Teraz słucham

Zaczęty przez gratefullde, Maj 30, 2014, 12:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cytat: Keef98 w Lipiec 10, 2015, 23:38
Lubię... ;D

Ta płyta jest kapitalna.  Poszukaj jammowania JPJ w US, w małych klubach. Super.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Keef98

Znam, słuchałam dawniej, teraz znowu mam fazę na Johna Paula Jonesa. Byłam ciekawa jak teraz zagra na tym co mam, wreszcie gitara basowa brzmi jak gitara basowa. A jak był w Polsce, to nie mogłam być na koncercie :(

wojtko9m



W sobotnie poranki na obudzenie.

frywolny trucht

Wczoraj była-jak zwykle genialna- Strefa rokendrola wolna od angola :)







pełna playlista: http://www.polskieradio.pl/9/350/Artykul/1473769,Przerobki-wariacje-interpretacje-odc-2-11072015
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

KAZIK & KWARTET ProForma-"Wiwisekcja"- taka sobie, albo nie podeszła, ale przeróbka Kejwa mnie normalnie wzrusza.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

A ja wróciłem z jednego warszawskiego antykwariatu w którym nabyłem kilka polskich płyt z epoki. Niestety antykwariat z ofertą winyli to jakaś porażka. Płyt sporo ,ale w stanie takim ,że wstydziłbym się taką wystawić na sprzedaż .SZROT. Było kilka pozycji przy których serce zabiło mocniej ,ale kiedy przyszło do oględzin to ręce opały mi do podłogi. Nie mniej 4 pozycje nabyłem. Demarczyk live oraz 3 składanki. Jedna z nich to Zapraszamy do Trójki z1975 roku !!!!Zobaczcie jaki fajny zestaw hitów!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Wykąpałem te moje nowe nabytki,wysłuchałem i to co mogę powiedzieć to to ,że brzmią strasznie.Nie wiem,nie rozumiem jak można było tak chujowo nagrywać polska muzykę  w latach 70' To jest dramat ,wstyd.Jedyne wyjscie dla całej rzeszy polskich artystów z tamtych lat to mastering pierwotnego materiału. Chyba po raz pierwszy to powiem ,ale mastering to zbawienie dla tej technologicznej chały ,która panowała wtedy w Polandzie.Mimo to bardzo się cieszę z tych nabytków ,bo zestaw wykonawców na tych winylach jest unikatowy.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Po prostu Twój sprzęt odtwarzajacy nie potrafi nawiązać współpracy z tamtym tworzywem ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

To zdecydowanie wynik braku dostatecznie dobrych podstawek pod kable ... elektrony w głośnikowcach nie mogą się wygodnie ułożyć i  brzmią do d..y.
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Sulek, chyba on mógł by być remedium... w końcu fonetycznie blisko do Sułek a to jak wiadomo ówczesna epoka. Z Sulkiem mogło by zagrać ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

A ja już myślałem ,że trzeba kupić Master Hit'a z  wkładką piezoelektryczna.To powinno pomóc zbliżyć się do oryginalnego brzmienia lat 70'. Nieprawdaż ? :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: miniabyr w Lipiec 11, 2015, 17:05
A ja już myślałem ,że trzeba kupić Master Hit'a z  wkładką piezoelektryczna.To powinno pomóc zbliżyć się do oryginalnego brzmienia lat 70'. Nieprawdaż ? [emoji14]
Chciał byś....  Nie idź na łatwiznę, podstawki pod kable i kable Panie Sułku za 6 koła ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Tak stary jestem i czytam to co napisałem  :o A napisałem Master Hit zamiast Mister Hit. Wymierzam sobie razy . Raz,raz,raz.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Chyba Kroke teraz w trójce. Super.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MarkN

Cytat: miniabyr w Lipiec 11, 2015, 16:24Wykąpałem te moje nowe nabytki,wysłuchałem i to co mogę powiedzieć to to ,że brzmią strasznie.Nie wiem,nie rozumiem jak można było tak chujowo nagrywać polska muzykę  w latach 70' To jest dramat ,wstyd.Jedyne wyjscie dla całej rzeszy polskich artystów z tamtych lat to mastering pierwotnego materiału. Chyba po raz pierwszy to powiem ,ale mastering to zbawienie dla tej technologicznej chały ,która panowała wtedy w Polandzie.Mimo to bardzo się cieszę z tych nabytków ,bo zestaw wykonawców na tych winylach jest unikatowy.


Re-Mastering nic nie pomoże. Pewnie musieliby zrobić re-mix, chociaż jak słabo to jest nagrane w oryginale, to pewnie nic nie pomoże. Poza tym, prawie wszyscy w tamtych czasach u nas brzmieli żle. Pierwsze rasowe brzmienie zaprezentowali SBB, ale oni mieli sprzęt...

miniabyr

Własnie tu jest problem że nasi wykonawcy byli po prostu fatalnie rejestrowani. Nie ma takiej skali po stronie negatywnej na której te nagrania się znajdują.Dla mnie lata 70' a w szczególności polska muzyka pop to techniczna kicha i wstyd.Piszę o remasterze tych nagrań ,bo zdaję sobie sprawę ,że w większości przypadków nie jest możliwy powrót do  zapisu taśmy wielośladowej ,bo po nagraniu pozostawała taśma matka stereo , a taśma z zapisem całej sesji była kasowana do ponownego użytku. Na tej składance z przebojami 3ki jest mój ulubiony kawalek SBB. I mam wrażenie ,że jest to wersja inaczej zmiksowana niż wersja z regularnej płyty. Jutro to porównam.Ale i tak brzmi po prostu chujowo >:(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Nils Petter Molvaer: Warsaw Summer Jazz Days 2015 dla wszystkich
niedziela, 12 lipca 23:05 | TVP 2

MAC

Odjazd!
Uwielbiam Molvaer'a

miniabyr

No i to jest ten dzień ,kiedy żałuję (rzadko się zdarza ) że nie mam telewizora. 8) ........Z czarnego placka  leci Gaba Kulka "the escapist". Czym dłużej słucham ,tym podoba mi sie bardziej.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot

Abstrachując od wątku głównego .Jestem w N Y na wakacjach i nie wiem gdzie  na Manhatanie lub Brooklynie można kupić czarne krążki w dobrych cenach z epoki . Nie po 25 -30$ bo takie już odwiedziłem.Może jakaś podpowiedż z waszej strony.Dzięki.

Keef98

Zna ktoś fajne (tanie z ciekawymi pozycjami) sklepy z płytami w Wałbrzychu i Wrocku?

gratefullde

Cytat: masza w Lipiec 12, 2015, 22:22
Nils Petter Molvaer: Warsaw Summer Jazz Days 2015 dla wszystkich
niedziela, 12 lipca 23:05 | TVP 2
No i przegapiłem a też bardzo lubię. Może będzie powtórek ;-)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

Miniabyr, masz po prostu za dobry sprzęt na krajowe tłoczenia, który obnaża Ci wszelkie niedoskonałości tych nagrań.Radzę nabyć full wypas z epoki, czyli gramofon Daniel i zaraz poczujesz się lepiej.Mnie aż tak bardzo ta jakość nie wkurza.To jest po prostu prawda czasu w jakim to powstawało i trzeba przez taki pryzmat na to patrzeć.

miniabyr

#1448
Cytat: paul_67 w Lipiec 13, 2015, 16:50
Miniabyr, masz po prostu za dobry sprzęt na krajowe tłoczenia, który obnaża Ci wszelkie niedoskonałości tych nagrań.Radzę nabyć full wypas z epoki, czyli gramofon Daniel i zaraz poczujesz się lepiej.Mnie aż tak bardzo ta jakość nie wkurza.To jest po prostu prawda czasu w jakim to powstawało i trzeba przez taki pryzmat na to patrzeć.
Chciałbym w to wierzyć ,ale wczoraj posłuchałem sobie produkcji węgierskich .Taki np. Syrius  z płyty z"Széttört álmok" rok 1976.Świetne jazz rockowe granie z wokalem i zajebista sekcja dętą!.Bardzo jestem tą grupą zaskoczony ,tak samo jak jakoscią realizacji . Następnie na talerz poszedł Locomotiv GT "V". To dopiero jest nagrane.Dostałem stertę płyt zespołów węgierskich i odrabiam lekcję. Jak juz pisałem nie znoszę brzmienia lat 70 ( z wyjątkami) ,ale to traktuję poznawczo  z wielką frajdą odkrywam coś zupełnie mi obcego (poza grupą Omega nic nie znałem )Madziarzy nie muszą czuć kompleksów ...........i byli lepiej nagrywani.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MarkN

Locomotiv GT ciężko będzie pzeskoczyć - byli najlepsi. Muzyka LGT towarzyszyła mi praktycznie od początku, bez względu na dekadę - doceniałem ich zawsze. Mogę powiedzieć, że płytą, która zapoczątkowała moją kolekcję winyli w ogóle, to była właśnie LGT - 'Ringasd el Magad'... i pierwszy mój koncert 'live' to był prawdopodobnie LGT. Lubiłem też Skorpio, Fonograf i oczywiście Omegę. Pepita wydawała dobrze zrealizowane i świetnie brzmiące płyty - Muza w porównaniu do Pepity była masakrą, choć zdarzały się wyjątki.