Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

Cytat: rudy-102 w Październik 02, 2019, 20:24Dzisiaj Fontek dostał nowe "podnóżki",

Andrzej polecil mi vibrastopy, do tej pory tylko na tym stoi Fonciak, sam sie poziomuje
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Cytat: moon w Październik 03, 2019, 00:03[...] sam sie poziomuje
Artur on się nie może sam wypoziomować bo masę ma mocno przemieszczoną na ten jeden skrajny kolec.

Kiedyś się zastanawiałem na elastycznymi stopkami gumowymi tylko właśnie konieczność zastosowania ich o różnej twardości mnie od tego pomysłu odwiodła, nawet elastyczna platform na np. sprężynach wymagała by ich regulacji innej dla prawej i lewej strony.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

oj tam, oj tam, skrot myslowy:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Old Man Kensey

No dobra, Koledzy, ale czy macie jakiś uzysk dźwiękowy po zastosowaniu tych miękkich podkładek? Czy słychać jakieś różnice, jak to oceniacie?
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

rudy-102

Mój stał przez lata na podkładkach od Andrzeja. Tak ja na zdjęciu. Na stole gumowy krążek,  na nim metalowy, a na górze gramofon. Teraz zmieniłem na te jak powyżej. Różnicy w brzmieniu nie zauważyłem. Na samym początku postawiłem go na samych metalowych podkładkach bez gumek. Wtedy trochę dudniło. Nigdy nie próbowałem żadnych profesjonalnych podkładek pod nóżki bo mnie po prostu na to nie było stać. Albo inaczej. Jestem zbyt wielkim zgredem, żeby wydać 200 euro i się przekonać, że nic nie dało :) .

wiki

Cytat: rudy-102 w Październik 03, 2019, 19:52Albo inaczej. Jestem zbyt wielkim zgredem, żeby wydać 200 euro i się przekonać, że nic nie dało  .
Ja stosuję takie:
https://www.koris.pl/soundcare-superspike-2-sa-kolce-opakowanie-3szt.html
Do 200 euro im daleko... 😀
Do tego skóra ze starego paska jak pisalem wcześniej.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

TomFon2017

Vibrastopy to najlepszy rozwiązanie...sprawdziłem oscyloskopem na płycie testowej...najpierw goły blat, potem krążki hokejowe no i na końcu vibrastopy do rakiet tenisowych (już nie pamiętam, ale około 30 zł za 4 sztuki)- GENIALNE WYTŁUMIENIE !!!!!
pozdro nie wytłumione. ;D
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

nikhil

Wreszcie zamontowane  :)
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

rudy-102


nikhil

Zdjęcie zrobie jutro bo muszę coś jeszcze poprawić. Teraz słucham i jest radocha.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

rudy-102


nikhil

Lite-31A sklecony własnoręcznie.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

rudy-102

Nie wiedziałem, że on ma też sekcje phono na pokładzie. Fajnie.

nikhil

#4114
Trochę zle napisałem miało być Lite Ga31A. Tutaj początki mojej dłubaniny. :)http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2654.0

Jak widać jest to pre, opisywane przez Chińczyków jako lampowe choć nie jest to do końca prawda.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

nikhil

Zrobione najprościej jak się da. Gniazda Viborga mają najmniejszą średnicę zewnętrzną z tych które mam. Pilnik i tak był w użyciu. To co najważniejsze dźwięk na plus.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Piterski

nikhil przypomnij może co ty właściwie zrobiłeś?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

nikhil

#4117
Cytat: Piterski w Październik 28, 2019, 22:26
nikhil przypomnij może co ty właściwie zrobiłeś?
Trochę jestem zdziwiony pytaniem bo chyba to widać. Zamieniłem gniazda w Fontku z RCA na XLR według instrukcji pewnego Pana który już nie udziela się na tym forum. :) Mam proszę o ewentualne sugestie jak to zrobić by wyglądało to lepiej bo teraz jest jak jest. :-\
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Piterski

Jeśli dobrze pamiętam to na każdym gnieździe jest "+" , "-" i ...?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

nikhil

pin2 dotychczasowy sygnał, pin3 dotychczasowa masa, pin1 uziemienie i jeszcze drut łączący podstawę ramienia połączyłem do masy.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

kefas

Jeśli mogę coś zasugerować to, to by te gniazda zamontować do aluminiowej blaszki a całość dopiero do wyciętego prostokąta w plincie będzie ładnie estetycznie wyglądało.  ;)

Bartolo

Cytat: kefas w Październik 29, 2019, 20:05
Jeśli mogę coś zasugerować to, to by te gniazda zamontować do aluminiowej blaszki a całość dopiero do wyciętego prostokąta w plincie będzie ładnie estetycznie wyglądało.  ;)
Albo miedzianej.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

rudy-102

Słuchajcie. Przecież tego nie widać. Człowiek potrzebował symetryczne połączenie to je sobie zrobił. Działa.
U mnie od tyłu też nie wszystko jest jak z pewexu.

kefas

No niby tak, z tyłu nie widać ale będzie ładniej i chyba poręczniej będzie zamontować te wtyki.

Piterski

Cytat: nikhil w Październik 29, 2019, 19:03
pin2 dotychczasowy sygnał, pin3 dotychczasowa masa, pin1 uziemienie i jeszcze drut łączący podstawę ramienia połączyłem do masy.
Odszukałem sobie dyskusje w tym temacie.
No i jak Ci to gra w połączeniu zbalansowanym?
Preamp też masz zbalansowany czy jest tam, symetryzator (tak to się chyba nazywa)?.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.