Wkładka za 700 zł do ramienia TP16

Zaczęty przez jamówię, Marzec 23, 2016, 10:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jakub

To bier 440. Jak chcesz więcej kopa z basu to możesz rozważyć Nagaokę 110.

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=518.0

AT ma lepszy szlif i w ogóle wow, ale ja po założeniu tej Nagaoki na ramię nie mam parcia na powrót do AT.

Piterski

AT440 gra na ciężkim ramieniu u Kawosza,ja słuchałem jej za krótko by się wypowiadać w tej kwestii.
Pierwsze wrażenie było dobre, a co do jakości basu to i tak będzie zależało od phono.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

robiz

Cytat: vasa w Marzec 24, 2016, 20:42To jest mniej wiecej tak:
Jeśli ramię jest za lekkie i rezonanse wychodzą nam ponad 10 to ramię nie jest w stanie trzymać wkładki za łeb i może być kaszana i może wyskakiwać z rowka ze względu na nakładanie się połówek sygnału akustycznego na częstotliwość rezonansową.
Jak ramię jest za ciężkie to nie będzie problemów z dźwiękiem bo wkładka jest dobrze trzymana natomiast mogą się pojawić drgania pasożytnicze z nakładania się częstości napędu na ramię. Między innymi dlatego ważne jest żeby napęd był cichy. Grać będzie dobrze a nawet lepiej niż z dobrze spasowanym ramieniem.

Ale to nie zmienia nijak  faktu, że podatność na poziomie 30wydaje się ogromną wartością dla AT 440.

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

jamówię

Czyli co szanowna Komisja ustaliła?
Jakie wkładki,mogę do tego ramienia powiesić?
Mówimy oczywiście o MM i budżet do 7 stów ;D

frywolny trucht

Z grubsza chodzi mi o to, że miałem tę wkładkę, bawiłem się nią, obserwowałem i dałbym sobie lewe jajko uciąć, że zawias miała twardszy niż Goldring 2500.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

robiz

Cytat: jamówię w Marzec 24, 2016, 20:59Czyli co szanowna Komisja ustaliła?
Jedyna słuszna komisja to ta "rządowa" od zamachów ;)

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

robiz

Cytat: frywolny trucht w Marzec 24, 2016, 21:00dałbym sobie lewe jajko uciąć,

Nie szkoda trochę ...się może przydać jeszcze ;)

robiz

Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

elem

Benza MCHO  2,5 mV  mogę Ci pozyczyć. Frywolny testował, jest opis w testach
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Cytat: elem w Marzec 24, 2016, 21:05
Benza MCHO  2,5 mV  mogę Ci pozyczyć. Frywolny testował, jest opis w testach




Wiem,pamiętam,gadaliśmy :)) a on żyje jeszcze,czy jest w podobnej kondycji co Garrot? :))

elem

żywy, mało grał. Frywolnego pytaj, ja go nie słuchałem od lat. Garrott ma igle do wymiany.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Benz był fajniejszy, zwiewniejszy, powabniejszy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię

Cytat: elem w Marzec 24, 2016, 21:08
żywy, mało grał. Frywolnego pytaj, ja go nie słuchałem od lat. Garrott ma igle do wymiany.



No to po świętach pogramy :))

jamówię

Cytat: frywolny trucht w Marzec 24, 2016, 21:10
Benz był fajniejszy, zwiewniejszy, powabniejszy.



Właśnie ta zwiewność, zawsze mnie uwierała, jeszcze w czasach kiedy miałem Golda. Benzom IMO brakuje wypełnienia ,to takie eteryczne granie.Byłem bliski zakupu Glidera,właśnie po Goldzie i jak go posłuchałem to kupiłem...Karata:)) Dynavectory z kolei grają imo bardzo ofensywnie.
Szukam teraz w analogu czegoś co umknęło mi lata temu a mogło u mnie stać,czyli Thorens(już jest)SME 309 i Benz Wood MCLO-jedyny Benz,który mnie oczarował. teraz pójdziemy podobną drogą,z ramion zobaczymy,jakieś pomysły są,ale to kwestia budżetu,więc pewnie nie ten rok,wkładka musi być gładka,pastelowo,powiedziałbym Harbethowa,czyli z kolorowym i transparentnym środkiem i dobrymi skrajami pasma,zobaczymy czekamy na budżet a teraz ma być coś co umili czas, do momentu wygrania w lotto:))

jamówię

Cytat: frywolny trucht w Marzec 24, 2016, 21:10
Benz był fajniejszy, zwiewniejszy, powabniejszy.


No tak,ale Garrot był już ujechany.Ja pamiętam jak u Tomka to grało jeszcze na innym werku,z innym ramieniem i bardzo mi się wtedy to granie podobało,Garrot jest czymś,co pamiętam, z czym mógłbym z przyjemnością mieszkać.

Piterski

Jamówię, czytam ten wątek z wielkim zainteresowaniem bo po mojej kilkudniowej przygodzie i porównaniach Sensora 2 i Trilogy 906 zaczynam czuć przez skórę to o czym Ty piszesz, czyli że kluczem do tego czego mi brakuje w brzmieniu może być zmiana wkładki.
Może kiedy uda Ci się dopiąć twoje plany i zagości u ciebie ta wymarzona wkładka udało by się nagrać jakieś spotkanie i odsłuch u Ciebie.
Ja też gromadzę fundusze i planuje jeszcze wymianę wzmacniacza ale korzystam z okazji jeśli jest okazja czegoś posłuchać i spojrzeć z innej perspektywy na tego przysłowiowego króliczka.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jamówię


spalon

Cytat: kawosz w Marzec 23, 2016, 11:42
mam 440 kę . Grała na 1210mk2 , Denonie a teraz podwieszona jest pod Fonciaka . Dla mnie gra za chudo ale to kwestia gustu . Choć przyznam że jak Piotrek podłączył ja pod sensora to mało mi gacie nie spadły z wrażenia . Trzeba posłuchać samemu albo się spodoba albo nie . Mi bardziej pasuje 2m Bronz .
Też mam AT 440 w moim 1210mk2 mi się podoba ale nie testowałem na nim zbyt wielu wkładek , jaka wkładka Twoim zdaniem sprawdziła by się lepiej ? ( mam na myśli oczywiście wkładki w tym przedziale cenowym )

jamówię

Panowie,tak sobie myślę,teraz wisi u mnie Ortofon lm 30,to wkładka droższa od AT 440(sama igła powyżej 1000)oczywiście kasa nie gra,czego koronnym dowodem jest np.Denon 103,ale czy ewentualne przejście na AT to jednak nie jest downgrade?

vasa

Wcześniej lub później każdy kto wdeptuje w MC zadaje  sakramentalne pytanie - czemu tak późno?
Jeżeli chwilowo jest krucho z kasą to kupić trupka i retipować.
Całość będzie kosztować około 1000 zł.
A progres będzie na pewno większy niż zamiana jednej MM na drugą.

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jamówię

Ja zawsze grałem na mc,ale teraz nie ma budżetu i szlus :(
Musi być mm,aż sytuacja się nie zmieni,nie biorę żadnych rat ;D
Ortofon,AT,Shure,taki jest wybór :(
Nawet gdyby trafiła się okazja,to pre obsługuje tylko mm,na trafa nie ma siana :(
Także jeszcze raz,tylko mm,o mc bym nie pytał,bo znam i typy mam ;D

MAC

Uparcie stawiam na szczura V15.
Kupisz do zakładanego budżetu i zawsze ją minimum za tyle samo sprzedasz a gra świetnie.

jamówię

Cytat: masza w Marzec 30, 2016, 20:41
Uparcie stawiam na szczura V15.
Kupisz do zakładanego budżetu i zawsze ją minimum za tyle samo sprzedasz a gra świetnie.




Maciuś jest to opcja i jak dojdzie do startu,to poproszę o pomoc :))
Waga płynie...


vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

160ką też grałem na którymś Denonie i też bardzo dobra wkładka.