Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Hubertrs

Moj sie ma bardzo dobrze

kefas

Mój też sobie pogrywa  :)

rudy-102

#4077
Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 24, 2019, 20:11
Rudy nie gra, bo gorąco  ;D
No dzisiaj jeszcze grał bo dopiero co z pracy wróciłem, ale wczoraj pogrywałem. The Smiths`ami sobie całe przedpołudnie pogrywałem.
Ale faktem jest, że w taki upał lampy odpalać to prawie jak sepuku :) .
A poza tym nuda. Nic się nie psuje. A nie. Nie prawda. W czwartek pękł mi pasek - od upału. Rano był normalny, a jak wieczorem chciałem zakręcić to sobie leżał nieboszczyk na plincie.

nikhil

Dzisiaj pograłem z 3 godz. ale to ostatnio wyjątek. Przy tej parówie to żal go trochę. :D
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Old Man Kensey

Nic się nie psuje, IMHO w wysokiej temperaturze (wczoraj wieczorem +26 w domu miałem) granie jest łatwiejsze i bardziej przyjazne niż podczas srogiej zimy... wszak człowiek też jest bardziej sprawny i elastyczny, gdy się rozgrzeje :)

Taka moja teoria, a w praktyce Foncjusz śmiga, aż miło, i połyka kolejne płyty. Wczoraj Bob Seger i Janis Joplin. Pozdrawiam i dobrego dnia!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

sheykk

Byłem 12-15 lat temu u znanej firmy produkującej kleje do parkietów we Włoszech i w trakcie szkolenia Włoch płakał iż tak mają wysokie temperatury w ciągu dnia że nie da się układać parkietu bo w takich temperaturach klej traci właściwości, a mój kolega wstał i oświadczył że jak w Polsce są takie temperatury to on układa w nocy.Żaden Włoch nie wiedział o czym ON K...WA mówi.

LampowY

Mocno współpracuję z niemieckimi firmami... U nich ASAP = tydzień do dwóch. U mnie ludzie sa pod Tel lub @ 24/na dobe. Zdaje sobie sprawe, że to jest chore ale gupi klient myśli, że może tak wymagać to wymaga.

Bartolo

 8)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

tomasz_pianista

"Co Ty, kur*** wiesz o Ad Fontesie?" - B. Linda:D

Szacun.
Grupa ratowania poziomu.

GregWatson

To u Frywolnego w chałupie.   :) :) :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

LampowY

Nie, chyba nie.
Gąbek nie widzę  :o

Kangie

 Już myślałem, że to scena z filmu pt. "Kler".

Piterski

To nowe "Psy".
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Swego czasu sporo się tu pisało o regularnym smarowaniu łożyska. Trochę ze strachu robiłem jak większość tu piszących i raz w roku czyściłem łożysko i na nowo je smarowałem. W końcu głos zabrał Andrzej Analogowy i powiedział, że wcale nie trzeba tego robić tak często jeśli nic się nie dzieje.
Od ostatniego smarowania minęły o mnie prawie dwa lata o zrobiłem test na wyhamowanie talerza. Z obrotów 33,3 wyhamowuje do zera w 18 sekund. Trochę zbyt szybko, ale ja mam gruby pasek własnej roboty (3mm) i on wprowadza dodatkowe opory. Zrobiłem więc jeszcze jedną próbą ze zrzuceniem paska. Wyhamowuje wtedy po 1m05s.
Myślę, że jest wszystko OK. Nic nie smaruję. Na razie zostaje tak jak jest.

kefas

Ja prawdę mówiąc zapomniałem o tym, kiedyś też robiłem to regularnie ale jak nic się nie dzieje... 8)

Old Man Kensey

Raz w roku to zbyt często. Ja u siebie co 2 lata, no chyba, że jakieś remonty i przekładki robię, wtedy i owszem. Ostatnio w lutym br. przekładałem plintę, to i łożysko wyczyściłem i przesmarowałem delikatnie. Bez paska kręci się ponad 2 minuty, więc nie grzebię tam nic i tylko płytki zmieniam  ;)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

rudy-102

Cytat: Old Man Kensey w Październik 01, 2019, 18:06Bez paska kręci się ponad 2 minuty,
Dwie minuty? No to może jednak powinienem naoliwić.
Ty masz łożysko starego, czy nowego typu?

Old Man Kensey

Ach, żebym to ja wiedział... gramofon jest z marca 2015 roku, więc chyba najlepiej zapytać El Constructore.

Nie kręcę przy tym łożysku zanadto, jedyne, o co tak naprawdę dbam, to: 1) równo ustawiony gramofon, 2) czysty i leciutko tylko napięty pasek, 3) czysta rolka silnika. I tak się kręci, obroty równo trzyma, wymiana paska raz w roku.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

rudy-102

Cytat: Old Man Kensey w Październik 02, 2019, 13:07gramofon jest z marca 2015 roku
To będzie raczej starszy model o większej średnicy.

rudy-102

Przeniosłem rozmowę do tego wątku, żeby żuczkom offu nie robić. 
Cytat: Old Man Kensey w Październik 02, 2019, 13:11
Dzięki za odpowiedź. To chyba jedyny sposób, sceny na lekkim ramieniu AF powiesić jakiegoś "gwoździa"... Może i ja kiedyś spróbuję :)
Gram na AT OC 9 ML/II. Ona jest chyba bardziej podatna od Twojego Denona.

rudy-102

Dzisiaj Fontek dostał nowe "podnóżki",

vasa

Cytat: rudy-102 w Październik 02, 2019, 20:24Fontek dostał nowe
Ostry gość.
Pod własnym ciężarem wbije się w blat.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Największy nacisk jest z drugiej strony, tam kolec wchodzi w blaty jak w masło.

Fajny pomysł z tą podkładką.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Do tej pory stał na podkładkach metalowych, które dał mi Andrzej Analogowy razem z gramofonem. 

Nowe podkładki to ałdjofilskie odbojniki do klamek plus antywibracyjne jednocentówki ;).

wiki

Cytat: rudy-102 w Październik 02, 2019, 20:40
Do tej pory stał na podkładkach metalowych, które dał mi Andrzej Analogowy razem z gramofonem. 

Nowe podkładki to ałdjofilskie odbojniki do klamek plus antywibracyjne jednocentówki ;).
Ja bym dla eksperymentu pomiędzy centówki a odbojnik dał kawałki skóry, grubości jak pasek do spodni (ja wycinam z takiego paska krążki).
U mnie się to sprawdza pod każdym  "sprzętem" grającym. Fakt pod gramofonem nie próbowałem bo nie mam.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka