stereo za 1000 maks. 1500

Zaczęty przez Keef98, Maj 06, 2015, 14:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie

Grał od pierwszego odpalenia. Za 34,90zł.

frywolny trucht

Może ktoś inny go wskrzeszał. Nie chcę mi się wierzyć by był taki cudowny. Nie te czasy, nie ten zakład. Ty no, ja w nim praktyki miesięczne miałem jako technik mechanik :)
A gramofon? Pioneer? Jak ci się podobał? Sorry za off-a.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

Kolega używa innego gramofonu - Acoustic Signature.

Ten Pioneer PL-10 to przytargany gramiak w celu zmierzenia się z Danielem. Całkiem ciekawy sprzęt z początku lat 70-tych. Podwieszaliśmy kilka MMek Audiotechniki, Grado i jakiegoś niskiego Ortofona. W odsłuchu bezpośrednim wygrał mój Daniel - czterech chłopa słuchało i czterem bardziej leżało brzmienie Daniela z wkładką AT-110E. Być może była to kwestia "mechanicznego" dopasowania wkładki to ramienia.

frywolny trucht

Rozumiem, że Pionek grał ciemniej?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

Cytat: frywolny trucht w Maj 19, 2015, 13:14
Rozumiem, że Pionek grał ciemniej?
Nie pamiętam już dokładnie. Chyba zbyt dużo gratów i ludzi przewinęło się u mnie w domu w tamtym czasie ;) Grał inaczej. Do Pionka też podwieszaliśmy AT-110E i grało to trochę gorzej.

Cytat: frywolny trucht w Maj 19, 2015, 13:04Ty no, ja w nim praktyki miesięczne miałem jako technik mechanik :)
Ten sprzęt gra u znajomego do dziś. Idealny stosunek jakości do ceny ;)

Keef98

Przejrzałam sobie allegro i znalazłam to:
http://allegro.pl/grundig-box-850-professional-super-hifi-i5398599370.html
I jak? Co o tym sądzicie? Porównałam cenę z tym, co jest za granicą i wygląda dobrze.

Jakub

Cytat: Keef98 w Czerwiec 05, 2015, 12:53
I jak? Co o tym sądzicie? Porównałam cenę z tym, co jest za granicą i wygląda dobrze.

Mogą być całkiem niezłe. Ta duża kopułka tekstylna ładnie gra na średnicy. Myślę, że w bezpośrednim porównaniu tanie Tannoye by odpadły.

Keef98


Jakub

Nie. Włącz umysł ścisły i spostrzegawczość :)

Keef98

Czyli? Na razie jestem na etapie: mam wzór - ogarniam, nie mam - d*** blada ;)

Jakub

Ale widzisz, że w tych kolumnach z olx jeden głośnik basowy jest naprawiany, do tego dosyć nieudolnie?

Keef98

A faktycznie. Nie zauważyłam. Mówiłam żart o chemikach? Czyli łykać ten z allegro? Czy na razie nie łykać?

Jakub

To są 4-omowe kolumny. Masz to czym napędzić? Wytnij sobie z kartonu szablon na rozmiar, to będziesz wiedzieć ile miejsca zajmą w pokoju. To nie są mini monitorki. Nie wiem też, czy nie dostaniesz takich gdzieś taniej. No i warto żebyś sobie czegoś podobnego posłuchała, bo to gra trochę inaczej niż angielskie monitory dwudrożne. Podobnych konstrukcji jest na Allegro masa, pooglądaj sobie monitory Canton lub Braun z lat 70 i 80.

Keef98

Np. takie coś:
http://allegro.pl/canton-sat-2-kolumny-stereo-i5421062560.html?
Lub to i problem ze standami z głowy:
http://allegro.pl/kolumny-canton-fonum-535-i5424621064.html
Moja wieżyczka ma 8 ohm. Tak podaje producent. W pomiarach nie wiem, ile by wyszło ;)

Jakub

W pierwszej parze jedna ma ubity róg (to znaczy że albo spadła na ziemię, albo coś ciężkiego na nią spadło - może mieć przez to rozcentrowaną cewkę, albo pęknięty kosz głośnika niskotonowego).

W drugiej parze jest wgnieciona kopułka - odpadają.

Jak masz wzmacniacz który przyjmuje kolumny od 8 Ohm w górę, to te monitory odpadają. Może najpierw kup jakiś sensowny wzmacniacz? Na początek może być coś w stylu Nad 3020 (są tego miliony i można tanio dostać. Do tego ma całkiem zgrabnie grające pre-phono). Mimo niewielkiej mocy daje radę wielu kolumnom. Tani w ewentualnej naprawie.

Keef98

Nad 3020 kosztuje tyle, ile chcę wydać na wszystko, a nie przepraszam, na olx jest za 500. Myślałam tak - teraz kolumny, jak wrócę z wakacji (koniec lipca) - wzmak ;D
Czy wszystko na raz pod koniec lipca?

Jakub

Cytat: Keef98 w Czerwiec 05, 2015, 19:48
Nad 3020 kosztuje tyle, ile chcę wydać na wszystko, a nie przepraszam, na olx jest za 500.

Jak uzbroisz się w cierpliwość i spojrzysz poza polskie portale ze szrotem z wystawek, to spokojnie znajdziesz 3020 za 100-150 ojro. Poza tym, mam nadzieję ze koledzy się ze mną zgodzą, to jest naprawdę fajny sprzęt. Zwłaszcza na początek przygody z audio.

Keef98

Z tą aukcją na allegro mam możliwość ich kupna za 510 z wysyłką. Teraz chyba oferta jest dobra, nie?

vasa

Można ustawić snajpera na 50 GPB.
A nuż coś ustrzeli.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


Keef98

Dzięki, jutro wszystko przeczytam.
Czym się różni 850a i 850 bez "a"?

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Na oko jakieś 126 (obliczenia w głowie, kurs z pamięci) + przesyłka, brzmi dobrze. Dzięki. ;D

Keef98

Pożyczyłam stare monitory podstawkowe, które mają 4 ohmy, aby sprawdzić, czy moja wieżyczka je zasili - zasila.

Jakub

Cytat: Keef98 w Czerwiec 06, 2015, 11:06
Pożyczyłam stare monitory podstawkowe, które mają 4 ohmy, aby sprawdzić, czy moja wieżyczka je zasili - zasila.

Przecież nie jest powiedziane, że nie będzie dźwięku z kolumn. Głośniki o niższej impedancji niż przewidziana do zastosowania przez konstruktorów wzmacniacza zmuszają wzmacniacz do oddania większej ilości mocy. Powoduje to często nadmierne grzanie się wzmacniacza i może doprowadzić do spalenia końcówki mocy, albo do spalenia głośników wysokotonowych w kolumnach, jak wzmacniacz się przesteruje.