jedynie na eBay z Japonii ale i tam jego płyty kosztują kilka razy więcej od wszystkich innych. Za NM trzeba liczyć 100-200$. Dlatego większość jego mam na syfrze.
Autumn też mam :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Koncertowy Simon & Garfunkel
Moja ulubiona ich płyta.





NIE! To nie ja  ;)

jamówię

Cytat: MAC w Czerwiec 17, 2015, 16:04
Mam na LP jedynie dwie.
Tą co wyżej, japonka z epoki (East Wind 1976) oraz nową Autumn In Seattle (FIM 2011).
Tsuyoshi praktycznie do kupienia jedynie na eBay z Japonii ale i tam jego płyty kosztują kilka razy więcej od wszystkich innych. Za NM trzeba liczyć 100-200$. Dlatego większość jego mam na syfrze.



Z czego wynikają takie ceny,mam Atumn,na cyfrze i nie powiem nagrane spektakularnie ultra hade,jak to mówią,ale czemu za tyle kabongi???

MAC

#1338
Cytat: jamówię w Czerwiec 17, 2015, 17:23Z czego wynikają takie ceny
Jedynie chyba z tego, że to doskonały i zawczasu niedoceniony muzyk.
Winyle wydano w epoce jedynie w Japonii i jest ich bardzo mało.
Światowy rozgłos przyniosła mu dopiero informacja rozsyłana kilka lat temu po portalach jazzowych o jego tragicznej sytuacji. Facet podobno przymierał głodem w przytułku dla bezdomnych.
Wtedy wszyscy miłośnicy jazzu zaczęli się interesować nim i jego muzyką.
To jest moja teoria na wytłumaczenie cen płyt LP z epoki.

spalon

A ja sobie dziś na talerz wrzuciłem dawno nie słuchanego Rick Wakeman · Live

elem

Cytat: gratefullde w Czerwiec 17, 2015, 16:00O Yamamoto !!!    Próbowałem kupić jego płyty na vinylu ale szybko stwierdziłem, że lepiej dać sobie spokój. Brak frustracji

Kiedyś dałem ok. 100 zł za ten LP i nie żałuję :)

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

pmcomp

Cytat: MAC w Czerwiec 17, 2015, 16:04
Mam na LP jedynie dwie.
Tą co wyżej, japonka z epoki (East Wind 1976) oraz nową Autumn In Seattle (FIM 2011).
Tsuyoshi praktycznie do kupienia jedynie na eBay z Japonii ale i tam jego płyty kosztują kilka razy więcej od wszystkich innych. Za NM trzeba liczyć 100-200$. Dlatego większość jego mam na syfrze.


Da radę za powiedzmy 50 USD jak się poczeka i zapoluje na grubego zwierza. Mam już chyba 5 winyli.

Pozdro

gratefullde

Bardzo lubię Davea. Pamiętajmy, że w październiku koncert w Gdyni :)


Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

Wireless



Dawno niesłuchana, z winyla :)
Pozdrawiam, Wireless

elem

Co za porąbana banda, i ta wokalistka  :o Leżę i kwiczę, fantastyczne zjawisko muzyczne  ;D

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41

Niezla laska. Basista tez niczego sobie. ) Calkiem jak dziadek do orzechow.  :D

elem

A patrz tu, jutro szukam płyt Alabama Shakes :)

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Mam te płytę chyba od premiery, strasznie dawno to było :-)  Piękna rzecz. Wyhaczyłem ją dziś na półce i nie żałuję  :-)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

No to węgierska progresja After Crying "Live " z Johnem Wettonem.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9