PROJEKTOR XGIMI MOGO PRO

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 07, 2020, 21:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Nowa zabawka na czas zarazy. Projektor mobilny. Ma swój akumulator, głośniki, system Android pozwalający doinstalować to i owo. Acz uwaga, często są ograniczone możliwości, nie tak szerokie jak w smarkfonach.

Zamysł był prosty. Narzędzie wioślarz w garażu może i fajne jest, ale gapienie się na pustą ścianę lub półki ze słoikami, trochę nudą wieje. Tymczasem na jutubie pod hasłem slow TV można trafić na filmy takie jak ten:

https://www.youtube.com/watch?v=BlVJviK0ci4

Pomyślałem, że puszczę to sobie na ścianę i dbanie o kondycję będzie mniej nudne. Dziedzina mobilnych projektorów z własnymi głośnikami, akumulatorami jest skromna, trudno coś trafić w polskim języku ( menu, instrukcja, nawet test internetowy), dostępność u nas też utrudniona. Np. Anker Nebula Capsule 2 w Komputroniku na zamówienie i nie wiadomo na kiedy. Stary model o dużo słabszych parametrach można trafić na naszym portalu aukcyjnym. Kilka innych modeli na X-Kom jest, ale też będą ściągać. Takie fajne, a takie nieodkryte  :o

https://www.youtube.com/watch?v=o6xZOOMtMUI
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cicho, cicho, bo zapomniałem o polskim teście XGIMI. To ponoć też jakaś podmarka Xiaomi, a jak wiadomo Xiaomi lepsze :)

https://www.youtube.com/watch?v=NS_ETY1Ih5Q&t=118s
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#2
Trzeba powiedzieć, że nie jestem znawcą projektorów. Właściwie to w ogóle się na nich nie znam, coś tam kiedyś liznąłem u kolegów, ale te doświadczenia tylko mnie przekonywały, że telewizor lepiej się sprawdzi w moich uwarunkowaniach. Po pierwsze dlatego, że nie dorobiłem się nigdy prywatnej salki kinowej, którą można w 100% zaciemnić, a wtedy projektor odwdzięczy się dużym obrazem. Tak normalnie, w normalnym mieszkaniu to jest kłopot. Po drugie stacjonarny projektor musi mieć swoje miejsce, trzeba ciągnąć do niego okablowanie, a w dzień i tak niewiele będzie widać. Telewizor jest bardziej uniwersalny.

Wróćmy do garażu. Czyli poustawiałem oprzyrządowanie, jest mata dla dziewczyn do ćwiczenia crossfit, jest ławeczka do treningu siłowego i jest moja maszyna oblężnicza, czyli ergometr ( wioślarz). Dziewczyny oglądały z komórki jak ktoś tam się wygina i powtarzały za nim ( nią) ćwiczenia. Syncio pewnie też by pogapił coś, a ja chcę pływać po rzekach, kanałach :) Pierwsza myśl- telewizor z BT i wi-fi. Myśl upada, bo nie ma miejsca na jeżdżący statyw, a żadna z pozycji na stałe nie obsłuży sensownie trzech stanowisk. Czyli dupa. To może coś mniejszego, przenośnego, z 15 cali? Trochę słabo, też trzeba by mieć nos w ekranie by coś dojrzeć. Fajnie by było też mieć coś co pogra, a telewizory nie słyną raczej z jakości dźwięku.

I tu na scenę wkracza pierwszy mobilny projektor na który się natknąłem. W pierwszym momencie- mamy to! Obraz można wyświetlić gdziekolwiek, głośnikami napędzić dyskotekę w remizie i nie ma kabli. Niech żyje wolność!

https://www.youtube.com/watch?v=Yar4EOvgrdI

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Jasność- jak na przenośne projektory- super, rozdzielczość- jak na warunki polowe- spoko. Polska dystrybucja więc z gwarancją nie byłoby jazd. Same zalety...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#4
Gdyby nie ten moment na filmie. Kadr poniżej.


Ale jak to? Co to za kabel? Do tego z jakąś puszką. Okazuje się, że jedynym wejściem jest HDMI. Tylko poprzez nie można oglądać filmy z zewnętrznego źródła. Stąd i kabel z przejściówką USB-HDMI. To ma być wolność? Po BT można słuchać tylko muzyki, natomiast gniazdo USB jest OUT i służy do ładowania telefonu. Ponieważ producent nie chwali się jaki system operacyjny tkwi w urządzeniu- trudno przypuszczać, że Android, a to też bardzo ogranicza funkcjonalność. Wszystko trzeba by ciągnąć przez komórkę. Po kablu  ::) W internetach znalazłem tylko instrukcję typu quick start, żadnych technikaliów co z czym w jakim standardzie zatrybi i czy zatrybi... to szukam dalej.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#5
Przy poznawaniu możliwości projektorów mobilnych okazało się, że sporo z nich ma ręczną regulację ostrości ( trochę kłopotliwe, lepsza jest automatyczna), chyba większość ma korekcję formatu, ale tylko w pionie. Czyli jeśli podniesiesz obraz, by był wyżej niż projektor uzyskamy trapez. Można to skorygować. Tymczasem jeśli przesuniesz w bok- to taka korekcja jest już pewnym rarytasem. Korekcja tego typu jest sporym ułatwieniem, nie zawsze można postawić- w mobilnych warunkach- projektor dokładnie naprzeciw wyświetlanego ekranu.

I teraz następuje niemożliwe. Anker Nebula Capsule. Projektor sprzed około 2 lat. Słaba rozdzielczość, słaba jasność. Zaledwie 100 lm wg ANSI. Ktoś, kto ma stacjonarny ( a te operują na dzień dobry  w okolicach 2-4 tys. lm) jest w szoku, że ktoś to może brać na poważnie. Tymczasem projektor wielkości i w formie puszki piwa był ceniony w internetach. Tu się pogubiłem całkowicie. Być może chodzi o to, że te maleństwa są bliżej ściany i ich jasność nie musi być taka duża?

https://www.youtube.com/watch?v=-amRdwr_biw

Obecnie na allegru jedynkę można wyrwać za 1200-1500 zł Od paru miesięcy dostępna jest- nie u nas- wersja druga. Ma lepsze parametry obrazu, poprawiono niskie rejestry dźwięku, nowszy system operacyjny- poza długością działania. Tabelka poniżej. Obrazek traktujący o odległościach pochodzi z intrukcji wersji pierwszej.


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#6
Po dziwadełkach egzotycznych marek ( przynajmniej dla mnie) nadchodzi produkt marki popularnej. Pioneer SDA-RP100. I po raz kolejny zaskakuje mnie ograniczona dostępność rozwiązania, które powinno być chyba popularne? Urządzenia dzięki którym można w ogrodzie, na działce rozkręcić bez prądu imprezkę, obejrzeć z kumplami mecz wydają się jednak mało dostępne. Pioneer też jest na zamówienie  :o :o Taki teścik trafiłem: https://dailyweb.pl/pioneer-sda-rp100-to-pierwszy-prawdziwie-przenosny-projektor-ktory-w-dodatku-swietnie-gra/  Na jutubie bieda, sam producent umieszcza sprzęt jako akcesorium na stronie z car audio  :o Z minusów- stary Android 5, doczytałem, że producent ostrzega, że nie wszystko da się zainstalować, a także spotkałem z opinią, że Netflix-a to ni wuja. Pewnie kwestia jakiegoś update, ale trochę drogo na taką niedorobioną sofware-owo maszynkę.

https://www.youtube.com/watch?v=NkB33tRbOHE
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Nie prościej by było zjeść golonkę?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Albo sałatę jak ktoś mięsa nie je :) Na pewno. Ale wyobraź sobie, że leżysz sobie w łóżeczku i wyświetlasz na suficie... to co lubisz :)

Teraz chyba killer. Jasność 500 lm ANSI. Tylko jest jedno ale. Model przeznaczony na rynek chiński, można sobie ściągać ( przy czym bałbym się w obecnym czasie. Nie mogę się doczekać ani paczki z USA, ani z Chin). Ale proszę, da się:

https://allegro.pl/oferta/projektor-xiaomi-mi-smart-compact-projector-9075993232

Czeka zmiana języka z chińskiego na angielski w menu, ale część menu i tak zostaje ponoć w krzaczkach. Pewnie znowu kwestia update, może za jakiś czas pojawi się w oficjalnej, polskiej dystrybucji i wtedy to może być hit.

https://www.youtube.com/watch?v=Qkhn0RUcbfk
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#9
Trafiłem w końcu na https://www.xgimipolska.pl/  W ofercie jest tańsza wersja projektora bez PRO w nazwie. Obudowa ta sama, za to wyraźnie gorsza rozdzielczość i mniejsza jasność.  2000 zł, ale też na zamówienie: https://www.xgimipolska.pl/product-pol-841-XGIMI-MoGo.html Wersja Pro jest na dziś dostępna. Osobiście kupiłem na allegru za cenę jak producenta ( niecałe 2700 zł), na fakturę, dwa dni i paka w domu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Zdjęcie porównawcze dla łatwiejszego złapania skali. Maleństwo będzie też idealnym narzędziem pracy. Łatwiej wziąć taki projektorek do kogoś na prezentację i nie trzeba się tłamsić przy małym ekranie lapka.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Te chwile gdy wychodzi duża rozdzielczość. Napisy. Ściana biała ( trzecie zdjęcie) i brązowa. Dzień. Jasność taka, że spokojnie można czytać gazetę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#12
Ciemniej ( za oknem wieczór) na brązowej. Obok funkcjonował telewizor dając sporo światła i rząd takich ambientowych światełek nocnych. Projektor jakieś 1,5m od ściany dawał obraz wyraźnie większy niż 55 calowy telewizor i powoli zaczynam mieć wrażenie, że projektor ma w tyle wizji na czym wyświetla. W takim sensie, że to co wyświetla jest ostre, kontrastowe i czytelne.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Łazienka. Białe drzwi. Pełne oświetlenie i zupełna ciemność. Przy większym zatwardzeniu, jakby bardziej luksusowo niż przy komórce, można spędzić czas  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Jeśli natomiast macie jak politycy w telewizji, że wszędzie regały z książkami, to może macie choć wolny sufit?  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Dźwięk. Jak rozumiem mamy układ dwóch głośników ( nie ma nigdzie, że stereo) i membrany biernej). Na samym początku grało to dość drewnianie, ale się rozkręca i dobrze rokuje. Póki co na spokojnie, bez szaleństw. Tymczasem zagłębię się w polską instrukcję obsługi i popaczę co tam z urządzenia da się jeszcze wydusić.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#16
Im dalej w las, tym więcej drzew. Albo inaczej- zaczynają się schody.
1. Instrukcja jest i papierowa w pudełeczku z projektorem i w pdf dostępna na stronie producenta. Trudno mi ocenić jak inne języki, ale polski chyba google-owym translatorem potraktowana. Mało tego jest bardzo powierzchowna, nie tłumaczy nic poza pierwszym poziomem menu, a ja głębiej w menu widzę opcje, których nie rozumiem. I co teraz?
2. System to Android TV, czyli nie taki jak mamy w smarkfonach i OK, ale trochę brakuje mi jakiejś przeglądarki internetowej. Może jeszcze coś znajdę w tym całym sklepie google-a.
3. HORIZON Go ( UPC) jest i działa, HBO GO, Ipla, tevałenowski Player tyż, ale Netflix już nie.  Jakiś błąd niezgodności wersji wyskakuje  :o
TVP VOD jest, ale nie sprawdzałem.
4. Jest asystent głosowy Google. Czyli gadamy do mikrofonu w pilocie i jest bosko. Jeszcze nie sprawdzałem jak sobie radzi z hasłem kurwizja, ale zauważyłem w menu, że można wyłączyć filtr wulgaryzmów. Obadamy :) Na plus menu w języku polskim. Ani jednego krzaczka chińskiego dotąd nie przyłapałem.
5. Dupaśne jest, że nie da się wyłączyć lampy podczas traktowania projektora jako głośnik BT. Można wywołać tryb wygaszacza ( tą takie tapety na cały ekran, ale o mniejszej jasności). Chyba i tak szkoda lampy na słuchanie MP3?
6. Odpaliłem Netflix-a poprzez Chromecast. To znaczy zainstalowałem na smarkfona aplikację Google Home, zarzuciłem wyszukaj urządzenie i już. Akcja jest wątpliwa o tyle, że obraz leci i na komórce i na projektorze. Dobrze, że chociaż dźwięk tylko z projektora  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Jeśli chodzi o dźwięk Harman Karton odwalił kawał dobrej roboty. Nie, nie chodzi o to, że bas kruszy mury, a wysokie tak świdrują, że uszy krwawią. Mieli arcytrudne zadanie, by w tak małej, gównianej obudowie umieścić coś co w ogóle będzie się dało słyszeć, rozumieć, nie czuć dyskomfortu. Tak, wiem audiofile umrą :) Ale ogólnie dźwięk jest donośny, wyraźny, czytelny i to w dużej odległości od źródła. Szacun. Szczególnie, że nie widzę profili dźwiękowych w stylu mowa, jazz, rock itp. Jedna formuła i działa  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

TVP VOD działa. Jakby ktoś potrzebował. W aplikacjach do zainstalowania nawet mi mignęło TV Trwam. Bosko.
Hasło kurwizja po wyłączeniu filtra wulganości- nadal nie. A mój telewizor Filipka wygląda na całkiem wolnościowy i wyświetla wyniki po takim haśle. W przypadku projektora, można wpisać ręcznie na klawiaturze i swoje znajdzie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Projektor włącza się dłuższym przytrzymaniem przycisku POWER. Czy to na korpusie projektora, czy na pilocie. Wyłącza krótkim wciśnięciem, ale mi się pomerdało i przytrzymałem, żeby wyłączyć i oto wyskakuje nowe menu. Na dole opcja wyłączenia samej lampy i proszę bardzo- projektor można zamienić w głośnik BT bez nadużywania lampy. Dwa razy przejrzałem jeszcze instrukcję i ani słowa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Netflix zadziała po zainstalowaniu aplikacji XTV Manager i uruchamianiu go poprzez nią. Na forum Xgimi wygląda, że walka by się "sparować" z Netflixem wprost trwa przynajmniej pół roku. Staramy się, staramy, robimy aktualizacje... i nic.

Tymczasem do polskiej dystrybucji wszedł Xiaomi.
https://mi-home.pl/wideo/mi-smart-projector-mini?utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=lowerfunnel

Tylko zauważcie, że i tak ma krzaczkowy system, nie zeuropeizowano gada, co mocno ogranicza jego funkcjonalność.

"System MIUI TV, źródło treści Xiaomi.
Wbudowane w projektor zasoby Xiaomi.
Projektor przyjmuje ten sam system MIUI TV, co Xiaomi TV, który obejmuje ogromne zasoby Xiaomi Video. Smart Patchwall będzie polecał treści dostosowane na podstawie Twoich nawyków oglądania. Nowy tryb dla dzieci, bogata i rozwijająca zawartość puzzli i zabaw dla dzieci."


Sądzę, że gratuluję, choć i tak trzeba powiedzieć, że nie kojarzę za bardzo żadnej propozycji projektora przenośnego, multimedialnego ze skansenu europejskiego  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Inna ciekawostka. Zniknęła informacja o jasności projektora. Dotąd spotykałem się, że ma 500 lm ANSI i w tym aspekcie dawał wciry XGIMI. Wzięło i znikło.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#22
Zabawa trwa w najlepsze. Co prawda już nie pływam po kanałach na moim ergometrze, a oglądam seriale z Netflixa ( lepiej odciągają uwagę od tego nudnego wiosłowania).

Port USB jest dwukierunkowy, można podłączyć HUB i mieć jednocześnie i klawiaturę i mysz. Działają bardzo dobrze.

Kolejnym sposobem przesłania sygnału na projektor jest Chromecast gdy wyświetlany na telefonie z Androidem obraz jest wprost zrzucany na projektor. Wystarczy ściągnąć ze sklepu Play darmową aplikację Google Home, wybrać urządzenie na którym ma być wyświetlany obraz z telefonu i wsio.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Na forum producenta znalazłem odpowiedź jak sobie poradzić z wyświetlaniem Netflixa. Należy ściągnąć darmowy XTV Manager, tam w zakładce APPS wybrać do zainstalowania Netflix, odpalać go z tej ikonki w managerze i hula.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand