Wyśledzone na portalach aukcyjnych itp.

Zaczęty przez GregWatson, Maj 29, 2014, 14:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michał


MAC

Trochę podniszczony fornir na górze i grille do roboty.

Michał

Grille nie grają ;D
Reszte można ogarnąć,masza a to nie ten sam model co w Wielkopolsce?

MAC

Model ten sam.
Wymiana materiału na grillach (nawet oryginał jest do kupienia) to grosze. A fornir na dachu można papierkiem sczyścić i przelakierować nawet samemu. Odprysków materiału nie widać, tylko plamy od zalania. Oceniam materiał na całość ok 300 zł i dwa popołudnia własnej pracy.
Zawieszenia na fotce wyglądają raczej dobrze.
No i przejażdżka do Holandii.
W sumie do ogarnięcia za 6k zł.

Piterski

Myślę, że nawet gdyby za renowacje forniru zapłacić i policzyć wyjazd to może się to kalkulować.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Nie widać bocznych ścianek. Widać aureolkę wokół przedniego panelu "sterowniczego". Fornir wypłowiał tam gdzie maskownice nie sięgały. Powygryzane cokoły. Pudła byłyby do kompleksowej odnowy jak mają wyglądać dobrze. Ale to chyba też nie są wielkie pieniąchy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 17, 2018, 15:15
Nie widać bocznych ścianek. Widać aureolkę wokół przedniego panelu "sterowniczego". Fornir wypłowiał tam gdzie maskownice nie sięgały. Powygryzane cokoły. Pudła byłyby do kompleksowej odnowy jak mają wyglądać dobrze. Ale to chyba też nie są wielkie pieniąchy.
Wypłowiały fornir na froncie między osłonami to standard dla 40 letnich skrzynek.
Oferowane przez lutka kolumny (tak samo jak moje) nie mają cokołów w ogóle więc argument, że te z Holandii mają zniszczone cokoły sa bez znaczenia.

McGyver

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 17, 2018, 15:15Fornir wypłowiał tam gdzie maskownice nie sięgały.
Odwrotnie. Taki fornir nie płowieje lecz ciemnieje od słońca, w miejscach zasłoniętych maskownicami pozostaje jaśniejszy.
Cytat: masza w Styczeń 17, 2018, 15:09plamy od zalania.
Dlatego uważam że warto uniemożliwiać stawianie na kolumnach czegokolwiek. Ja kiedyś zrobiłem to tak:




MAC

Bardzo dobry patent :)
Ale ale... gdzie ja bym okładki od winyli kładł w czasie grania  :D

frywolny trucht

Coś sprawiło, że miejsca nieosłonięte maskownicami są- na zdjęciu wklejonym przez Maszę- jaśniejsze.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Michał

Są ciemniejsze-od słońca,ale faktycznie panel sterowania ma jasną obwolutę...

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.


GregWatson

Nałęczów widziałem się w tym specjalizuje. Ciekaw jestem czy ma jakieś wzięcie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

paul_67

Ja za swojego w idealnym stanie dałem parę lat temu 200 zł.Czekam jeszcze trochę ze sprzedażą :)

elem

Cytat: paul_67 w Styczeń 17, 2018, 20:13
https://www.olx.pl/oferta/daniel-g-1100fs-po-renowacji-gwarancja-1-rok-CID99-IDr218F.html#f119c2a8a4
To chyba jest okazja?

Jak ktoś ma tylko głośniki, to bedzie miał komplet. Ale na pewno da się za 2000 zł kupić coś lepszego (bez wzmacniacza).
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

W każdym razie sentyment pozostał.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

Oczywiście :) Taki właśnie miałem. Całe studia towarzyszył mi w akademiku. I przeżył wszystkie imprezy :o
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

Cytat: elem w Styczeń 17, 2018, 20:26Jak ktoś ma tylko głośniki, to bedzie miał komplet. Ale na pewno da się za 2000 zł kupić coś lepszego (bez wzmacniacza).
Ten wzmacniacza nie ma.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

A, sorry, chwilowo oślepłem :)
Tym bardziej 2 koła można lepiej wydać.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

McGyver

Wersja Daniela ze wzmacniaczem zastąpiła u mnie Fonomastera. Później miałem też wersję bez wzmacniacza.
One były solidnie wykonane, ale dziś bym do nich nie wrócił.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.