6080 i pochodne

Zaczęty przez gratefullde, Kwiecień 23, 2015, 10:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Czy ktoś z Was używał  radzieckich 6N13S i wie ile czasu potrzebują żeby się ułożyć/wygrzać? No i ewentualnie jak wypadaja one w porównaniu z 6080 / 6AS7W Telefunken`a?

rudy-102


gratefullde

Radzieckie są nie najgorsze choć trudno o dobrze dobrana kwadre, w moim przypadku tylko taka konfiguracja wchodziła w grę. Balans totalny lekko ku górze.
Telefunkeny ma Spalon. Ja zmieniłem na RCA 6080 WA i nie żałuję.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Cytat: gratefullde w Listopad 22, 2015, 10:44Balans totalny lekko ku górze.
Takie też odnoszę wrażenie, że brzmią zbyt sucho. To może być jednak wina 6N23P-EW, która siedzi w sterowaniu.
Cytat: gratefullde w Listopad 22, 2015, 10:44Ja zmieniłem na RCA 6080 WA i nie żałuję.
To nie jest ta?
http://classic-tubeshop-kunisch.de/epages/8b30ef9e-ace6-43b4-afb5-afc7dc707193.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/8b30ef9e-ace6-43b4-afb5-afc7dc707193/Products/9


gratefullde

Moje wyglądają tak jak ta:
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

pmcomp

Cytat: gratefullde w Listopad 22, 2015, 11:23
Moje wyglądają tak jak ta:

Moim zdaniem te lampy grają gorzej niż radzieckie. Miałem.

Pozdro

gratefullde

Cytat: pmcomp w Listopad 22, 2015, 13:44
Cytat: gratefullde w Listopad 22, 2015, 11:23
Moje wyglądają tak jak ta:

Moim zdaniem te lampy grają gorzej niż radzieckie. Miałem.

Pozdro
Moim zdaniem nie.
Pozdro.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon


W moim zestawie słuchawkowym a dokładnie w wzmacniaczu słuchawkowym WBA Grand Twin najlepiej sprawdzają się lampy mocy 6080 Telefunken a radzieckie 6N13S nie mają moim zdaniem co z nimi startować Telefunken zjada je na starcie pod każdym względem - ale to moje zdanie

gratefullde

Cytat: spalon w Grudzień 19, 2015, 19:04radzieckie 6N13S

Są to lampy nie najgorsze. Jednakże są lepsze każde inne :) Masz rację :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon

Może w innym zestawie w innym wzmacniaczu sprawdzają się lepiej te rosyjskie lampy ale na pewno nie u mnie i na pewno nie w jednym z Twoich wzmacniaczy

spalon

No i te Twoje RCA są o niebo lepsze od tych rosyjskich - przynajmniej jak dla mnie

gratefullde

Cytat: spalon w Grudzień 19, 2015, 19:22No i te Twoje RCA są o niebo lepsze od tych rosyjskich

Dlatego nie rozumiem, że nie rozumiem :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Mam okazje na takie bańki. Warto?





rudy-102

Do słuchawkowca. WBA-Sensauris.

spalon

Ja mam WBA Grand Twin u mnie najbardziej się sprawdziły Telefunken

rudy-102

Telefunkeny mam od ponad dwóch lat, ale w szufladzie :) - do dzisiaj. Nie sprawdzały mi się z żadną lampą sterującą. Zawsze lepiej wypadały radzieckie 6H13C (6N13S), dopiero wstawienie Gold Lion jako sterującej to zmieniło. Bolszewiki zagrały bardzo dobrze, ale Telefunkeny je zmiotły.
O tych Sylvaniach czytałem, że niby jedne z najlepszych w tej grupie i dla tego zapytałem.

spalon

Być może Sylvania sprawdzą się bardziej.
Ja tych ruskich nie znoszę nie da się tego słuchać chyba że trzeba by było dobrać odpowiedno jakąś sterującą

rudy-102

Spróbuj tych: https://sklep.lampyelektronowe.pl/?317,e88cc-gold-lion. Ze współczesnych to chyba najlepsze i według mnie na prawdę dobre.

spalon

Ale to masz na myśli w zestawie z tymi ruskimi jako sterująca.
Bo mam tę lampę 6922 National i z Telefunken to gra jak każda inna ruska suchotnik taki

McGyver

Cytat: spalon w Styczeń 12, 2018, 14:17National
Często się spotyka sowieckie oraz chińskie lampy brandowane jako National. Tutaj przykład:



elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Cytat: spalon w Styczeń 12, 2018, 14:17
Ale to masz na myśli w zestawie z tymi ruskimi jako sterująca.
Bo mam tę lampę 6922 National i z Telefunken to gra jak każda inna ruska suchotnik taki
Ostatecznie stanęło na Gold Lion jako sterujące i Telefunkeny w wzmocnieniu, ale na bolszewikach też bardzo ładnie to zagrało tylko trochę mniej dynamicznie.