iRobot Braava Jet 240

Zaczęty przez frywolny trucht, Kwiecień 07, 2018, 19:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

W związku z dobrą współpracą z robotem odkurzającym tej firmy, aktualnie ciekawą dla mnie ceną ( 750 zł Media Expert) za robota mopującego ( jak w tytule), postanowiłem dziś zanabyć wersję kolejną. Czyli właśnie mopującą Jet 240... Cały dzień dziś maleństwo zasuwa... ( do wyładowania baterii i od początku). Tak na dziś- super dzielne maleństwo ( 1/4 rozmiaru Roomba?) Praktycznie 99% chaty mej to klepka z drewna egzotycznego jatobe. Olejowane. Nawet w łazience, gdzie jest niewielki dodatek płytek ceramicznych.
Co to będzie?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Jaką powierzchnię Ci toto robi na jednym ładunku?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

#2
Wg instrukcji są trzy tryby. Mopowanie, średnio z wodą i na sucho. Każdy rodzaj wkładki czyszczącej ma specjalny wycinek, który fotokomórce robota mówi w jakim trybie jadymy. Mopowanie 20m2, pozostałe 25m2. I tak to chyba naprawdę wygląda. Na początku wybrałem tryb średni, bo bałem się, że poleje jak żona, ale byłem w błędzie :)
Co ciekawe, natrysk robota to czysta woda. Wkładki czyszczące są niby nasiąknęte płynem czyszczącym, zapachowym. Nie wiem. Nic czuję. Zamówiłem zamienniki wielokrotnego użytku, bo drogo wychodzą oryginały.  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Made in USA  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

I widać jak odbywa się rozpoznawanie trybu pracy po wcięciach w kartonowej części wkładki myjącej.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 07, 2018, 21:30Mopowanie 20m2, pozostałe 25m2.

To chyba trochę sztuka dla sztuki.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 07, 2018, 21:48
Łaj?

Bo umycie podłogi o takiej powierzchni trwa minutę? Z wyciągnięciem mopa, nalaniem wody i płynu, odwirowaniem mopa i odstawieniem na miejsce jakieś trzy minuty.

vasa

Cytat: Jakub w Kwiecień 07, 2018, 21:54Bo umycie podłogi o takiej powierzchni trwa minutę? Z wyciągnięciem mopa, nalaniem wody i płynu, odwirowaniem mopa i odstawieniem na miejsce jakieś trzy minuty.
Racja.
Mój się schował pod biurkiem i udaje że go nie ma.
W moim przypadku kasa w błoto.
A można by było tyle fajnych płyt przytulić :'(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Kupiłem, bo w mojej familii szkoda było tej "minuty". Akurat taka charakterystyka familii. Nie, nie mówimy o grubasach przesiadujących przed telewizorem dzień. Ot, jest tysiąc fajniejszych zajęć od machania mopem . Chętnie przytuliłbym też robota do wycierania kurze ;) Ale ni ma :) Zasięg można zwiększyć dodatkowym akumulatorem. Zamiennik kosztuje jakoś 70 zł.
Pozostaje porównanie precyzji i skuteczności działania. To się zobaczy. Zawsze mi się wydawało, że analogowy mop używa zbyt dużo wody, robot zaś- tak patrzę- nieprzesadnie. To dobrze dla paneli i parkietu nielakierowanego.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Robot potrzebuje na wymopowanie 4,5- 5m2 m2 ok. 22 minut. W tym czasie dwa razy robi ten sam teren.
Wydajnościowo maleństwo nie wypada najlepiej, a jakbym chciał przeprowadzić wszystkie trzy tryby ( mopowanie, średnio z wodą i na sucho) to czekałoby mnie kilka (?) doładowań. Każde ponad 2h  ::)


Robot w porównaniu w serią Roomba jest dość głupiutki i wymaga dużo większego zaangażowania, choć pod jednym względem jest lepszy. Jak mu dłużej przytrzymać przycisk CLEAN włącza na sobie wirtualną ścianę, której nie przekroczy. Czyli stawiamy go w otwartych drzwiach przed pomieszczeniem jakie ma wypucować i on sobie je ogarnie. Nie wyjedzie z niego. Przy Roombach trzeba dokupować osobne latarnie za parę stówek.
Ale dalej jest już tylko słabo. Krótki czas pracy, długi ładowania. Robot nie ma stacji dokującej, żeby sam się ładował i startował zawsze w pełni naładowany. Nie ma informacji o poziomie naładowania, każdy dzień to ruletka, czy dotrwa, czy przerwa na ładowanie czeka. Malutki zbiorniczek na wodę, też bez żadnego wskaźnika. Trudno się w niego wlewa wodę. No właśnie- woda. Ponoć firmowe końcówki mopujące są czymś nasiąknięte. Ja tam nic nie czułem, Moim zdaniem mop myje tylko wodą, a nie wolno dolewać żadnych środków. Zaryzykowałem i wlałem troszkę płynu antybakteryjnego do wody ( też posiada spryskiwacz, więc jest widać dość rzadki i nie zaklejający dyszy) i od razu lepiej :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#12
Taki numer: Widzisz, że woda się skończyła. Brak jakiejkolwiek sygnalizacji, robot sunie jakby nigdy nic bez sensu na sucho. Włączasz CLEAN i niby pauzujesz. Nawet nie podnoszcząc go, nie zmieniając miejsca, nalewasz wody, włączasz i robot traktuje to jako start nowego zlecenia. Z tego miejsca wyznacza wirtualną ścianę i tutaj wróci po skończonej robocie. Bo robot jak skończy wraca do punktu startu i odgrywa hejnał. Zadowolony z siebie. Taaaaa...

Sygnalizacja poziomu naładowania baterii istnieje. Jedna. Czerwona dioda. Time Out .  ::) ::)

Sam efekt pracy jest przyjemny dla oka. Stosuję tylko mopowanie, nie chce mi się pierdzielić z szorowaniem na sucho. Wymaga to trochę dłuższej chwili do pełnego przeschnięcia, ale jak się nikt nie kręci po chacie- można na tym poprzestać.
To znaczy z jakimś zaschniętym dżemem to on sobie zdecydowanie nie poradzi, pomimo, że szczotunia coś tam wibruje. Widziałem na YT, że ktoś mu jakieś ciecze wylewał w litrach i się dziwił, że on je rozmazuje. To nie ten robot, on nie ma żadnej ssawki by wciągać w siebie dżemy, mąkę itp.
Acha- używam końcówki wielokrotnego użytku, jakiś no name z allegro, który piorę przed każdym mopowaniem i wyciskam. Taka lekko wilgotna jest lepsza niż zupełnie sucha na samym początku pracy robota.

p.s. Robot nie wjeżdża na dywany i ich nie spryskuje. W ogóle nic niepotrzebnie nie spryskuje, ponieważ robi to po wycofaniu się z obszaru na którym przed chwileczką był.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Pojemnik na wodę ma "na płasko" ~150ml. Czyli tak jakby robot stał na podłodze. Instrukcja wskazuje, żeby robota tak przechylić, by otwór wlewowy był wyżej. Wejdzie pod 180 ml i najpewniej woda się porozlewa, bo gimnastyka jest przednia. Akrobatyka wręcz.
Mam 2l zbiornika w ekspresie do kawy i się wcurwiam, że mało wydajny, a tutaj dwa sensowne kieliszki do wódki i koniec impry??? :o :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#14
Dziś po pełnym naładowaniu przepracował na baterii 1h 40min. To ciekawe, bo tak bez mierzenia, procedura ładowania następuje zdecydowanie za często. W sumie nie powinna występować w ogóle. Pewnie dlatego boli. Można zawsze dokupić drugi akumulator i wkładać zawsze naładowany.
Oryginał z ładowarką 230 zł  :o ::)

No to ładujemy. Czas start. Dioda miga na pomarańczowo. Gdy się naładuje- będzie świeciła stale na zielono. Białe- ładowarka. Szare- akumulator.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Na stronie firmowej sam aku 150 zł, ale z przesyłką już 168 zł  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93