Strzyżemy... Braun MGK 3080 kontra WAHL 9854L w zestawie

Zaczęty przez frywolny trucht, Luty 03, 2018, 17:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Taka sytuacja. Od paru lat żona cięła mnie BaByliss PRO 45 E956E. Prosta usługa. 5mm cały łeb równo. Mam dość sztywną, świńską szczecinę i trochę się z czasem ostrza stępiły. Nie tak, żeby ją wyrzucać, ale pomyślałem, że brodę będę pielęgnował. Nabędę zestaw do precyzyjnego pieszczenia brody, przy okazji może podgalania tu i tam i wycinania włosów z nosa. Wiadomo dziwne rzeczy rosną człowiekowi z wiekiem :) Przejrzałem internety i że ten Braun cacy. Jeden koleś się uganiał w paru miejscach pisząc, że to gówno nie tnie i reklamował w Braunie, żeby oddali kasę albo dali inny model. Taki, który tnie włosy. Braun ponoć odmówił. Poza tym w internetach cacy. Uznałem, że troll z konkurencji. Idę do sklepu kładę trzy stówy i zawożę starą maszynkę do siostry, która ma syna 10 lat. W tym wieku włosy są miękkie. Oczywiście maszynka pójdzie do dezynfekcji. Tymczasem wracam do domu, rozpakowuję i zaczynam zabawę Braunem...

https://www.braun.pl/pl-pl/products/male-grooming/stylers-trimmers/multi-grooming-kit-mgk3080
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#1
Trzy stówki położone w Saturnie. Cieszyła deklarowana długa praca na baterii i możliwość używania pod prysznicem. Teraz niemal wszyscy chwalą się też nietępiącymi się ostrzami. Wiem, że to wszystko sprzęt amatorski, powinienem kupić każdy element osobno i dać za każdy pinset, żeby było dobrze, ale żeby było aż tak źle?

Wkładam końcówkę do nosa. Tnie. Jest OK.
Wkładam końcówkę podgalającą- włosyna nogach OK ( miejscowo próbowałem, spokojnie :) ). Króciutkie włosy ok. 2mm na brodzie tak sobie. Trochę trzeba powtarzać, ale OK, niech będzie.
Obie szerokości trymera- OK
Końcówki do brody- prawdziwa orka na ugorze. Robota bez sensu,  ciągłe powtarzanie tych samych miejsc, bo zawsze coś zostaje,ale najlepsze przed nami. Próba cięcia włosów na głowie na długość 5mm. Z długości może 1,5cm.

Żona szura, szura z tyłu głowy. W końcu mówi- coś słabo idzie. Mija czas. BaByliss miałbym już pół łba obcięte, a ona jednej ścieżki nie jest w stanie dokładnie wyciąć. W końcu się poddaje i mówi- musisz jechać do siostry pożyczyć kosiarkę, bo tą doba za mało.
E, pewnie nie umiesz. Popatrz zapchało się. Oczyściłem i próbuję sobie z boku przy lustrze ściąć włosy. Jeden ruch, nic, drugi- coś tam, trzeci, czwarty... dziesiąty... W końcu wkurwiony próbuję z włosem, pod włos, po przekątnej, w rozkroku, z fiflaka i nic. Nadal wyglądam jak strach na wróble. Część wycięta, część zostawiona. Ewidentnie spiertolone konstrukcyjnie są nakładane końcówki na maszynę. I co teraz?  :o

Jedno jest pewne. Ta maszynka jest nie tyle 9 in 1 co może 4 in 1. To znaczy oba trymery, wycinacz włosów w nosie i manualna maszynka do golenia... od Gillette :) Nie polecam. Masakra. 
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Mógłbyś pierdyknąć sobie teraz fotkę?  ;D


Jakub

A fantę chociaż dostałeś?  ;D

Ja mam jakąś maszynkę Remington. Modelu nie pamiętam. Coś koło 250zł kosztowała. Piąty rok działa bez problemów.

Drizzt

Hmm a ten Babyliss dobry? Bo Philips mi się stępił i właśnie szukam jakiejś kosiarki.

Cytat: Jakub w Luty 03, 2018, 17:48

Ja mam jakąś maszynkę Remington. Modelu nie pamiętam.

Ja bym na wszelki wypadek sprawdził czy to nie karabinek rewolwerowy czarnoprochowy :D

frywolny trucht

Ten, który miałem- bardzo dobry. Wcześniej wywaliłem parę Philipsów, a ta wytrzymała długo i cięła o wiele lepiej. Sądzę, że na dziś tnie lepiej niż Filipki do dwóch stówek. Widziałem, że teraz jednak wypuścili sporo takich małych, tanioplastikowych i tych bym się bał.

Cytat: masza w Luty 03, 2018, 17:44
Mógłbyś pierdyknąć sobie teraz fotkę?  ;D


Za późno  :P
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: masza w Luty 03, 2018, 17:44Mógłbyś pierdyknąć sobie teraz fotkę? 

:D :D :D

Nie musi być pod prysznicem ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Ja tam chadzam do swojej fryzjerki.
Jak z 10 lat temu kupiłem takie ustrojstwo i kazałem żonie mnie ostrzyc... Także chadzam do fryzjera  ;D

gratefullde

Fryzjer ma tę zaletę, że wie wszystko i o wszystkich i chetnie mówi. Czasem lubię sobie posłuchać co tam u mnie i moich znajomych słychać ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Drizzt

Cytat: frywolny trucht w Luty 03, 2018, 17:52
Ten, który miałem- bardzo dobry. Wcześniej wywaliłem parę Philipsów, a ta wytrzymała długo i cięła o wiele lepiej. Sądzę, że na dziś tnie lepiej niż Filipki do dwóch stówek. Widziałem, że teraz jednak wypuścili sporo takich małych, tanioplastikowych i tych bym się bał.


To może sobie nawet sprawię takiego, wygląda przyzwoicie. Zwykle korzystam z fryzjera ale ostatnio nie zawsze mi się chce umawiać, czekać. A tak to najwyżej na ulicę nie wyjdę, a żona reklamacji nie przyjmuje. No risk no fun :)

https://www.mediaexpert.pl/strzyzarki/strzyzarka-babyliss-e956e,id-668270?gclid=Cj0KCQiA2NXTBRDoARIsAJRIvLwrujGUuqqRnm-LLyPrTsRlaPKBtLTjRMa697E4NuKaHdBghqzmdewaAgi4EALw_wcB&gclsrc=aw.ds&dclid=CJSMwcKYitkCFdeXGAodzI8DPw

frywolny trucht

Mój interwał strzyżenia to 1,5 miesiąca. 5mm włosy, 3-4mm bródki bym chciał. Ani mój zaczes nie wymaga wirtuozerii, ani to broda drwala.
Nie widzę tu miejsca i czasu dla profesjonalnego fryzjera ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Hipster  ;D

:alc:


Drizzt

Cytat: frywolny trucht w Luty 03, 2018, 18:00

Nie widzę tu miejsca i czasu dla profesjonalnego fryzjera ;)


No to mam podobnie :) chodzę głównie z przyzwyczajenia i dlatego że żona się boi, że mi krzywdę zrobi. Najwyżej się sam ostrzygę, jak Keith Richards bez lusterka. Będzie rock and rollowo :)

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

MAC


MAC

Ale taką maszynka na pizdusia nie dacie rady. Fryzjer to fryzjer  ;D


MAC


frywolny trucht

Drizzt poczekaj. Może ten Wahl cię zainteresuje. Momencik.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


frywolny trucht

#19
Pomyślałem, że nie zrobię tego siostrze, bo kto daje i odbiera... No to sru do sklepu nie dla idiotów. Węszę, węszę. Zaczepia mnie miła pani. Może w czymś pomóc? Tak, kupiłem zestaw do obsługi włosów na swoim ciele, ale nie działa. O! A co to? Pokazuje na koszyk z promocjami. Zestaw Brauna kosztuje tutaj 318 zł. Pani z niedowierzaniem patrzy. Proszę pani, ja obcinam włosy we własnym ( no prawie) zakresie prawie 20 lat i pokazuję pod czapką ( tak wyruszałem w czapce, choć w najgorsze mrozy nie zakładam). Pani szczerzy zęby :) Pewnie trafię na jutuba jak wycieknie zapis monitoringu  ;D To może Wahl. E? A co to? Jakiś no name, parę lat temu nie było tej firmy na rynku. Pani spokojnie tłumaczy, że to profesjonalna firma, że mam wziąć taką kobyłę na prąd. Ciężkie jak żelazko, ale to ponoć dobrze, bo do łba przylega. Kurczaki, na pewno ma rację, ale to wyglądało jak maszyna, którą się strzyże owce ( cena 120 zł). Jestem skromnym amatorem, który chciałby mieć jeszcze możliwość uciąć włosa w miejscach i na długość, które ta machina nie ogarnie. Tak, mamy tutaj taki zestawik tej firmy, nie słyszałam by się ktoś skarżył. Kurczę z wyglądu rachitycznie, tanio, tandetnie, plastikowo...
https://moser-wahl.pl/p/18/96/trymer-do-wlosow-zarostu-uszu-nosa-golarka-wahl-9854-616-linia-konsumencka-trymery.html
Zdjęcia i instrukcja:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Ostatni raz u fryzjera byłem przed ślubem aby podciąć końcówki i tylko dlatego,że miałem zaufanie dla tej panny.Wcześniej jeden fajtłapa tak mi ściął ( a miał 1 cm), aż mi głupio było wyjść z salonu, a do zachodu słońca było jeszcze daleko.Od tej pory omijam te przybytki z daleka :) Teraz strzygę się sam i jakoś mi to wychodzi :) Do tego celu potrzebuję tylko nożyczek.Co pół roku... końcówki :)

frywolny trucht

#21
Braun kontra Wahl. Na zdjęciach nałożone są trymery. Obie mają węższe, a Wahl szerszą wersję.
Jaka jest różnica? Wahl szybciutko zakończył robotę ( z końcówką 6mm). Spisał się świetnie, myślę, że identycznie dobrze jak moja BaByliss za czasów swej młodości. Poprawiłem też zarost, podgoliłem. Jest bardzo dobrze. Pomimo zabawkowego wyglądu działa pewnie i dokładnie. Ale spokojnie to dopiero pierwszy dzień jednego i drugiego zestawu.
Brauna przejmuje żona, może ona coś z niego wyciśnie. Nie wszystkich końcówek spróbowałem w Wahl, będę gadał co słychać.

To co mi się nie podobuje w tym ostatnim, że zrobili stojak w stylu zakurz mnie i jakoś nie wszystkie gadżety znajdują swoje miejsce.
I chyba nie nadaje się pod prysznic. Szkoda :(

Na drugim zdjęciu widać, że Braun sporo włosów wpuścił do środka. Hmm. Ciekawe gdzie się zaczyna wodoszczelność, bo i dalej nie widać, trzpień ma wokół luz i musi mieć. Może gdzieś głębiej zaczyna się strefa bezpieczeństwa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Zapomniałem o cenie. Zestaw Wahl kosztuje w MM 250 zł.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Od kilkunastu lat używamy w domu takiej maszynki.


Cały czas dostępne są wymienne noże, poza tym dają się one ostrzyć.
Żadnych bajerów. Po prostu wytrzymałe i praktyczne.

frywolny trucht

Dokładnie taką wskazała mi pani jako najlepszą na stanie jaką mają. To ta o wadze żelazka  ;D Moser i Wahl to są firmy jakoś zamienne w nadrukach tych samych modeli. Nie wiem o co biega. Wahl niby firma amerykańska a technologia Made in Germany. Muszę się przyjrzeć.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93