stereo za 1000 maks. 1500

Zaczęty przez Keef98, Maj 06, 2015, 14:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

Keef98

Tak się w tym momencie czuję
A myślałam, że wymyśliłam coś z sensem... a tu znowu dałam ciała... hmm...
Czyli nie ma żadnego zamiennika Audiofila bliżej mojej wsi? Szkoda, to będę łazić po sklepach.

gratefullde

Cytat: vasa w Maj 06, 2015, 20:22
A na ulubionym portalu preampów multum. Nie wiem co to warte ale wygląda zacnie: http://allegro.pl/sony-tae-20f-seria-falcon-i5321967427.html

Przesylka 22 zeta... zdzierstwo ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jakub

Cytat: Keef98 w Maj 06, 2015, 18:50Co sądzicie o sklepie Top HiFi? Słyszałam, że jak ktoś nie ma od groma kasy, to olewają klienta.

Ja mam właśnie takie doświadczenie ze sklepem w Krakowie. Bardzo skutecznie zniechęcili mnie do dalszych zakupów u siebie. Kupiłem tam lata temu PianoCrafta z małymi Bowersami (z samego zakupu byłem wtedy zadowolony), ale panowie tak się zachowywali, jakby mi robili łaskę, że w ogóle podchodzą do klienta, który wydaje tylko 2500zł. (Wtedy to było powyżej średniej krajowej). Jak poszedłem innego razu po kable głośnikowe, to zachowanie było takie same.


Keef98

To ja sobie dzisiaj spokojnie pomyślę, słuchając płyt.
Sam DAC do lapa wystarczy? Czy potrzebuję wzmacniacz?

gratefullde

Pod słuchawki dac wystarczy
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Keef98

Ooo... To nawet bardzo dobry pomysł, mam całkiem niezłe słuchawki. Chyba tak zrobię.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

#57
Cytat: kangie w Maj 06, 2015, 20:20Gramofon sprzedaj i przejdz na pliki. Nie bedziesz slyszec trzaskow, tylko muzyki

autor?


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Keef98

Jakie kabelki potrzebuję do DACa?

kangie


Keef98

Wiem, że głupio to brzmi, ale jak czegoś nie widzę, to nie wiem, co się z nim robi. 
DAC: Beresford TC-7510

gratefullde

Beresford ma wejścia na USB  coax i cyfrowe
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Keef98

A z gramofonem i DACiem co jest potrzebne? Pre? DAC? Wzmak? Czy jakoś inaczej?

kangie

Potrzebny bedzie kolega, ktory pomoze wszystko zlozyc do kupy :)

frywolny trucht



Posłuchałbym ich. Do tego: http://www.ceneo.pl/17357159
Reszta muzy z komóry, nawet lapka nie trzeba uruchamiać.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Zobaczę, dzięki.
Co oznacza wzmacniacz klasy A/B/C/D? To ma coś wspólnego z sinusoidą?

vasa

Z efektywnością energetyczną.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Hmm... A jarzę ;D
Im bliżej początku alfabetu tym lepiej?

vasa

Cytat: Keef98 w Maj 06, 2015, 22:30Im bliżej początku alfabetu tym lepiej?
No nie.
Pomyliłaś z lodówką.
We wzmacniaczach jest odwrotnie. Ale to jest mniej istotny parametr w omawianym przypadku :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Znowu kwestia osobistych preferencji.
Typowa klasa A gra dużym, pełnym dźwiękiem, ale grzeje się jak pies ( hot dog) i żre dużo prądu.
W przeciwieństwie do klasy D, której jednak zarzuca się oziębłość :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


kangie

Keef98, na jakim metrażu mają grać Twoje potencjalne kolumny?

Keef98

13m^2. Skośny sufit. Narysować plan z oznaczeniem ścian i ich materiałami?