PRO JECT TUBE BOX DS czy LAR LPS-1?

Zaczęty przez Amen, Wrzesień 06, 2017, 13:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Cytat: Michał w Styczeń 25, 2018, 07:11W tekście nie znalazłem też infos,że damper był luźny

Tym bardziej jestem ciekaw czy w egzemplarzu, który wypożyczyłeś jest przyklejony jak u Grzegorza.
Spójrz na zdjęcia Grzegorza i ilustrację wklejoną przez Maćka. Jest różnica. Damper smarknięty na sztywno nie spełnia swojej roli.
Wierzę, że gra fajnie i jak czas pozwoli, to zajrzę rzucić uchem.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał

Cytat: elem w Styczeń 25, 2018, 07:54
Cytat: Michał w Styczeń 25, 2018, 07:11W tekście nie znalazłem też infos,że damper był luźny

Tym bardziej jestem ciekaw czy w egzemplarzu, który wypożyczyłeś jest przyklejony jak u Grzegorza.
Spójrz na zdjęcia Grzegorza i ilustrację wklejoną przez Maćka. Jest różnica. Damper smarknięty na sztywno nie spełnia swojej roli.
Wierzę, że gra fajnie i jak czas pozwoli, to zajrzę rzucić uchem.

Jadę dziś do Maca po lampy. Jeśli sobie poradzę bez rozpierduchy,to wyciągnę stockowe i obadam jak wygląda ten damper. Przy okazji oblookam SanAudio.

Michał

Cytat: elem w Styczeń 25, 2018, 07:54
Cytat: Michał w Styczeń 25, 2018, 07:11W tekście nie znalazłem też infos,że damper był luźny

Tym bardziej jestem ciekaw czy w egzemplarzu, który wypożyczyłeś jest przyklejony jak u Grzegorza.
Spójrz na zdjęcia Grzegorza i ilustrację wklejoną przez Maćka. Jest różnica. Damper smarknięty na sztywno nie spełnia swojej roli.
Wierzę, że gra fajnie i jak czas pozwoli, to zajrzę rzucić uchem.

Tomciu jeszcze jedno,nie ma się co czepiać tego dampera,nawet jak jest smarknięty,bo jego wpływ na granie jest marginalny. Tym bardzie,że malg gra teraz na TFK sauté i mam wrażenie,że tego dampera jakoś mu nie brakuje :) Gra aplikacja układu Sykory i umiejętne ustawienie tego pre. Włożenie dobrych NOS,tylko może mu pomóc-tak myślę :)


elem

Pełna zgoda co do dampera. U siebie różnicy nie słyszę :) ale mam inne. Amerykański dystrybutor Projecta też ma podobną opinię :)
Chodzi mi tylko o to, że w dobrym urządzeniu jest taka wkurzająca niedoróba. Być może tylko u Grzegorza?

Co do lamp stockowych... Sumiko ( dystrybutor w US) odpowiedział klientowi tak:

"The brand changes from time to time. We do stock their tubes with the heat sinks. I have seen J&J, EH and Pro-Ject branded tubes. Right now they are stamped Pro-Ject and are available from any dealer."

"heat sinks" to dampery. Wygląda na to, że rzeczywiście służą tylko do zasłaniania brandu lampy

http://audiokarma.org/forums/index.php?threads/what-are-you-doing-about-the-pro-ject-tube-box-heatsinks.666938/
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał

Ano właśnie,czyli tak jak Mc Intosch robi w swoich lampiakach brandując je swoim logo. Zobaczymy co się stanie po zapakowaniu ,,normalnych" lamp.

MAC

Cytat: elem w Styczeń 25, 2018, 09:00Wygląda na to, że rzeczywiście służą tylko do zasłaniania brandu lampy
Jasne... ;D Damperami za 70$ para w detalu  ;D
Ja za 7$ mogę siedzieć i im zmywać oznaczenia zmywaczem do paznokci  ;D ;D ;D

MAC

Michał, nie pytałem złośliwie z czego wykonana jest jego obudowa tylko szukałem uzasadnienia tak kosztownej biżuterii w budżetowym jednak urządzeniu. One oprócz tłumienia mikrofonowania sa jak widać radiatorem więc pomyślałem, że jakby obudowa była z plastiku to zasadnym by było schłodzenie takich lamp.

A przy okazji gumoleum  ;), to żadna ujma. Kupa dobrego sprzętu jest plastikowa. Przynajmniej ja nie narzekam na swojego Linna  :P

elem

#108
 ;D - tej mordy zapomniałem dodać

W zalinkowanym wczesniej watku z audiokarma.com

I thought you all would be interested in my correspondence with Pro-Ject. I wanted to call them about this subject and all I could find was a contact form via their website. I sent them this question
I just purchased a Tube Box SD and would like to try some vintage tubes. Do I need to purchase the heat sinks? It appears they are glued on the original tubes.

i odpowiedź dystrybutora:

"Thanks for the enquiry. Heat sinks are not required, but do help with tube life. We do not have these available, but many after marker solutions are available."

Czyli jednak przyklejone :)  To po co one tam są?  Jak chronia przed mikrofonowaniem, jesli praktycznie są przymocowane na sztywno w 3 punktach?  :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

malg

zacząłem się zastanawiąc czy nie zrobić ponownie jakiegoś testu mojego PJ-a z róznymi lampami,
bo przeciez u mnie zmieniło sie trochę od tamtego czasu - inna wkładka, inne kable, inne głosnikowe
no i amp Marantza trzeba by włączyć w tor i sprawdzić dokładnie na stereo


Michał

#110
No ja właśnie odebrałem od Maca Tungsole i Sylvanie,dzięki za pyszną kawę i gościne.BTWu Maca bardzo fajnie gra :)
Grzegorz,czy Ty już rozbierałeś tego PJ?nie chce nic podrapać,bo nie mój a jakbym go rozkręcił, to lampy bym założył po Bożemu.
Poza tym mam wrażenie,że zaczyna nam się w tym wątku robić małe AS,nikt z dyskutujących,poza malgiem,nie słyszał i w rączkach nie trzymał tego DS,ale kwestia jakichś guzik wartych damperów przysłania najważniejsze, czyli jak to gra. Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie zostawi tego pre na tych lampach,wiec całe te guzik warte dampery i tak polecą do szuflady,o czym my tu gadamy? Ja to pre chcę na spokojnie porównaç do tego co mam,żadnej spinki,jeśli okaże się lepsze,to chyba oczywistym jest,że zostanie,jeśli nie-wróci do sklepu. Na dziś nie mogę sobie pozwolić na wywalenie parudziesięciu tysi na phono pre(choć akurat mam)teraz są inne priorytety,więc pozwólcie mi pobawić się pre w obrębie do 2 tysi i dajcie już spokój z czymś,co jest całkowicie bez znaczenia. Mam wrażenie,że gdyby dotyczyło to jakiegoś ,,wielkiego brandu"to nikt by tego nie hejtował,ale skoro to PJ,to czemu nie,mam nadzieję,że się mylę...

malg

Cytat: Michał w Styczeń 25, 2018, 10:41
Grzegorz,czy Ty już rozbierałeś tego PJ?nie chce nic podrapać,bo nie mój a jakbym go rozkręcił, to lampy bym założył po Bożemu.
nie rozbierałem, tylko obcęgami wyciągnąłem lampki, pisałem  wczesniej
rozkręcenie chyba nic nie da, bo bebechy są wysywane do przodu, po odkręceniu srubek i wyjęciu lamp
ale próbuj

Michał

Ok to ja sobie kupię jakieś wąskie i delikatne szczypce,może tak da radę. Swoją drogą,sposób aplikacji tych lamp jest  beznadziejny.

malg

Cytat: Michał w Styczeń 25, 2018, 11:26
Swoją drogą,sposób aplikacji tych lamp jest  beznadziejny.
zgadzam się

MAC

A może one tam są żeby tylko świecić?  :o
Karkołomna ewentualna wymiana i przyklejone na stałe do lamp dampery?

Michał

Maciek to jest bufor,fajne jest to że te lampy tam po prostu słychać,one dodają harmoniczne i to jest bardzo fajne. Po włączeniu jeszcze na zimno,słychać lampową przestrzeń i bas,to jest takie uczucie doładowania,nie potrafię tego inaczej opisać. Rozdzielczość też jest lampowla,czyli fizjologiczna,dlatego trzeba zobaczyć co się stanie jak wsadzimy dobre żarówki.

MAC

OK, znaczy producent po prostu nie przewidział ich ciągłej wymiany. A jako bufor spokojnie mogą tam siedzieć ponad 10 lat.
Sprzęt dla melomana a nie audiofila-wiercidupy  ;D

Michał

Cytat: masza w Styczeń 25, 2018, 12:10
OK, znaczy producent po prostu nie przewidział ich ciągłej wymiany. A jako bufor spokojnie mogą tam siedzieć ponad 10 lat.
Sprzęt dla melomana a nie audiofila-wiercidupy  ;D
To możliwe,ale widzę na zagranicznych forach,to jednak wielu kombinuje. U nas malg też a ja zacznę dziś :)

malg

Cytat: masza w Styczeń 25, 2018, 12:10
Sprzęt dla melomana a nie audiofila-wiercidupy  ;D
Dlatego go kupiłem, bo jestem(byłem ) zawsze melomanem
audiofilem chciałem zostać jak trafiłem na to forum  ;D ;D ;D

malg

Cytat: Michał w Styczeń 25, 2018, 12:14
To możliwe,ale widzę na zagranicznych forach,to jednak wielu kombinuje. U nas malg też a ja zacznę dziś :)
Moje kombinacje zakonczyłem w połowie roku 2015, jak wsadziłem TFK
Przeprasam potem jeszcze raz zmieniłem na TFK 803S
i nic nie ruszam od tamtej pory

Michał


Michał

Piece of cake 8)
Trzeba mieć malutkie szczypce i gotowe. Lampy w damperach są na sztywno >:(

Michał

Na początek Sylvania  :)
Voila!

moon

to jest ten PJ w granicach 1.8kPLN, tak?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Michał

Cytat: moon w Styczeń 25, 2018, 14:32
to jest ten PJ w granicach 1.8kPLN, tak?
On kosztuje 2290,teraz chyba ma przecenę.
BTW system jest zimny a ja mam teraz czas do 16,więc nic się nie zdąży zagrzać. Wczoraj zaczęło grać po 5 h >:(
Ale już słychać,że i szczegółu i basu Sylvania ma więcej. Będzie zabawa na weekend :)