Floydowanie

Zaczęty przez Wireless, Kwiecień 19, 2015, 22:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ranking Płyt PF

The Piper at the Gates of Dawn
9 (9%)
A Saucerful of Secrets
8 (8%)
More
4 (4%)
Ummagumma
6 (6%)
Atom Heart Mother
23 (23%)
Meddle
20 (20%)
Obscured by Clouds
4 (4%)
Dark Side of the Moon
45 (45%)
Wish You Were Here
35 (35%)
Animals
18 (18%)
The Wall
39 (39%)
The Final Cut
12 (12%)
A Momentary Lapse of Reason
7 (7%)
Division Bell
15 (15%)
Endless River
5 (5%)

Głosów w sumie: 100

WOY

Trudno jest się z Tobą nie zgodzić bo to piękna suita z Meddle. Mnie chodziło raczej o całość płyty.

gratefullde

Cytat: WOY w Październik 11, 2015, 19:52
Trudno jest się z Tobą nie zgodzić bo to piękna suita z Meddle. Mnie chodziło raczej o całość płyty.
Oczywiście,  że to Meddle ale klimat czy inwencja, choć Wish...  jest świetna,  to lubię tych ciut wcześniejszych PF,  za kilka rzeczy, które potem były nagminnie przez nich powielane. Taki sound of the Band. Po prostu wolę czas kiedy do tego dochodzili a nie już mieli ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

WOY

I to właśnie w muzyce jest piękne że każdy znajduje coś dla siebie.
Ja jednak wolę ten okres PF od "Dark Side..."
Jest bardziej komercyjny ale doskonale leczy mi duszę.

WOY

A jak się podoba Gilmour?

merlin1973

#104
Gdzieś już były opisane wrażenia ;)
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

Mnie niespecjalnie, ale dziwny jestem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Może być, ale na LP kasy nie wydam. Zapomnę o nim szybciej niż o Endless River.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

merlin1973

Ja się chyba pokuszę opisać płytę i zawartość w innym wątku :)
Ale musze miec wiecej czasu ;)
Pozdrawiam S.CH.

WOY

Dziś premiera książki Juliana Palaciosa "Syd Barrett i Pink Floyd. Mroczny świat", która ukazuje się nakładem wydawnictwa SQN.

WOY

Pink Floyd  "1965 : Their First"
All tracks recorded in 1965

1. Lucy Leave  2:53
2. Double O Bo  3:25
3. Remember Me  2:45
4. Walk with Me Sydney  3:11
5. Butterfly  2:59
6. I'm a King Bee  3:07

rudy-102

#110
Film dokumentalny z francuskim lektorem.

Pink Floyd - The story of "Wish you were here"




W przypadku niezadziałania linku proszę użyć programu VPN (np. Cyber Ghost). Lokalizacja DE.

rudy-102

Film dokumentalny z niemieckim lektorem.

Pink Floyd - The Story of "Wish You Were Here"




W przypadku niezadziałania linku proszę użyć programu VPN (np. Cyber Ghost). Lokalizacja DE.

WOY

Pink Floyd  "From the Vault VI"

1. Have a Cigar
2. Wish You Were Here
3. Free Four
4. Money
5. Brain Damage - Eclispe
6. The Happiest Days of Our Lives - Another Brick in the Wall
7. Comfortably Numb
8. Not Now John
9. Learning to Fly
10. On the Turning Away
11. A Great Day for Freedom
12. Sheep
13. Pigs on the Wing (Parts 1 & 2)
14. Time

elem

Za kilka dni premiera winylowych reedycji  THE PIPER AT THE GATES OF DOWN, A SAUCERFUL OF SECRETS, MORE oraz UMMAGUMMA. "Remastered from the original ANALOGUE TAPES" - brzmi obiecująco. Tłoczenie OPTIMAL, Niemcy (tam gdzie LZ i POLISH JAZZ). W piątek posłuchamy i sprawdzimy.

Cena klubowa - 85 zł za 1LP  i 120 zł za  2LP Ummagumma. Kto wie co i jak - proszę o maila. Kto ma watpliwości i pytania - proszę o PW.

W lipcu kolejne tytuły - Atom Heart Mother, Meddle, Animals!
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

SVART

Cytat: elem w Maj 31, 2016, 10:18W lipcu kolejne tytuły - Atom Heart Mother, Meddle

Na te dwie pozycje myślę się skuszę. Dajcie proszę wcześniej znać jak pierwsza część wznowień wypada, oby to nie był kolejny tani chwyt marketingowy. Niby oryginalne mastery, a potem słuchamy w domu gniota :).

elem

Słucham dwójki i pakuję dla was paczki :) 
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Cytat: elem w Maj 31, 2016, 10:18Tłoczenie OPTIMAL, Niemcy (tam gdzie LZ i POLISH JAZZ)
Wiesz może cos więcej? Jaki to Presswerk?

SVART

Cytat: elem w Czerwiec 03, 2016, 10:11Słucham dwójki i pakuję dla was paczki  

Elem, a Ty prowadzisz sklep/firmę wysyłkową, bo co wejdę, to jest jakaś akcja płytowa? :)

elem

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 03, 2016, 10:35Jaki to Presswerk?

Przeca piszę, że niemiecki Optimal. Chyba, że "presswerk" to... ?



SVART, poszło PW. To ciągle prowizorka, ale idzie ku lepszemu  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Jak to brzmi, pisz natychmiast !
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Cytat: elem w Czerwiec 03, 2016, 10:11
Słucham dwójki i pakuję dla was paczki :) 



Jakiej dwójki na Boga? Jakie paczki?:)

elem

#121
Oj tam, oj tam  :)  Takie tam słuchanie przy robocie było :)

Zdążyłem przesłuchać pierwszą i druga płytę. Nie mam do czego porównać ale wg mnie brzmi ok, zachowuje klimat epoki. Nie wyczyścili brudów do zera, na szczęście. Dźwięk nie jest przebasowiony, co niestety jest wg mnie zmorą wielu re-edycji. Bas raczej punktowy ale głęboki. A zresztą, pal licho audiofilskie roztrząsanie - to są fantastyczne płyty!  Dawno ich nie słuchałem, może dlatego tak mi się podoba klimat starych Floydów. Że też takie porąbane płyty były wtedy na topie... :o   ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem


Cytat: jamówię w Czerwiec 03, 2016, 15:18Jakiej dwójki na Boga? Jakie paczki?

A Saucerful of Secrets. 48H  :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Dwie doby jej słuchasz? :o
Tomciu ostrożnie ;D

elem

 :)  Tak, to trzeba ostrożnie dawkować, bo nieźle we łbie miesza. Fridżezowe pierdzitromby to przy tym pikuś :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe