Wkładka za 700 zł do ramienia TP16

Zaczęty przez jamówię, Marzec 23, 2016, 10:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię


elem

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 28, 2016, 18:57To jest Sumiko Pearl w innym kimono, a o Sumiko Pearl mam jak najgorsze zdanie

Tak, wygląda jak Pearl. Ale..., miałem okazję słuchać tego Sheltera zamontowanego na JVC (jakiś wypas vintage) i grało to znakomicie (pre Trigon). Gęsto a jednocześnie rozdzielczo. Na pewno warto posłuchać.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Cytat: elem w Kwiecień 28, 2016, 19:59
Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 28, 2016, 18:57To jest Sumiko Pearl w innym kimono, a o Sumiko Pearl mam jak najgorsze zdanie

Tak, wygląda jak Pearl. Ale..., miałem okazję słuchać tego Sheltera zamontowanego na JVC (jakiś wypas vintage) i grało to znakomicie (pre Trigon). Gęsto a jednocześnie rozdzielczo. Na pewno warto posłuchać.




To przez Ciebie się tym zainteresowałem :)) tylko czy to może wisieć na moim ramieniu?nie ma danych tej wkładki.

tomasz_pianista

Cytat: jamówię w Kwiecień 28, 2016, 19:20
Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 28, 2016, 19:16
No ryzyk fizyk. Jak gra VMS prawie wszyscy wiedzą, a jak taki Shelter 201 chyba nikt z nas :)
Mogę ci podrzucić Perłę do porównania.

A może spróbuj Denona DL110? Dla TP16 to fajne "combo".

http://www.ebay.pl/itm/Denon-DL-110-High-Output-MC-Cartridge-Made-by-Denon-100-Brand-New-from-Japan-/281716708191?hash=item41979fd35f:m:mRiYK40UOyKG8h3ccOTzrcw


Arek to nawet nie o porównanie chodzi,bo ja nie jestem pewien czy ta wkładka zgra się z moim ramieniem. VMS przypadł mi do gustu,fajnie gra,tylko kiedy wyczrpie się cierpliwość Andrzeja? to tylko On wie :))

Grupa ratowania poziomu.

jamówię

Tomasz też o niej rozmyślam,tylko znowu,czy to może wisieć na mojej belce? Japońce ściemniają przy podawaniu compliance.

tomasz_pianista

Japońskie compliance można pomnożyć razy 1,5. Czyli zamiast 8 masz 12.

Nie pamiętam, ile tam masz masy efektywnej, TP 16 mk I miało 16gramów, ani lekkie, ani ciężkie.
Grupa ratowania poziomu.

jamówię

Sam już nie wiem,też stawiałem na 16,ale Jakub twierdz że 12,5.

jamówię


ahaja

Masz Isotrack'a - 7.5g m e.

Japońskie wkładki są mierzone (podatność) przy 100Hz.

MAC

Tym bardziej zakładałbym szczura.



MAC

Miałem długo II i krótko na próbę III.
Nie wiem jaką igłę miała ta pożyczona III ale poległa w porównaniu z moim oryginałem na II.

Fakt, że do III można kupić Shibate a do II nie.
III z Shibatą podobno gra świetnie ale nie słuchałem więc potwierdzić nie mogę.

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

MAC

#139

jamówię

Isotrack...nie wiedziałem,że to ramię tak się zwie. MZ gra bardzo fajnie,zakładam że nie jest to jednak bullshit,tylko przemyślana konstrukcja. Shur maszka jest na celowniku,skończą się matury,kasa na rekrutacje i skończą się korki,rozpoczniemy polowanie :))

elem

Po raz kolejny słuchałem dziś najtańszego Sheltera, tym razem na zestawie Kuzmy. Zadziwiająco dobrze brzmi ta wkładka  :o
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

osiek

@jamówię z ciekawości jaką wkładkę wybrałeś do tego ramienia?

Jamówię

Wciąż wybieram ;D a to wszystko dlatego,że pożyczony od gratefullde Ortek,został tak dobrze(przypadkiem pewnie)powieszony,że z bólem głowy myślę o kombinacjach a gratefullde jest tak nieskończenie uprzejmy,że nieustająco karze mi się cieszyć muzyką :D
Jak się skończy Eldorado,to pewnie wezmę tego Sheltera,mam blisko do RCM ;) ale spadły niestety nieoczekiwane wydatki >:(