Renowacje gramofonów

Zaczęty przez frywolny trucht, Wrzesień 06, 2015, 12:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

spec od Danieli z Bydgoszczy http://www.naprawagramofonow.pl/ pisze tak:

"Dzień dobry,
to wiadomość automatyczna, z uwagi na duże zainteresowanie reanimacją gramofonów "Daniel" nie jestem w stanie odpowiadać na wszystkie maile...
Uwaga: Danielami zajmuję się hobbystycznie, nie jestem "profesjonalnym" serwisem RTV ani "kimś kto kiedyś pracował w Fonice".
Nie naprawiam innych gramofonów ani innego sprzętu audio. Nie sprzedaję części, choć jeśli przy pracy nad Twoim egzemplarzem takowe są potrzebne - czeka u mnie kilkanaście Danieli -"dawców" z różnych okresów produkcji.
Po dziesiątkach maili, warszawianom z góry odpowiadam: nie, nie jestem z Warszawy. Mieszkam w Bydgoszczy :)"


No to dupa, nie wcisnę mu jakby co swojego Duala :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Spec od Technicsów na Śląsku, posiada spory wybór części:

ul. Skalna 12/31A
Mikołow, Katowice, Poland
511 768 580
http://www.atelier1210.pl/
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ahaja

Frywolny
Na winyl.net jest użytkownik esdarek. Reanimuje, naprawia etc.


Wireless

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 06, 2015, 12:59
Ceny wysokie, jakość dobra. Warszawa: http://www.audiovintage.com.pl/content/5-serwis


Arek - pozwolę się nie zgodzić (nie co do ceny, bynajmniej - nie przeglądałem cennika).
Ale to ta firma od bitumii w LP12 ... to co oni robią z LP12, woła o pomstę do nieba.
Oprócz wytłumienia matą bitumiczną (co jest bitumiczno-komiczno-katastroficzne), również USZTYWNIAJĄ ZAWIESZENIE !!!! Sondek po ich przeróbkach już nie jest sondekiem ... Kompletna paranoja. Nie to, że się czepiam, ale to jest po - w przypadku LP12 - psucie gramofonu po prostu.
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

Cytat: ahaja w Wrzesień 06, 2015, 13:20Frywolny
Na winyl.net jest użytkownik esdarek. Reanimuje, naprawia etc.

Także sprzedaje na allegro przejrzane egzemlarze. Z jakiego miasta? Łódź? Dobrze kojarzę?

p.s. Wireless, to o czym piszesz to tuning. "Ulepszanie" takie :) Natomiast panowie dobrze sobie radzą w "przywracaniu".
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

#9
Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 06, 2015, 13:43
Cytat: ahaja w Wrzesień 06, 2015, 13:20Frywolny
Na winyl.net jest użytkownik esdarek. Reanimuje, naprawia etc.

Także sprzedaje na allegro przejrzane egzemlarze. Z jakiego miasta? Łódź? Dobrze kojarzę?

p.s. Wireless, to o czym piszesz to tuning. "Ulepszanie" takie :) Natomiast panowie dobrze sobie radzą w "przywracaniu".


Ale to nie jest "tuning", tylko niszczenie. To tak, jakby sportowy samochód przerabiać na sportowy jacht. Nie przekonasz mnie, że w ten sposób powstanie maszyna do pływania klasy podobnej do sprzętu wyjściowego. W ten sposób powstaje złom :) . Psucie to nie jest takie "trochę inne naprawianie" :)
Pozdrawiam, Wireless

ahaja

Lepiej oddać klocek do pasjonata - oczywiście przy założeniu, że ma pojęcie.


Wireless

Cytat: ahaja w Wrzesień 06, 2015, 14:17
Lepiej oddać klocek do pasjonata - oczywiście przy założeniu, że ma pojęcie.



Dokładnie tak. Zreszta - akurat w przypadku LP12 można znależć sporo firm, które np. produkują sensowne zamienniki części oryginalnych, a także ludzi, którzy - właśnie na tunowaniu ("strojeniu") LP12 zjedli zęby (i, przy okazji, zarobili sporo pieniędzy), zajmując się tym od kilkudziesięciu lat. A przed takimi "bitumicznymi wynalazkami" to raczej przestrzegać należy.
Pozdrawiam, Wireless

MAC

Cytat: wireless w Wrzesień 06, 2015, 13:34
Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 06, 2015, 12:59
Ceny wysokie, jakość dobra. Warszawa: http://www.audiovintage.com.pl/content/5-serwis


Arek - pozwolę się nie zgodzić (nie co do ceny, bynajmniej - nie przeglądałem cennika).
Ale to ta firma od bitumii w LP12 ... to co oni robią z LP12, woła o pomstę do nieba.
Oprócz wytłumienia matą bitumiczną (co jest bitumiczno-komiczno-katastroficzne), również USZTYWNIAJĄ ZAWIESZENIE !!!! Sondek po ich przeróbkach już nie jest sondekiem ... Kompletna paranoja. Nie to, że się czepiam, ale to jest po - w przypadku LP12 - psucie gramofonu po prostu.

Taaa....
Mój ulubiony Pan Artur Ciuba psia jego mać...

gratefullde

Cytat: masza w Wrzesień 06, 2015, 19:41Mój ulubiony Pan Artur Ciuba

Miałeś ten tego bliższe tete a tete ? ten tego?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Tak.
Zostałem wyruchany przez tego fachowca :)

miniabyr

Cytat: masza w Wrzesień 06, 2015, 19:46
Tak.
Zostałem wyruchany przez tego fachowca :)
Masza co ty mówisz! I ty sie dałeś.Choć mam bujną wyobraźnię ,to nie wyobrażam sobie tego technicznie.-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Dupa mnie do dzisiaj szczypie.
Chcę o tym zapomnieć :)

Zresztą kangie często mi ten "stosunek" wypomina :D

gratefullde

Cytat: masza w Wrzesień 06, 2015, 19:55
Dupa mnie do dzisiaj szczypie.
Chcę o tym zapomnieć :)

Zresztą kangie często mi ten "stosunek" wypomina :D
Zazdrosny?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kangie

Cytat: gratefullde w Wrzesień 06, 2015, 20:02
Cytat: masza w Wrzesień 06, 2015, 19:55
Dupa mnie do dzisiaj szczypie.
Chcę o tym zapomnieć :)

Zresztą kangie często mi ten "stosunek" wypomina :D
Zazdrosny?
Masz do mnie nr tel. Mozesz zapytac u zrodla.

gratefullde

Cytat: kangie w Wrzesień 06, 2015, 20:05
Cytat: gratefullde w Wrzesień 06, 2015, 20:02
Cytat: masza w Wrzesień 06, 2015, 19:55
Dupa mnie do dzisiaj szczypie.
Chcę o tym zapomnieć :)

Zresztą kangie często mi ten "stosunek" wypomina :D
Zazdrosny?
Masz do mnie nr tel. Mozesz zapytac u zrodla.
Luz, śmiejemy się, nic złego nie miałem na myśli.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kangie

Cytat: masza w Wrzesień 06, 2015, 19:55
Dupa mnie do dzisiaj szczypie.
Chcę o tym zapomnieć :)

Zresztą kangie często mi ten "stosunek" wypomina :D
Przyznaje, ze zrobilem to 2 czy 3 razy, jako zwyczajne chamskie wbicie szpili. Nie jest mi z tym dobrze, zwlaszcza, ze chyba kazdy milosnik muzyki i sprzetu audio popelnil jakies wtopy, branza wydymala co najmniej raz. Audiofile dziela sie chyba na tych co najmniej raz "wyruchanych" i tych ktorzy do dzisiaj nawet nie wiedza ze zostali co najmniej raz "wyruchani" ;)
Obiecuje wiecej o tym publicznie nie pisac, a nawet zapomniec.

kangie

Cytat: gratefullde w Wrzesień 06, 2015, 20:06
Cytat: kangie w Wrzesień 06, 2015, 20:05
Cytat: gratefullde w Wrzesień 06, 2015, 20:02
Cytat: masza w Wrzesień 06, 2015, 19:55
Dupa mnie do dzisiaj szczypie.
Chcę o tym zapomnieć :)

Zresztą kangie często mi ten "stosunek" wypomina :D
Zazdrosny?
Masz do mnie nr tel. Mozesz zapytac u zrodla.
Luz, śmiejemy się, nic złego nie miałem na myśli.
Mam nadzieje ;)

MAC

Cytat: kangie w Wrzesień 06, 2015, 20:09Obiecuje wiecej o tym publicznie nie pisac, a nawet zapomniec.
Spoko.
Mnie to nie rusza. Sam się dzisiaj z tego śmieje :)

frywolny trucht

Nie mam żadnego interesu by bronić Nomos, ale historia Maćka jest tak idiotyczna jak jakaś komedia pomyłek. Rok temu sklep wystawiał się na Audio Show, może w tym roku też będą,  można posłuchać, przyjrzeć się czy to farbowane lisy, czy autentyczni ( acz drodzy) entuzjaści vintage. Na pewno znają się na rzeczy, bo ten pokój grał świetnie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93