Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Cytat: wiki w Marzec 20, 2019, 17:04Najlepszym powodzeniem cieszyły się "czachy z piorunem"....
Przypomniało mnie  się... najwięcej było ich na słupach...energetycznych...
No i przypominały Eddiego... co się właśnie słucha...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Old Man Kensey

Fajny docisk, super to wygląda. Ja też lubię coś tam postawić... mam takie różne figurki, co tyłkami zasłaniają zbyt jasno świecące lamki we wzmacniaczu i sterowniku silnika AF - one też potrzebują trochę wytchnienia od tej ciężkiej pracy, no nie?  ;D
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

McGyver

Cytat: Bartolo w Marzec 20, 2019, 16:35
Cytat: McGyver w Marzec 20, 2019, 16:18Fajna tabliczka tam w tle.
Prezent od kolegów... ;) Oryginał...
Daj maila. Raz w życiu mogę być uprzejmy... :D
Bardzo dziękuję że padło właśnie na mnie  ;)  . Adres mailowy jest na mojej stronie (via stopka).

moon

kupowalby taka tabliczke.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

marekw 76

Coś mi się z gramofonem stalo...
Co kilka sekund słychać pyk jakby paproch ale ramie podniesione wiec to nie on. Dzieje się to tylko przy włączonym gramofonie więc wykluczam pre i wzmacniacz. Jakies pomysły?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

frywolny trucht

Gmerałeś przy wkładce, w sensie zamiany, ustawiania geometrii? Przy gniazdach RCA? Może też coś być z uziemieniem. Coś się przesunęło, przestawiło na ołtarzyku.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

marekw 76

Właśnie nic nie gmerałem... Słuchałem sobie i myślałem, że jakiś paproch się przykleił czy coś - patrzę nic, wyczyściłem, umyłem i zauważyłem, że pyka nawet jak ramię w powietrzu, wystarczy zakręcić talerz nawet włączać nie trzeba...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

Spróbuj dać przewód pomiędzy śrubą na dole (łożyskiem), a zaciskiem uziemienia w gramofonie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

marekw 76

To może pomóc?
Sprawdzę jutro.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

Sprawdź. Pamiętam, że kiedyś coś takiego zrobiłem tylko nie pamiętam co mi wtedy dokuczało.
Mi te pyknięcia wyglądają na ładunki elektrostatyczne, a założenie przewodu to 5 minut roboty.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

marekw 76

Dzięki Piotrek, pomogło.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

marekw 76

Widzę, że zmieniłeś forumowego Denona na Sony. Skrobnij kilka słów w dziale o cd.
Sorry za OT.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

Cytat: marekw 76 w Kwiecień 06, 2019, 20:15Widzę, że zmieniłeś forumowego Denona na Sony.
Zmianach w systemie, czytaj w bebechach kolumn, spowodowały że do łaski wrócił Marantz. Denona dawno nie podłączałem i coraz bardziej skłaniam się ku myśli by go sprzedać, tym bardziej że mam go wraz z firmowym pudłem i kompletem przewodów.

Sony kupiłem z sentymentu i oczami, i jak na razie nie żałuje tego ruchu wręcz odwrotnie słucham głównie z niego.
Stosowny wątek nawet założyłem ale koledzy ostudzili mój zapał do jego kontynuowania.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Piterski w Kwiecień 07, 2019, 17:52Stosowny wątek nawet założyłem ale koledzy ostudzili mój zapał do jego kontynuowania.
A szkoda bo fajnie pisałeś...
Trzeba było nie czytać wypowiedzi kolegów tylko pisać swoje doświadczenia... 😁😁😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

marekw 76

Nie znalazłem tego wątku...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

marekw 76

Silnik, sterownik i łożysko wróciło od Andrzeja. Podobno wystarczyła zwykła konserwacja i przeszlifowanie łożyska.
Reasumując: Mój AF znowu  tak jak przez pierwsze lata ma stabilne obroty i cieszy oczy i uszy!
Andrzej to najlepszy serwis świata!
Kręcę od środy i od czasu ustawienia obrotów nie musiałem dotykać sterownika.
Myśli o porzuceniu winyli skończyły się :o jestem wniebowzięty :)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Old Man Kensey

Potwierdzam, AF ma najlepszy serwis na świecie :) U mnie, na szczęście i odpukać, nigdy nie było problemów z obrotami... ale też dbam o łożysko i paski z pewnością więcej, niż przy innym gramofonie.

Marek, pozdrawiam i niech się kręci jak najdłużej :D
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

j-a-r-e-k

Piterski człowiek bratni i wkładkę nową mi założył.
W uchu jego wkładka Goldring 1042 zacnie gra.
Ale drużyny MC nie porzuci.

Dzięki Piotrek!
ad fontes, goldring, croft, tannoy, hitachi

Piterski

Jarku ja znadziesz czas i posłuchasz jej  u siebie to sądzę, że będziesz z tego Goldringa zadowolony.
Kiedy jej u mnie słuchałeś to mimo, że siedziałem z boku, to moje słowa pochwały dla niej nie były na pokaz.
Pozytywnie zaskakiwało mnie to jak się ten tandem spisuje na wszystkich rodzajach muzyki jaką puszczałeś.

Ja grałem długo na niezgorszej MM-ce Ortofon 540 dlatego kolejnym krokiem było pójście w MC.
Może gdybym spróbował tego Goldringa to by się ten moment odsunął w czasie.

Życzę Ci dużo zadowolenia ze słuchania muzyki na Twoim zestawie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

I co tu tak cicho? Nie psują się, czy wszystkie już sprzedane?  :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie

Ponad pół miliona odsłon. Niezły wynik  :alc:

LampowY

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 24, 2019, 19:18wszystkie już sprzedane
Został chyba tylko Twój i rudego ;)

frywolny trucht

Rudy nie gra, bo gorąco  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93