shark goldring 1022 xg

Zaczęty przez amati74, Wrzesień 08, 2016, 00:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

witam
Jak wam się podoba mój shark od goldringa?
czyż nie jest podobny do żarłacza białego?

vasa

Cytat: amati74 w Wrzesień 08, 2016, 00:08witam
Jak wam się podoba mój shark od goldringa?
czyż nie jest podobny do żarłacza białego?
Piękny egzemplarz.
Wyprałeś go w wybielaczu że taki ... odbarwiony ?
:D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

Foto jest w negatywie ale moja zona mogla by to potraktowac wybielaczem o zgrozo;-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


vasa

Cytat: amati74 w Wrzesień 08, 2016, 00:50Foto jest w negatywie ale moja zona mogla by to potraktowac wybielaczem o zgrozo;-)
Pewnie by miał jaśniejsze brzmienie :)
A na czym rzeczony tiburón wisi, i do czego podłączony?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

Niestety wisi na bardzo niskiej połce , są tacy co powiedzieli by że wręcz leży na podłodze . A mianowicie wisi na standardowym ramieniu pro ject a reszta to pro ject debut 3, pre gramofonowe  to A/C 651p.
Mimo tego co ludzie mowia ja i tak jestem zadowolony z tego co mam i potrafie znalesc wiele przyjemnosci w odsłuchu tego sprzętu. Bede się starał w przyszlosci kupic cos innego ale czas pokarze jak bedzie . Moja żona nie sprzyja mojej pasji;-).

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


amati74

Zawsze jak napisze komus jaki mam gramofon to potem chyba jestem traktowany jak trendowaty , wiadomo ze wolal bym miec Linn LP12 ale to mie takie proste

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


vasa

Cytat: amati74 w Wrzesień 08, 2016, 10:21Zawsze jak napisze komus jaki mam gramofon to potem chyba jestem traktowany jak trendowaty
Daj spokój. Jeżeli w tej chwili masz coś prostego to znaczy tylko i wyłącznie tyle że następny będzie lepszy. :D
My wszyscy zwialiśmy z AS dlatego żeby uciec od impertynencji i "wszechwiedzy" domorosłych guru.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Ja zaczynałem od Bambino, a potem naszej produkcji z lat 80 ze sklepu Solidarnościowego, a za wkładkę robiła MF-ka. Teraz mam AdFontesa, który zastąpił Projecta 6.1.
Moim zdaniem trzeba sobie te parę groszy co miesiąc odkładać na sprzęt i to regularnie. Ubytek w budżecie nie kolosalny, a potem zakup współmałżonki nie boli. Druga rada zapomnij o kupowaniu nowego sprzętu ze sklepu za te same pieniądze pójdziesz dalej w używanym i mniej stracisz na odsprzedaży.
Nie znam tego phono ale za tę kasę to gotów jestem obstawiać, że Ri-Audio PH-1 może zagrać dużo lepiej. To tylko taki przykład.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

christo

Cytat: amati74 w Wrzesień 08, 2016, 07:55Niestety wisi na bardzo niskiej połce , są tacy co powiedzieli by że wręcz leży na podłodze .
Nie daj się wbijać w kompleksy. PJ to bardzo dobry gramofon na początek. Prosty, bezawaryjny. Na nim nauczysz się o co kaman w analogu. Ja swoją przygodę zaczynałem w latach osiemdziesątych od Artura. Potem była jakaś Fonika z emefką, potem dłuuga przerwa. Do analogu wróciłem właśnie z Pro-Jectem. Nabrałem doświadczenia, wymieniłem trochę wkładek, przedwznacniaczy, szablonów. Nie żałuję. Oczywiście teraz znam wszystkie wady i ograniczenia prostych pro-jectów ale nadal będę je polecał na początek.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

Zaraz tam trędowaty. Ale też trzeba mieć świadomość, że nie bez przyczyny tak producent nazwał swój produkt. Debiut. Początek drogi. Gramofon konfigurowany z wkładkami OM i 2M jako swoiste plug-n-play. Prosto i przyjemnie (gdybyż jeszcze na pilota chciał być :)  ). Niestety to ramię nie jest jakieś szałowe, a wystawiłeś je na srogą próbę montując owego Goldringa ,z ostrzejszym niż zwykły eliptyk ostrzem. Na pewno gra Goldi lepiej, ale też zagra o wiele lepiej na lepszym napędzie. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że teraz nie gra nawet na pół gwizdka, a biorąc pod uwagę, że każda odtworzona płyta to kamyczek w worku zużycia igły, rozglądałbym się powoli za innym napędem. Sam to sobie zrobiłeś ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Czerpanie przyjemności ze słuchania muzyki może dać sprzęt na każdym, nawet b. niskim, poziomie. Oczywiście naszym hobby jest by ten dźwięk był najlepszej jakości. Jednak to indywidualne preferencje stanowią o tym co się podoba. Jak Cię nie swędzą receptory odpowiedzialne za ciągłe zmiany, to nic nie zmieniaj ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jajacek1410

Cytat: amati74 w Wrzesień 08, 2016, 07:55Moja żona nie sprzyja mojej pasji;-).
I tego się trzymaj. Niczego nie zmieniaj, bo żona zmieni Ciebie. I to nie do końca żart.  Mam czterech kolegów-znajomych, którzy z powodu audiophilii dostali kopa w d.... i se teraz siedzą sam na sam ze swoimi kablami.
Wszędzie umiar i zdrowy rozsądek.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

amati74

Wiem wiem mialem już pare razy upomnienie ustne;-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


amati74

Cytat: vasa w Wrzesień 08, 2016, 10:36
Cytat: amati74 w Wrzesień 08, 2016, 10:21Zawsze jak napisze komus jaki mam gramofon to potem chyba jestem traktowany jak trendowaty
Daj spokój. Jeżeli w tej chwili masz coś prostego to znaczy tylko i wyłącznie tyle że następny będzie lepszy. :D
My wszyscy zwialiśmy z AS dlatego żeby uciec od impertynencji i "wszechwiedzy" domorosłych guru.
Masz racje [emoji12]

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Zaczynam sie juz rozgladac za czys fajnym a na igłe chucham i dmucham  :-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


amati74

Wszystko co bylo napisane w w/w konkursie to same złote mysli z wielu tych konkursowych porad juz korzystalem :-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


amati74

Cytat: Piterski w Wrzesień 08, 2016, 10:53
Ja zaczynałem od Bambino, a potem naszej produkcji z lat 80 ze sklepu Solidarnościowego, a za wkładkę robiła MF-ka. Teraz mam AdFontesa, który zastąpił Projecta 6.1.
Moim zdaniem trzeba sobie te parę groszy co miesiąc odkładać na sprzęt i to regularnie. Ubytek w budżecie nie kolosalny, a potem zakup współmałżonki nie boli. Druga rada zapomnij o kupowaniu nowego sprzętu ze sklepu za te same pieniądze pójdziesz dalej w używanym i mniej stracisz na odsprzedaży.
Nie znam tego phono ale za tę kasę to gotów jestem obstawiać, że Ri-Audio PH-1 może zagrać dużo lepiej. To tylko taki przykład.
Jest gdzies jakis opis wpomnianego przez ciebie pre?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


amati74

A moze jakies propozycje jakiegos następcy pj-ta

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Cytat: amati74 w Wrzesień 08, 2016, 18:24
Cytat: Piterski w Wrzesień 08, 2016, 10:53
Ja zaczynałem od Bambino, a potem naszej produkcji z lat 80 ze sklepu Solidarnościowego, a za wkładkę robiła MF-ka. Teraz mam AdFontesa, który zastąpił Projecta 6.1.
Moim zdaniem trzeba sobie te parę groszy co miesiąc odkładać na sprzęt i to regularnie. Ubytek w budżecie nie kolosalny, a potem zakup współmałżonki nie boli. Druga rada zapomnij o kupowaniu nowego sprzętu ze sklepu za te same pieniądze pójdziesz dalej w używanym i mniej stracisz na odsprzedaży.
Nie znam tego phono ale za tę kasę to gotów jestem obstawiać, że Ri-Audio PH-1 może zagrać dużo lepiej. To tylko taki przykład.
Jest gdzies jakis opis wpomnianego przez ciebie pre?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Napisz skąd pochodzisz to może Ci podeślę do posłuchania. To lepsze niż opisy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

amati74

Cytat: Piterski w Wrzesień 08, 2016, 21:27
Cytat: amati74 w Wrzesień 08, 2016, 18:24
Cytat: Piterski w Wrzesień 08, 2016, 10:53
Ja zaczynałem od Bambino, a potem naszej produkcji z lat 80 ze sklepu Solidarnościowego, a za wkładkę robiła MF-ka. Teraz mam AdFontesa, który zastąpił Projecta 6.1.
Moim zdaniem trzeba sobie te parę groszy co miesiąc odkładać na sprzęt i to regularnie. Ubytek w budżecie nie kolosalny, a potem zakup współmałżonki nie boli. Druga rada zapomnij o kupowaniu nowego sprzętu ze sklepu za te same pieniądze pójdziesz dalej w używanym i mniej stracisz na odsprzedaży.
Nie znam tego phono ale za tę kasę to gotów jestem obstawiać, że Ri-Audio PH-1 może zagrać dużo lepiej. To tylko taki przykład.
Jest gdzies jakis opis wpomnianego przez ciebie pre?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Napisz skąd pochodzisz to może Ci podeślę do posłuchania. To lepsze niż opisy.
Haha niestety mieszkam na wsi zabitej dechami ktora sie nazywa Belfast, dwa sklepy ze sprzetem w ktorych obsluga nie zawsze ma pojecie o sprzecie i jego jakosci .
Tak wiec podesłanie sprzętu odpada bo bardzo czesto paczki kurierskie gdzies sie zawieruszają czytaj(DPD) wiec bał bym się ryzykowac , ale bardzo dziekuje za propozycje.
Szczerze powiem kupic tu coś sensownego to tylko ebay, albo trzeba lecieć na drugą wyspę albo do polski  ,  spotkac tu kogos kto by interesował sprzętem lepszej jakosci i dobrą muzyką np jazz'ową bądź jaką kolwieku inną wartosciową muzyką tez nie latwo znalesc . Jak wiadomo wszystkie spece od muzyki i sprzętu zostali w polsce albo mieszkaja np w londynie i okolicach . Śmieszna sprawa jak jest czasem na ebayu do kupienia jakis fajny sprzet za dobre pieniądze to jest adnotacja ze nie wysyłaja do Nortern Ireland :-)
Cytat: Piterski w Wrzesień 08, 2016, 21:27
Cytat: amati74 w Wrzesień 08, 2016, 18:24
Cytat: Piterski w Wrzesień 08, 2016, 10:53
Ja zaczynałem od Bambino, a potem naszej produkcji z lat 80 ze sklepu Solidarnościowego, a za wkładkę robiła MF-ka. Teraz mam AdFontesa, który zastąpił Projecta 6.1.
Moim zdaniem trzeba sobie te parę groszy co miesiąc odkładać na sprzęt i to regularnie. Ubytek w budżecie nie kolosalny, a potem zakup współmałżonki nie boli. Druga rada zapomnij o kupowaniu nowego sprzętu ze sklepu za te same pieniądze pójdziesz dalej w używanym i mniej stracisz na odsprzedaży.
Nie znam tego phono ale za tę kasę to gotów jestem obstawiać, że Ri-Audio PH-1 może zagrać dużo lepiej. To tylko taki przykład.
Jest gdzies jakis opis wpomnianego przez ciebie pre?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Napisz skąd pochodzisz to może Ci podeślę do posłuchania. To lepsze niż opisy.


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Piterski

To faktycznie kupa, Ri-Audio to czeski wynalazek, który potem Clearaudio sprzedawał za ciężkie pieniądze w swojej obudowie pod zmieniona nazwą Symphono.

Jedyną stronę jaka znam z opisem Ri-Audio PH-1 (taki jaki mam) to ta: http://stereoikolorowo.blogspot.com/2013/01/przedwzmacniacz-gramofonowy-ri-audio-ph.html

Tak wygląda Symphono http://www.canuckaudiomart.com/details/125489-clearaudio_symphono_balanced_or_singleended_phono_stage/

Przy wkładkach MC nie jest źle ale tu dużo lepszy ale i droższy Sensor2 gra zdecydowanie inna klasą dźwięku.
Pamiętam jednak jak podłączałem Projecta 6.1 z Ortofonem 540 (to wkładka MM) przez Ri-Audio i porównywałem z obecnym zestawem.
W takim zestawieniu to był inny dźwięk bardziej analogowy ale bardzo przyjemny.
Dlatego rozumiem, że możesz być zadowolony z obecnego zestawu.



Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Belfast ma 300 tys mieszkańców, ale rzeczywiscie po wbiciu w gugla audio shop belfast wyskakuje najlepiej oceniony ten: http://www.richersounds.com/stores/belfast zamieszczona galeria zdjęć pokazuje, że to co zmieszczono w Media Markcie na setkach metrów kwadratowych, upchnięto na pięćdziesięciu. Moje największe wątpliwości wzbudzają jednak facjaty obsługi, nie wiem, może fotograf był do dupy, ale załoga klepu wygląda jakby połowa uiekła z więzienia, a druga połowa z psychiatryka  :o

To jak będziesz w Polsce, coś sobie kupisz  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

krzysiek

Akurat Richer Sounds to konkretna sieciówka, gdzie można kupić sporo fajnego sprzętu taniej, niż w Polsce. Ja tam np. kupiłem za grosze 651p, który zresztą szybko sprzedałem ;) Ostatnio na wyprzedażach były irdace w bardzo dobrych cenach.
Irlandia to może i zadupie, ale w końcu rzut beretem jest większa wyspa, na której jest masa ciekawych rzeczy.
A swoją drogą to na ebayu od 2 miesięcy chyba wisi ładny LP12 z Ittokiem i nie może się sprzedać, bo "odbiór osobisty tylko w NI" :)
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun