Wznowienia na winylu

Zaczęty przez gratefullde, Maj 28, 2014, 06:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Cytat: paul_67 w Listopad 18, 2018, 20:05
Mówisz,że płyty Kaśki w końcu brzmią dobrze? Bedę musiał drukarkę do kasy uruchomić :)
To co słyszałem ,było bardzo dobre !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

krzysiek

Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

krzysiek

Przesłuchałem już większość płyt. Czy te remastery są dobre? Są. Czy warto je kupić? Jeśli nie macie pierwszego wydania UK w stanie EX lub NM, to tak. Brytyjskie wydania z epoki są świetne. Oczywiście są tacy, którym się nie podobają, że np. coś tam za dużo sybilantów albo za krzykliwe. Remaster jest bardziej wyrównany we wszystkich rejestrach, wg mnie jest taki "polite", czasami ugrzeczniony. Czuć to bardziej na The Kick Inside czy Never for Ever. Podobne wrażenia miałem, gdy porównywałem wydanie Meddle Pink Floyd z epoki z remasterem.
Lionheart miałem kilka first pressów UK i nigdy nie byłem zadowolony z ich brzmienia. Remaster wypada tu lepiej. The Red Shoes też ma zupełnie inny dźwięk, niż ten, który znam z CD.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

moon

wreszcie jest, w sumie nie wznowienie, bo pierwszy raz na LP, dlugo czekalem

Killing Joke is the eleventh studio album of the band of the same name. Dave Grohl (Nirvana/Foo Fighters) performed the drums on this album and integrated some of his famous drum rolls in the different songs. It's the new incarnation of the '80s Killing Joke, one where they are showing their new spirits.         
180 gram audiophile vinyl
Gatefold sleeve with leather look
Feat. Dave Grohl (Nirvana/Foo Fighters) on drums
Legendary 2003 album, available on vinyl for the first time
2 printed innersleeves
Produced by Gang of Four member Andy Gill
Limited Edition of 2.500 individually numbered copies on flaming (yellow & orange mixed) vinyl

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

kazan

Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

elem

15 marca. Trzy wersje - box, 1LP i 2CD
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kazan

Tomek jak zwykle wszystko już wie  :) Miałem nic nie kupować ale to wznowienie muszę zanabyć . Tomku a ceny już są znane ?
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

elem

WMP jeszcze nie podał ale myślę, że będzie taniej niż w amazonce. Dam znać.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kefas

Też jestem zainteresowany i coś na pewno wezmę w zależności od ceny. Tylko ciekawe jak z jakością

kazan

Kolejne ciekawe wznowienie : Eagles - Hell Freezes Over (25th Anniversary Reissues)
Na dwóch 180g Lp , remaster Boba Ludwiga .
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

gratefullde

Cytat: Bartolo w Kwiecień 10, 2019, 21:02
http://comebackvinyl.com/roger-waters-amused-to-death/  8)
O nie nie nie... ja już pass... Nie dość, że wartość muzyczna, dla mnie z czasem, mocno kontrowersyjna, to ja nie wiem co onie jeszcze z tym materiałem mogą zrobić...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

drizzt

Szczerze mówiąc to w ogóle nie jest płyta, której bym chciał słuchać z winyla. O ile w ogóle jeszcze z czegoś to tylko z cyfry.. w takich czasach ta płyta powstała i tak ją poznałem.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

elem

tia, juz o tym pisalismy w innym wątku - info wisi od pół roku w sieci, ale... "Expected release date is TBA"
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Dzisiaj "nowa" premiera ;).
Jubileuszowe wydanie Unknown Pleasures - Joy Division.
Zamienione kolory. Ma podobno brzmieć lepiej niz oryginał i poprzednie wznowienia.

osiek

Gdzieś mi mignęło, ze to ma być master z 2007, który ponoć za dobry nie jest. Oby było tak jak piszesz.

rudy-102

No to radość prysła.

rudy-102

#1042
To jest master z 2015, czyli to co regularnie na czarnym winylu wydał Warner.

rudy-102

Tu lepiej widać.

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Czyli dumanie melomana. :(
Jeszcze nie słuchałem. W biurze jestem.

rudy-102

Wczoraj włączyłem tylko na kilka minut bo gorąc taki, że na wzmacniaczu można naleśniki piec.

Brzmi na pewno lepiej niż nasze, stare wydanie z Tonpressu ;).

Z tego materiału nie da się wykręcić niczego audiofilskiego.

rudy-102

Zrobiłem małe porównanie bezpośrednie i nie jestem już taki pewny, że nowe wydanie jest lepsze od tonpressowego. Jest teraz co prawda trochę więcej szczegółów (albo po prostu są one wyostrzone), jest lepsza przestrzeń (ta z kolei brzmi trochę sztucznie - trochę jak echo), ale bas jedzie takim dołem, że nie słucha się tego przyjemnie. Poza tym jest dećko dudniący. Moim zdaniem tłok Tonpressu broni się.


Alexander

Dotąd było tylko na sedesie, więc nie tyle wznowienie, co pierwszy raz na winylu.
Nils Petter Molvaer "Khmer". Must have.