Aktualne nervosy audiofilskie

Zaczęty przez cdt, Listopad 04, 2017, 21:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego, aby bawić się, aby bawić, aby bawić się na całego, fantazja, lalalalalala lalalalala.

;D ;D ;D

cdt

Cytat: masza w Luty 11, 2018, 12:08Bo fantazja, fantazja,
;D
To fantazjuje dalej ;D

cdt

Fajne ramię . Firma robiła je chyba specjalnie pod zmodyfikowane dl 103R .
https://www.ebay.pl/itm/Abis-SA-1-2-tonearm-silver-or-black/182408452559?hash=item2a786419cf:g:0kYAAOSwxg5Xzx0E

malg

Cytat: cdt w Luty 13, 2018, 17:15
Fajne ramię . Firma robiła je chyba specjalnie pod zmodyfikowane dl 103R .
https://www.ebay.pl/itm/Abis-SA-1-2-tonearm-silver-or-black/182408452559?hash=item2a786419cf:g:0kYAAOSwxg5Xzx0E

trochę podobne do Dynavectora, choć inaczej się opuszcza

vasa

Cytat: malg w Luty 13, 2018, 17:21
Cytat: cdt w Luty 13, 2018, 17:15
Fajne ramię . Firma robiła je chyba specjalnie pod zmodyfikowane dl 103R .
https://www.ebay.pl/itm/Abis-SA-1-2-tonearm-silver-or-black/182408452559?hash=item2a786419cf:g:0kYAAOSwxg5Xzx0E

trochę podobne do Dynavectora, choć inaczej się opuszcza
Podobne z wyglądu. Dynavector ma jeszcze przegub powodujący że lateral i vertical mass różniły się znacznie.
Swoją drogą ten pomysł jakoś nie wzbudził entuzjazmu.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg

Cytat: vasa w Luty 13, 2018, 17:41
Cytat: malg w Luty 13, 2018, 17:21
Cytat: cdt w Luty 13, 2018, 17:15
Fajne ramię . Firma robiła je chyba specjalnie pod zmodyfikowane dl 103R .
https://www.ebay.pl/itm/Abis-SA-1-2-tonearm-silver-or-black/182408452559?hash=item2a786419cf:g:0kYAAOSwxg5Xzx0E

trochę podobne do Dynavectora, choć inaczej się opuszcza
Podobne z wyglądu. Dynavector ma jeszcze przegub powodujący że lateral i vertical mass różniły się znacznie.
Swoją drogą ten pomysł jakoś nie wzbudził entuzjazmu.


nie znam szczegółów, ale dynavectora widziałem u Ondreja

vasa

Główny myk tego ramienia polega na tym że masa ramienia dla drgań w poziomie wynosi konkretne 25g a dla drgań w pionie istotnie mniej. Chyba 5g ale tej wartości nie jestem pewien.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg

Cytat: vasa w Luty 13, 2018, 17:59
Główny myk tego ramienia polega na tym że masa ramienia dla drgań w poziomie wynosi konkretne 25g a dla drgań w pionie istotnie mniej. Chyba 5g ale tej wartości nie jestem pewien.

tak, to wynika z tego ze oś pozioma ramienia jest w połowie ramienia pomiedzy tipem i mocowaniem
jak zobaczyłem to ramie pierwszy raz u Ondreja - to bardzo byłem zaskoczony konstrukcją


cdt

Ortofon MC 20 w drodze a ja zamiast kupować płyty licytuje kolejną wkładke  :o . Uprzedzając pytanie to nie roman . Bo go nie ma na aukcjach  >:( .
No nic jak się uda się pochwale  ;D . A i to nie shure o którą dopytowywuje Masza  :P .
Zastanawiam się też czy sobie nie kupić takiej osłonki . Ciekawe czy coś daje poza zmniejszeniem objętości portfela  ;D
https://www.ebay.pl/itm/Denon-DL-103-Aluminum-Body-Cap/332520387275?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649


cdt

Powoli też pomyśliwuje o czymś takim  ;D .

MAC


MAC

Cytat: cdt w Luty 15, 2018, 17:15Powoli też pomyśliwuje o czymś takim

To wywołuje wieczną nerwicę niczym stosunek przerywany i w efekcie może doprowadzić do impotencji  ;D
Ja mam niewymienny head i w dupie żonglerkę wkładkami  :)

cdt


MAC

Wróżbita Maciej  ;D

Dużo dobrego o niej ostatnio się u nas pisze. Zresztą słusznie.
A że dawno, od czasu DVD Denona nie było zbiorowego amoku to se pomyślałem... że już czas  ;D

cdt

Cytat: masza w Luty 15, 2018, 17:24już czas
Cuś w tym jest . My - ja jesteśmy podatni na reklamę ;D

MAC

Do AT mnie chwilowo nie ciągnie ale Wojcienty mi wspomnienia szczurem rozmiękczył aż mi się mokro w kroku zrobiło  ;D

cdt

No to kupuj bo będziesz ją idealizował i żałował że nie sprawdzasz . A i z kupcem nie będziesz miał problemu . To cenione wkładki .
Albo jak Frywolny będziesz miał MM nawrót  ;D

MAC

Cytat: cdt w Luty 15, 2018, 17:39No to kupuj

No to przecie chcę tylko na uj mi dwie? Niech mi powiedzą II czy III. Palce na spuście na eBayu czymam  :D

christo

Cytat: cdt w Luty 15, 2018, 17:10Ortofon MC 20 w drodze
Jaki masz przedwzmacniacz? Miałem tę wkładkę. Jest bardzo wymagająca. Tam jest 0.07mV na wyjściu. Ale gra ładnie :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

cdt

#119
Cytat: christo w Luty 15, 2018, 18:52Jaki masz przedwzmacniacz?
Aktualnie jeszcze Waldkowe Pre .

cdt

Nie samymi nervosami audiofil żyje . Czasem też coś posłucham . I to nawet nie lamp czy drutów  ;D :P

cdt

 >:( :( Niemiec zakończył aukcje przed czasem . Szkoda bo to jakaś modyfikowana AT była . Zwykłej to nie wiem czy chcem  :P . Juki do 26 na urlopie to się zastanowie . I tak muszę odczekać żeby kupić . Jak teraz poprosił bym Kasie o przelew na paypala to by mi walizki spakowała chyba  ;D . Cza dać na luz z 4 tygodnie  ;D .
A to ta AT co się nie udało :(

vasa

Cytat: cdt w Luty 16, 2018, 12:46A to ta AT co się nie udało
A co ona jest i co jej jest ??? ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

Dobrą reklamę miała :)
[iI sell a Audio technical OC 9 tuned by the famous garret brothers with a micro scanner stylus. You see the batches on the cartridge body by Garrott. So you know that a micro scanner tip is used by them. The OC9 Garrott has a better midrange , more punch than a regular OC9 , or a OC 10 or a OC30. No problem with sibilances, it shows perfect tracking. The diamond looks fine under the microscope. with stylus guard.][/i]

vasa

Cytat: cdt w Luty 16, 2018, 13:07Dobrą reklamę miała
No tak, jak bracia Garrot dostarczają micro scanner (WTF :o ) to musi być rewelka ;D
No to napisz co i jak z tym scanerem niewielkim grało :) lub nie grało :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.