Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

Cytat: marekw 76 w Lipiec 12, 2018, 22:34
Cytat: Piterski w Lipiec 12, 2018, 22:28
Meloman i słucha rocka ;D
Właśnie. Jak nazwać osobę która słucha głównie rocka i jazzu, jeszcze nie jest (albo nie czuje się) audiofilem i nie słucha (bo może jeszcze nie dorósł) klasyki??
to tez meloman

marekw 76

Bo tak się utarło, że jak meloman to słucha klasyki...
Więc prawidłowo uważam się za melomana :)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

cdt

Płyta oszukuje nie umyta  ;D .

Jakub

Cytat: malg w Lipiec 12, 2018, 22:18rezonans w dużym zakresie 13 - 7Hz
najwiekszy oczywiście przy około 9 - 10Hz
NIEDOBRZE, niedobrze, ..... dobra,  nic juz nie piszę

Bo to takie super ramię.

cdt

Eh a jaki problem dociązyć headsell fonciaka . Można nawet iść na łatwiznę  ;D i se body zanabyć  :P
https://www.ebay.pl/itm/332520387275?_trksid=p2060353.m570.l5999&_trkparms=gh1g%3DI332520387275.N36.S1.R1.TR3
Nadal pozostanie to tania wkładka . Ale to dla hardkorowców ;)

McGyver

Cytat: marekw 76 w Lipiec 12, 2018, 22:34słucha głównie rocka i jazzu (...) i nie słucha (bo może jeszcze nie dorósł) klasyki??
A niby dlaczego w takiej kolejności? Ja na ten przykład klasyki zacząłem słuchać znacznie wcześniej niż jazzu.

marekw 76

Oj Mac :) Bo ja tak subtelnie o siebie zapytałem :)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

malg

Cytat: marekw 76 w Lipiec 12, 2018, 22:38
Bo tak się utarło, że jak meloman to słucha klasyki...
Więc prawidłowo uważam się za melomana :)
no chyba jednak nie do końca
meloman to miłośnik muzyki,
nie jest sprecyzowane jakiej,
więc góralskiej też

Therion

Cytat: McGyver w Lipiec 12, 2018, 22:48
Cytat: marekw 76 w Lipiec 12, 2018, 22:34słucha głównie rocka i jazzu (...) i nie słucha (bo może jeszcze nie dorósł) klasyki??
A niby dlaczego w takiej kolejności? Ja na ten przykład klasyki zacząłem słuchać znacznie wcześniej niż jazzu.


Ile znacie płyt z muzyką klasyczną nagraną na poziomie audiofilskim? Aż tak wiele? Znacznie więcej jest rocka, jazzu. Czesky? Blue Note? Tak, miałem kiedyś zajawkę na to, ale kojarzę ich raczej z małymi składami.

W czasie słuchania klasyki, nie raz muszę się pogodzić z tym, że scena jest płaska jak ekran rzutnika oddalonego o 10m. Ale wówczas cieszę się zawartością płyty a nie jej realizacją.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

malg

Cytat: cdt w Lipiec 12, 2018, 22:45
Eh a jaki problem dociązyć headsell fonciaka . Można nawet iść na łatwiznę  ;D i se body zanabyć  :P
https://www.ebay.pl/itm/332520387275?_trksid=p2060353.m570.l5999&_trkparms=gh1g%3DI332520387275.N36.S1.R1.TR3
Nadal pozostanie to tania wkładka . Ale to dla hardkorowców ;)
albo takim do AF-a za 5 dych

malg

Cytat: Therion w Lipiec 12, 2018, 23:11
Cytat: McGyver w Lipiec 12, 2018, 22:48
Cytat: marekw 76 w Lipiec 12, 2018, 22:34słucha głównie rocka i jazzu (...) i nie słucha (bo może jeszcze nie dorósł) klasyki??
A niby dlaczego w takiej kolejności? Ja na ten przykład klasyki zacząłem słuchać znacznie wcześniej niż jazzu.


Ile znacie płyt z muzyką klasyczną nagraną na poziomie audiofilskim? Aż tak wiele? Znacznie więcej jest rocka, jazzu.
to zależy też od rodzaju tej klasyki,
czy to symfonika, czy kameralna, czy organowa, czy .... itd,
każdą inaczej się nagrywa, i każda wymaga innych zabiegów technicznych
z jazzem jest trochę łatwiej , ale też zalezy co to za jazz jest, bo pojecie jest szerokie i obejmuje dużo podgatunków
chyba najłatwiej jest z rockiem - chyba ze się mylę ::)


cdt

#3786
Cytat: malg w Lipiec 12, 2018, 23:24albo takim do AF-a za 5 dych
No i widzisz jak szybko zrobiliśmy upgrade ramienia . Nie trzeba zamawiać mega ciężkiego drąga . Wystarczy to co P. Andrzej osatnio robi . Tzw ciężkie . Będzie uniwersalne . 103 R rządzi :P

malg

ale ja nie negowałem 103-ki, jest w swojej klasie (cenie) nie do pobicia
jednak jej głosik  zalezy od instalacji

moon

Cytat: cdt w Lipiec 12, 2018, 21:21Pucować się kogo filmik   .

to koles z Audiostereo, chyba juz nie zyje...
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Old Man Kensey

Obawiam się, że wystraszyliśmy tymi wywodami kolegę Bipo... oby tylko całkiem się nie zniechęcił, bo przecież tak naprawdę aby posłuchać sobie muzyki z czarnej płyty, to nie trzeba mieć doktoratu ;)

P.s. sorki, że się czepiam, lecz gwoli ścisłości: oznaczenie wkładek MC typu HO (nie HI!) i LO oznacza ich napięcie wyjściowe, tj. High Output i Low Output. Nie ma typu "HI", jak ktoś wyżej napisał.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Bipo

#3790
Cytat: Therion w Lipiec 12, 2018, 20:37
Cytat: Bipo w Lipiec 12, 2018, 13:15
Z tego co piszecie z tym denonem 103r jest więcej problemu aby ją uruchomić niż myslalem.


Nie, nie ma z nią żadnego problemu, to koledzy na forum robią problem typu: BMW 320D nie ma prawa jeździć (bo nie jest sześciocylindrową benzyną). Tymczasem jeżdżą tym autem tysiące zadowolonych użytkowników, nawet nie wiedząc o istnieniu jakiegoś forum BMW.

Jest na tym forum taki wątek o tej wkładce. Ostatni wp[is brzmi:
Cytat: LampowY w Lipiec 12, 2018, 11:03
Dzień dobry Panom (i Paniom?).

Ja też przyłączę się do zwolenników tej wkładki. Owszem, jest cała masa technicznie lepszych wkładek na rynku ale... No właśnie to ale. W rzadko której wkładce, nawet tej z "wyższych sfer" jest tyle muzykalności i przyjemności ze słuchania. I to chyba bez względu na repertuar.
Nie zaliczył bym jej do wkładek "audiofilskich". Jest to 100%owa wkładka dla melomana.
Biorąc jeszcze pod uwagę jej cenę (nawet standardową w Polsce) to chyba jest best buy. Oczywiście jak tylko warunki techniczne pozwalają na jej powieszenie.

Pozdrawiam serdecznie,
LampowY


Więc moja rada jest taka - kup tę 103R i nie kombinuj z Goldringami, Philipsami ani innymi rzeczami. Kup do tego LAR. NIC QWA NIE MUSISZ W NIM ZMIENIAĆ! Żadnych traf! Jak będziesz chciał za 3 lata się pobawić, to się pobawisz. Spinasz wszystko i pięknie gra. Pytaj dalej a koledzy na tym forum stworzą Ci MILION PROBLEMÓW dla których taki sprzęt nie ma prawa zagrać.

BIPO - masz rozwiązanie. Zrób tak, a będziesz miał banana na twarzy i radość z winyli. Kombinuj a nie kupisz gramofonu wcale, bo "w takiej konfiguracji przecież żaden nie zagra". 





A teraz słowa do kolegów z tego forum:

1. Frywolny, Słońce Ty Nasze, co masz na myśli, pisząc że LAR LPS-1 "LAR obsługuje wkładki MM i MC HI czyli wysokonapięciowe MC (high). MC LO ( low) nie obsłuży. " To dlaczego u mnie gra? AT-OC9ML/II lub Rohmann nie są MC LO ? To jakie jeszcze niższe wartości masz na myśli ?

.
Skoro po tylu latach audiofilowania słyszę, że gra to znacznie lepiej od CD, to chyba można uznać, że LAR daje radę. Wiem, wiem, mozna lepiej i mieć skrzypnięcie krzesełka bliżej, ale naprawdę, niektórzy mają na to wyjechane i są w stanie zadowolić się krzesełkiem takim, jakie słyszą z LAR.

2. Nie zawsze trafa robią lepiej. Robią głośniej, więc można odnieść wrażenie, że jest lepsza dynamika. U mnie żaden aspekt poprawy brzmienia się nie pojawił po podpięciu traf.

3. PANOWIE !!!! Miejcie czasami na względzie, że ktoś dopiero wchodzi w ten świat i najnormalniej chce się pocieszyć winylem. Nie straszcie ludzi wykresami i dopasowaniem ramienia. Taka wkładka jak DL-103R zagra ładnie nawet trzymana w palcach. Dobrze o tym wiecie

Nara.

Po tak dosadnym przetłumaczeniu i namową kilku kolegów zdecydowałem i zaryzykuje: wkładka Denon 103R zakupiona u p.Jukiego zobaczymy za ile dojdzie.
Teraz ten pre, dostałem informację od forumowego kolegi który składa Nudamini i Husarie. Cena pierwszego jest porównywalna z Lar, natomiast drugiego dwukrotnie wyższa. Teraz po wymianie wiadomości stwierdzam, że to drugie urządzenie jest przeznaczone raczej dla hobbistów zmieniających wkładki jak rękawiczki i grzebiących mocno w sprzęcie. Moim zdaniem nie potrzebuje aż tak rozbudowanego pre gdzie jest możliwość podłączenia aż 4 wkładek.
Mój pre będzie polegał na tym, że go uruchomię, położę gdzieś za szafką i o nim zapominam. Nie mam zamiaru przy nim nic zmieniać ani grzebać. Po zakupie gramofonu chce się skupić na kupnie vinyli i słuchaniu muzyki nie sprzętu.
Tak więc myślę, że ten Lar będzie odpowiedni chyba, że ten Nudamini (po rozmowie od zlecenia ok3tyg trzeba czekać,nie ma problemu nie spieszy mi się). Jeśli zakupiłbym tego Nudamini to rozumiem, że kolega od którego bym go kupił już by mi go poustawiał tak jak trzeba i ja tylko włączam wtyczkę do gniazdka bo elektronik ze mnie żaden...;-)
Ktoś porównywał te dwa urządzeni ze sobą czy zmiana w dźwięku jest na granicy percepcji hobbistów tak jak przy kablach gdzie zwykły Kowalski nawet by na to nie zwrócił uwagi (czytaj Ja..;) czy zmiana jest tak duża jak byśmy podłączyli zestaw innych kolumn ;-)?

Piterski

Mini to znam Husarię o Mini Nudzie nie słyszałem.
Denon DL-103R to wkładka MC, a Nuda pracuje z wkładkami MM, czyli trzeba doliczyć jeszcze trafa.
Nie wiem kto Ci naopowiadał, że Husaria to preamp dla hobbystów zmieniających wkładki.
To doskonały preamp z dwoma rodzajami korekcji i możliwością dopasowania go do chyba każdej wkładki.
Autorem tych obu jest jeden człowiek Ahaja.

PS. Dziwię się Twojej postawie. Masz w stolicy kilka osób u których można posłuchać różnych urządzeń i wkładek, a Ty dokonujesz wyboru na podstawie czyiś opinii.
Zobacz jakie kontrowersje wzbudziła moja opinia o Denonie i resztę sobie sam wywnioskuj.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Dajmy czas do namysłu koledze, niech myśli po swojemu, a jeśli się pomyli to zyska doświadczenie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Bipo

#3793
Jest dwóch kolegów z tego forum w Warszawie z którymi już się wstępnie umówiłem na odsłuch bo teraz są od tego weekendu na urlopach. Więc nie długo ich postaram się odwiedzić i posłuchać. Co do Nudamini to kolega Ahaja mi napisał;
Nudamini:
,,Urządzenie składa się z dwóch części. Obie takie same (wymiary 120x80x170): w jednej zasilacz główny a w drugiej sekcje audio MM/MCHO+MCLO.
Możliwości ustawień -do każdej wkładki aktualnie sprzedawanej czy też starszej można dopasować parametry by wyciągnąć z niej jak najwięcej"
Więc rozumiem do każdej to do każdej...;-)

cdt

Cytat: Bipo w Lipiec 14, 2018, 15:05Więc rozumiem do każdej to do każdej...;-)
Słuchaj się Konstruktora a nie userów :)

Bipo

Zapomniałem napisać w środę po pracy byłem u jednego z moich kolegów, który wymienił sobie starego technisca nie powiem jaki model bo nie wiem na gramofon Audiotechnica AT-LP120 z wkładką seryjną (1200zł). Do tego zakupił pre Edwards Audio MC1 (2 tyś). Powiem tak, nie oczekiwałem zbytnio po tym secie nie wiadomo czego ale mnie się podobało. Jak za taką kasę którą wydał myślałem, że będzie słabo a tu nie.. Kolega ma ok400 vinyli, kompletnie też się nie zna na sprzęcie tylko słucha muzyki i co miesiąc kupuje kolejne płyty. Poszedł do sklepu i kupił to co mu sprzedawca zaproponował i teraz się cieszy muzyką.
Ja tak nie chcę, najpierw zbieram informację, dokonuje selekcji i jak jest możliwość dokonuje odsłuchu. Mam nadzieje, że uda mi się uzyskać podobny dźwięk a jak lepszy tym jeszcze lepiej.... ;) oby nie gorszy.. :-\

frywolny trucht

- Strasznym jest forum na którym ktoś może wywnioskować, że najlepsze co można powiesić na AF to Denon 103R  ::)
- Husariaa nie służy do żonglowania wkładkami, choć na pewno żonglerkę ułatwia. Służy do dokładnego dopasowania parametrów elektrycznych pod wymagania wkładki. Szczególnie właśnie MC LO. A przy okazji gra ;)
- Piszemy Nuda Mini
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Cytat: Bipo w Lipiec 14, 2018, 15:05Jest dwóch kolegów z tego forum w Warszawie z którymi już się wstępnie umówiłem na odsłuch

No to odszczekuje to co napisałem. To bardzo rozsądna decyzja.

Co do Ad Fontesa to może warto poprosić Andrzeja by na etapie projektu zrobił Ci w plincie kanał z ładą metalową płytką i otworem pod montaż sterownika obrotów. Któryś z kolegów pokazywał swojego Ad Fontesa i widziałem, że miał to tak zrobione. Może z tego nie skorzystasz nigdy i tego Ci szczerze życzę.
Gdyby jednak przyszło co do czego to będziesz miał ułatwiony montaż sterownika i nie będziesz wiercił w plincie otworów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

marekw 76

Cytat: Piterski w Lipiec 14, 2018, 14:33Mini to znam Husarię o Mini Nudzie nie słyszałem.
Denon DL-103R to wkładka MC, a Nuda pracuje z wkładkami MM, czyli trzeba doliczyć jeszcze trafa.
Ja z kolei nie słyszałem o mini Husarii a Nudę mini mam. To jest przecież pre dla MM/MC więc jakie trafa??
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n