Kino domowe,pomoc wyborze

Zaczęty przez jozekp3, Styczeń 07, 2015, 11:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

jozekp3

Witam wszystkich, mam dylemat dotyczący zakupu kina.
Mam możliwość kupienia używki zestawu
amplitunera ONKYO TX-SR577 + blu-ray ONKYO DV-BD507 + głośniki zestaw KLIPSCH Synergy F1 x2 , Synergy B2 x2 i głośnik centralny Synergy C1.
Za 2tys.
Czy to dobry zestaw?.Może kupić co innego jak tannoy v4 (dwie kolumny) i v1 (centralny i dwa boczne) za 1500 i do tego aplituner koło 800zł np. do wyboru
Onkyo 607
  Hk 255
Yamaha 765.
Denon1910
Proszę o poradę, pokój około 20-25m2.









Wysłane Red Rice z Magmą lub squape R. rece :) Sorry za błędy, mój słownik mnie nie lubi


frywolny trucht

Na pewno jest tak, że Klipsch prezentuje ofensywną, rzekłbym młodzieżową, linię grania. Tannoy to zupełnie inna historia, z audiofilskiego punktu widzenia są lepsze, ładnie budują przestrzeń, ale nie gniotą  cykaniem i basem jak Klipsch. Wydają się Tannoy'e mniej efektowne. Kwestia tego ile masz lat i do czego potrzebujesz. Dla młodziaków Klipsch, dla starszaków Tannoy będzie ciekawszą opcją. Amplituner... Różnice w kinie domowym pomiędzy poszczególnymi modelami są słyszalne. Czy ten konkretnie model w tej cenie fajny? Trochę niski model, może lepiej starszy, ale wyższy? Tylko ja nie wiem na ile nowy ma być, na ile ci zależy na najnowszych systemach reprodukcji dźwięku przestrzennego. Ze stereofonicznego punktu widzenia- im wyższy model tym większa moc i tym lepiej zagra w stereo, ale i tak zawsze zwykły wzmacniacz za 1/4 kwoty rozniesie taki amplituner w pył. W stereo.

Czy ten konkretny zestaw za 2 tys to okazja? Jeśli w dobrym stanie- tak.

p.s. Troszkę nas zaskoczyłeś z tym kinem. Rzeczywiście nie przewidzieliśmy odpowiedniej półeczki w strukturze forum :)

jozekp3

Dzięki za odpowiedź, mam 30 lat, muzykę słucham w aucie i mam tam miarę dobry sprzęt.
Dopiero zaczynam przygodę z kd więc nie mam oczekiwań dużych. Ale nie chciałbym jeszcze subowera kupować bo by przekroczyło budżet. Czytałem jeszcze ze kef c7 są polecane.



Wysłane Red Rice z Magmą lub squape R. rece :) Sorry za błędy, mój słownik mnie nie lubi

frywolny trucht

Masz osobny zestaw do stereo, czy stereo cię nie interesuje?

merlin1973

Myślę, że  Tannoy i  amplituner Nakamichi AV-8  oczywiście z "drugiej reki"

http://allegro.pl/nakamichi-av-8-i4952835988.html
Pozdrawiam S.CH.

jozekp3

#5
Mam wieże, ale jej prawie nie używam.
Dużo filmów mam w stereo 2.0. I chciałbym by kd też dobrze grało tak.
O tym naksmichi poczytam zaraz
Jak widzę  filmy mają ścieżkę dźwiękową ac3 i Dts ten nakamichi go odtworzy?


Wysłane Red Rice z Magmą lub squape R. rece :) Sorry za błędy, mój słownik mnie nie lubi

frywolny trucht

Ten Nakamichi jest troszkę starszy. Nie ma nawet wejść HDMI. Nadrabia jakością dźwięku.
Gdybyś chciał tak na 90% kino domowe, 10% muzyka streo- zostałbym przy Klipsch. Nie cudował już i nie szukał innych komponentów. One przywalą w filmie jak trzeba.
Jeśli zaś ma to dobrze grać stereo- wtedy Tannoy, ale słabiakiem staje się ten amplituner :) Ewidentnie potrzebowałbyś dość wysoki model, obojętnie czy to Onkyo, czy Yamaha, czy Denon, czy co tam- a najlepiej sprawdziłby się i tak wzmacniacz stereo. Ja gram filmy na zestawie stereo i jakoś szczególnie nie cierpię. Parę ładnych lat grałem najpierw na jednym ampli Onkyo, potem drugim, aż dojrzałem i wypierdzieliłem je w kosmos :)

Ale pamiętaj. Jesteś na forum audio, wśród zawodników ceniących sobie- mniej lub bardziej- jakość dźwięku stereo.
Gdybyś zajrzał na jakieś typowe forum dla kinomaniaków, otrzymałbyś zapewne nieco inne sugestie. My ciążymy jednak w kierunku wyciągnięcia maksimum w stereo.

frywolny trucht

Cena zestawu Onkyo- Klipsch wydaje się niezła. Sprawdź stan techniczny i weź. Jak ci się nie spodoba, znudzi- sprzedasz zapewne bez straty.

merlin1973

 Nakamichi+Tannoy= dobre stereo (z amplitunerem) :)
Pozdrawiam S.CH.

jozekp3

Właśnie myślę że blurey sprzedam i aplituner z zestawu za tą kasę jakiś wyższy model kupię.
Pewnie będę zmieniał za jakiś czas na lepszy może tylko stereo, bo jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Może ktoś jeszcze coś by mi poradzil inny model
Czy do klipcha muszę jeszcze sub kupić?

Gdyby ktoś chciałby porad o e-papierosach to akurat w tym się znam bardzo.


Wysłane Red Rice z Magmą lub squape R. rece :) Sorry za błędy, mój słownik mnie nie lubi


frywolny trucht

Te Klipsch'e, w ogóle ta marka, lubi pociągnąć dołem. Jeśli się okaże, że masz go za mało i uznasz, że potrzebujesz suba, to obiecuję ci, że Tannoy'om musiałbyś kupić dwa i dwa razy większe suby :)

Jeśli na forum o e- papierosach jest u Was kolega "pilot" ( może być jakiś numerek do tego), to powiedz mu- proszę, że jego koledzy są teraz tutaj :)

pzdr
Arek

jozekp3

#11
Kojarzę pilota353. Powtórzę mu.



Wysłane Red Rice z Magmą lub squape R. rece :) Sorry za błędy, mój słownik mnie nie lubi

jozekp3

Niestety ktoś mnie uprzedził w zakupie i kupiłem tanio zestaw Yamaha v563 i 5.0 Quadral quinta 5000f za 900 zl.
Jaki subwoofer polecicie. Myślę by  zmienić tą yamahe może na nakamichi av8 tylko czy ktoś co ja ma może coś o niej więcej napisać,
sub.  mordaunt ms309 będzie dobry? Chodzi od 400 do 700 zł.


Wysłane Red Rice z Magmą lub squape R. rece :) Sorry za błędy, mój słownik mnie nie lubi


frywolny trucht

Tak tanie suby dadzą ci podstawę basową w filmie, ale w stereo będą powłóczyły nogami.
Ten nieźle daje: http://www.ceneo.pl/9363752 ,  spokojnie rozbuja powietrze w Twoim pokoju.
Jak nie- to znowu coś używanego typu REL, Velodyne. Są szybsze.

jozekp3

#14
Możecie jakieś kable polecić ofc sprawdzone i nie drogie?
Ten mordaunt jak czytałem jest chwalony w Anglii (a 600 zł to cena używki)czy na pewno jest gorszy od magnata lub jamo 660

Wysłane Red Rice z Magmą lub squape R. rece :) Sorry za błędy, mój słownik mnie nie lubi

frywolny trucht

Na pewno  Mordaunt-Short MS 309  ma tę zaletę, że dmucha w podłogę. Czyli ktoś przeliczył odległość wylotu do podłogi. Nie zmienia to oczywiście faktu, że będzie inaczej dmuchało ( brzmiało) w dywan, a inaczej w płytki ceramiczne. Wylot z tyłu jest najzdrowszy dla dźwięku opuszczającego pudło, ale z kolei może być spory problem z ustawieniem suba blisko ściany. Nie wiadomo jak go policzyli.

Marka jest angielska, więc nie dziwią zachwyty, Magnat schodzi dużo niżej, ale tak po prawdzie ja tego angielskiego suba nie słyszałem i mądrować się nie będę.

Ile za metr kabla chcesz dać?

jozekp3

5-7zł na metr. Myślę że wystarczy,bo nie są to kolumny hi-End. A jak czytałem Polskie ofc są dobre, tylko na aledrogo nie wiadomo które to są dobre a które podruby. I jakie grubości dac na tylnie 1,5 czy 2,5 mm


Wysłane Red Rice z Magmą lub squape R. rece :) Sorry za błędy, mój słownik mnie nie lubi


frywolny trucht

Takie kable można kupić W Castoramie czy innym OBI. Będzie pewność, że nie podróbka.
Jakbyś miał trochę więcej zaskórniaków- może coś takiego na dobry początek, ale wcale nie jestem pewny, że Twój sprzęt się za to odwdzięczy lepszym dźwiękiem, albo czy Ty usłyszysz różnicę:

http://sklep.rms.pl/melodika-mdc2250-purple-rain-przewod-glosnikowy-ofc-klasy-4n-2x2-5mm2-z-zyla-basscore


jozekp3

Rozumiem czyli ten wystarczy? http://sklep.rms.pl/przewod-glosnikowy-2x-2-5mm2-miedz-99-9-czystosci
Będzie różnica od tych tanich cca co mam od gościa gratis.
Czy po zakupie tych ofc trzeba je lutowac lub jakieś zaciski robić na końcach?



Wysłane Red Rice z Magmą lub squape R. rece :) Sorry za błędy, mój słownik mnie nie lubi


frywolny trucht

#19
Czy Tobie wystarczy, czy nie- ja nie wiem, bo nie jestem Tobą. Nie mam Twojego doświadczenia, Twoich oczekiwań, możliwości, priorytetów. Moim zdaniem warto poeksperymentować z kablami, pożyczyć skądś i się samodzielnie przekonać czy coś wniosły. Żadne forum z takich doświadczeń nie wyręczy. Dobrej zabawy, tylko pamiętaj o BHP :)

Amplituner ma odkręcane gniazda głośnikowe, odkręcasz aż pojawi się otwór z boku trzpienia, wsuwasz goły drut i zakręcasz od góry nakrętkę, aż chwyci. Tak jest najtaniej i najprościej.

frywolny trucht

W kolumnach tak samo.

jozekp3

Kupiłem magnata 301 dziś w drodze do pracy. W sobotę jak wrócę zobaczę jak się sprawdza w kinie.


Wysłane Red Rice z Magmą lub squape R. rece :) Sorry za błędy, mój słownik mnie nie lubi


frywolny trucht

Nie dawaj mu od razu w palnik. Niech pogra kilkadziesiąt godzin na średnich obrotach.

jozekp3

Używany jest za 370 PLN wychaczylem go. Teraz muszę kabel kupić do niego,co polecacie, proszę o link najlepiej z sklep.rms.pl i jakiś  do auta 4m. Do wzmaka.


Wysłane Red Rice z Magmą lub squape R. rece :) Sorry za błędy, mój słownik mnie nie lubi


frywolny trucht

Jak z RMS i kable RCA -to proste. Wchodzisz i mówisz:
-Dzień dobry, poproszę najtańszy kabel do subwoofera-
:)
Ja mam takiego, ale nie wiem czy jest dobry. Dźwięku z suba dotąd nie roztrząsałem, choroba winylowa mnie dotknęła i resztę wolnego czasu zabrała:
Profigold 3m PROA4103 Subwoofer Audio Cable.
http://www.nexxia.co.uk/products.asp?s=Audio%20Video%20Cables&c=Profigold%20Audio%20Cables

Nie znam się zupełnie na okablowaniu samochodu i nie wiem czy bym pytał w RMS :)