Miles Davis - 90 lat

Zaczęty przez rudy-102, Maj 26, 2016, 20:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Dziś 25 rocznica śmierci Milesa. Ja właściwie słucham go tak często, że pamiętam o nim i jego muzyce (słuchając jazzu nie da się nie pamiętać o jego muzyce, jest z nim nierozłącznie związana), zawsze.
Dziś zapewne też cos jego wrzucę na talerz. Jeszcze nie wiem co to będzie bo od Tomka tyle cudeniek dostałem, że jestem zdezorientowany ;)

Zdjęcie: backstage at San Francisco's Winterland Auditorium, 1971
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Koncertowy "My Funny Valentine". Testuję Denona, więc z cd.
Smutna rocznica...

Jakub

Słucham sobie właśnie Sorcerer na dżapońskim tłoczeniu i uderzyło mnie, że tu jest zupełnie inny miks niż na dostępnym powszechnie kompakcie. Na środku jest tylko perkusja, po lewej trąbka i kontrabas, a po prawej tenor i fortepian. Czy tak było w oryginalnym wydaniu tej płyty, czy Japończyki coś namieszali?

Wireless

Pogoda jest podła. W zasadzie to się wymyka kwalifikacji jakiejkolwiek. Zatem dzisiaj - u mnie - Dzień Davisa. Łagodny poranek. "In a Silent Way"

Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

U mnie Bachowskie 1042 a potem może też Miles.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Ja wieczorem KOB z taśmy  oraz dziabnę jakieś winko do tego muzycznego olimpu. 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Wireless

Zatem - dzisiaj zapowiada się Davisowanie :)

U mnie teraz:

Pozdrawiam, Wireless

Wireless

Pozdrawiam, Wireless

elem

Jakie szczęście, że Kawosz poprosił mnie o pomoc w zakupie tej płyty. Piękny hołd złożony Milesowi. Dla mnie top kobiecego wokalu jazzowego. Genialni muzycy, mistrzowskie interpretacje, świetna realizacja.



Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41


elem

Ostatnie dwie w komisie w Kentucky nabyłem. Tylko ebay lub discogs. Jak szkoda, że nikt tego na Lp nie przeflancował.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41


elem

I na kasecie :)  Szwed sprzedaje, kup , piękna płyta, warto

https://www.discogs.com/sell/item/387585957?ev=bp_det
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41


elem

Tribute To Miles Orchestra - Live. Warner Music Poland 1998. Świetne granie. Czemu tego nie wznawiają?  :o
Doskonale nagrane, byłby świetny czarny placek. Genialny Przybielski!

"This is the only album by Polish Jazz ensemble Tribute To Miles Orchestra (a.k.a. TTMO), led by keyboardist / composer Wojciech Konikiewicz, which also featured trumpeter Andrzej Przybielski, saxophonist Mariusz Mielczarek, guitarist Janusz Yanina Iwanski, bassist Marcin Pospieszalski, drummer Radek Macinski and percussionist (usually keyboardists) Piotr Iwicki. The album, which was recorded live at the legendary Akwarium club in Warsaw, presents six compositions, five of which are by Miles Davis and one is by Konikiewicz (dedicated to Davis)."

http://www.adambaruch.com/reviews_item.asp?item=104633


Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Wojtek Konikiewicz to jeden z moich naj ulubionych polskich artystów.
Dlaczego nie wznawiają? Kto by kupił? Garstka nas, niestety.

∆∆∆

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Tadaam.
Już się cieszę na słuchanie.


moon

to byly dwa rozne soundtracki?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Alexander

Na wieloplytowym wydawnictwie znalazly sie wszystkie nagrania powstale na sesji, a na soundtracku znalazly sie tylko wybrane sposrod nich

malg

ta wersja 3LP odpowiada chyba temu CD

moon

Cytat: Alexander w Lipiec 13, 2018, 15:08Na wieloplytowym wydawnictwie znalazly sie wszystkie nagrania powstale na sesji, a na soundtracku znalazly sie tylko wybrane sposrod nich

chyba zmylilo mnie 'both original soundtrack', stad pytanie, a to zdanie ma chyba znaczyc 'zarowno oryginalna sciezka jak i sesyjne rzeczy".
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Cytat: malg w Lipiec 13, 2018, 15:32ta wersja 3LP odpowiada chyba temu CD
Trochę inaczej.

rudy-102

Otworzyłem.