Menu główne

Mój gramofon Zontek

Zaczęty przez miniabyr, Sierpień 28, 2014, 21:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bartolo

Cytat: peezeet w Maj 26, 2020, 13:26
Zaraz będzie i złocista... czekam na fotki z lakierni. Jutro będzie szlifowane i odbieram gotowe. ;D
Nażarł się szpinaku.. ;) Ciekawy kolor, ale chyba nie na sklejkę... 
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

peezeet

Hehe... będzie piknie i elegancko.....nawet szpinakowo. Nie jesteście przyzwyczajeni do takiej ekstrawagancji. Smaku nabierze jak się wszystko zamontuje.  ;D ;D ;D >:D  ;)

A tu miodek..

Bartolo

no i na takim usłojeniu, szpinak wyglądałby zupełnie inaczej.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

peezeet

#678
Niestety chyba nie do końca by się udało taki kolor uzyskać, bo iroko jednak jest brązowe a sklejka ma dużo, bardzo jasnego drewna.

frywolny trucht

Chyba najbardziej kontrowersyjne jest to w zielonym, że słoje układają się jak warstwice ( poziomice) na mapie kartograficznej  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa



Cytat: peezeet w Maj 26, 2020, 14:05
A tu miodek..
Miodek miodny [emoji4]
A w kwestii szpinaku to zawsze pierwsze skojarzenie mam takie że zawiera witaminy "g" i "ó" [emoji1785]
Pewnie jestem mało postępowy ale wolę naturalne kolory i czerwony [emoji6]


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

peezeet

#681
Nie przypadkowo użyłem sklejki w prototypie, chodziło mi również o to by na fotografii lepiej widoczny był wypukły kształt górnej powierzchni. Zamierzony efekt chyba udało się osiągnąć. Na zwykłym drewnie wypukłość jest mniej zauważalna na foto ale w naturze już lepiej.

Dla ścisłości powiem że szpinak to tzw. wyścigowa zieleń brytyjska. Taka Bentleyowa lub Aston Martinowa  ;) :D

Old Man Kensey

A mnie się ten zielony kolor podoba, super brytyjski... lecz to nie Aston Martin, raczej Morgan :) Piękny kolor, brałbym w ciemno!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

peezeet

#683
Dzięki. Zawsze jak robiłem rzeczy, których zadaniem było między innymi cieszyć oko, to mimo że zwykle jestem pewny efektu to jednak zawsze konsultuję z kobietami moja tffórczość  ;). Wszak one podobno kolory widza lepiej a poza tym to raczej głównie one rządzą w naszych salonach ;).
Tym razem było podobnie i szpinak się baaardzo spodobał  ;D

Może być i Morgan nawet Zaporożec ;) Efekt ważny.

Lyset

Szpinakowo-Zaporożcowy kolor wyglada interesujaco.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Kapitan Bomba

Klasyka, świetny kolor a nie jakieś piano czarne.




...Jak powiedział Sofronow.

jacek-k-wawa

Cytat: Kapitan Bomba w Maj 26, 2020, 18:59
Klasyka, świetny kolor a nie jakieś piano czarne.



No wypraszam sobie! Czarne piano wersja rosyjski oligarcha (złote ale skromne :-) ) w wykonaniu Pawła Z prezentuje się całkiem całkiem :-)


Lyset

Czarna klasyka.
peezeet-jesli zasmiecam to wyrzuc.

Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

miniabyr

O dobrze że mi przypomniałeś Jacek bo ja też mam gramofon Zontek ! Paweł  tęsknię za drapakiem jak nie wiem co ! 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Kangie

Miodek zajebisty! I profesor i drapak ;)

peezeet

Cytat: jacek-k-wawa w Maj 26, 2020, 19:53No wypraszam sobie! Czarne piano wersja rosyjski oligarcha (złote ale skromne :-) ) w wykonaniu Pawła Z prezentuje się całkiem całkiem :-)
Hmmm takie ładne moje dziecko.....nawet design się specjalnie nie zestarzał :)

peezeet

Cytat: miniabyr w Maj 26, 2020, 20:36Paweł  tęsknię za drapakiem jak nie wiem co !
Już nie długo już niebawem :) każdy dzionek przybliża nas do chwili uśmierzenia tej tęsknoty. :)

miniabyr

Cytat: peezeet w Maj 26, 2020, 20:52
Cytat: miniabyr w Maj 26, 2020, 20:36Paweł  tęsknię za drapakiem jak nie wiem co !
Już nie długo już niebawem :) każdy dzionek przybliża nas do chwili uśmierzenia tej tęsknoty. :)

-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

peezeet

Dodam jeszcze że w czasie oczekiwania na lakiernię powstała mechanika napędowa i działa całkiem sprytnie sprytnie. 8) Precz z paskami napędowymi  ;D >:D
W najbliższych dniach powstanie talerz i jego łożyskowanie.

GB

Gratulacje. Czy to jest projekt komercyjny? Tj. będzie sprzedaż tego cuda?

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

peezeet

Cytat: GB w Maj 27, 2020, 10:24Czy to jest projekt komercyjny?
Dziękuję. Tak to będzie w sprzedaży.

peezeet

#696
Odebrałem plinty z lakierni, wypolerowane i lśniące....powiem tak: dupę urywa!!! >:D :np:

A od szpinaku oczu nie mogę oderwać!!!  ;D ;D ;D

tomasz_pianista

Nie myślałeś o tym, żeby do szpinaku zaaplikować talerz z brązu i ramię ze wstawkami w tym kolorze?

Coś a'la kultowe lampki z amerykańskich bibliotek, ładne połączenie zielonego i złotego.

W sieci widziałem kilka projektów, w kolorach, na które sam nigdy bym się nie zdecydował. Ale odpowiednie dobranie kolorystyki i elementów może przynieść świetne efekty. Tutaj Garrard 301 w błękicie.

A tak ogólnie to wymiatasz z tym projektem :np:
Grupa ratowania poziomu.

peezeet

Dzięki Tomasz.
Niestety nie da się zrobić talerza z mosiądzu a z brązu też nie.
Wytłumaczę dlaczego: mosiądz jest magnetyczny bo w swoim stopie zawiera metale, które niestety są magnetyczne- cynk, żelazo, chrom źle to by wpływało na nasze wkładki. A brąz jest kosztowny nie wiem czy w handlu występuje w takiej pecynie jak trzeba na talerz,  i do tego dzwoni, rezonanse miały by gdzie szaleć :) A tak poza tym zarówno mosiądz jaki brąz szybko się utleniają i było by bardzo nieestetycznie.
Na pewno mój talerz będzie podobny jak we flagowym MKII. Te stalowe inserty to jak by moja wizytówka.

peezeet

Dzisiejszy dzień w ogóle jakiś był ekscytujący.....plinty, udało się też zamówić frezy w super dobrej cenie a najlepsze jest to że po kilku miesiącach od momentu zaliczkowania w końcu pojawiły się niespodziewanie środki umożliwiające odbiór baaaardzo mi potrzebnej maszynki do fabryki.  ;)
Oto przedstawiam Wam panią Femi.

Teraz będę wpie....ał obierki.  ;D ;D ;D