Compact Cassette

Zaczęty przez frywolny trucht, Styczeń 17, 2019, 20:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

muda44

Cytat: frywolny trucht w Maj 05, 2019, 18:51
Kangie, a spróbuj zdobyć NOS-a XL2-S z tego wypustu: http://vintagecassettes.com/maxell/maxell_files/emaxell86.htm ( sześciokątny kształt okienka wokół szpulki). Czyli coś koło 8 lat wcześniejsza. Nie twierdzę, że będzie lepiej- gorzej, ale jak się bujałem kalibracją to każda generacja jaką mam jakoś inaczej się kalibrowała. A nuż widelec? Natomiast te TDK to ostatki. To widać po kolorowych grafikach na foliach. Cudów bym się zupełnie nie spodziewał.
Ta wersja jak były produkowane to były jedne z lepszych kaset ale jak je próbowałem kilka lat temu ( nowe i używki ) to nie dawały rady z dobrą jakością tak jakby czas wpłynął na nie negatywnie .

LampowY

Ciekawe kto to produkował?
BASF?




frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Lub Agfa . Mój PR99 był skalibrowany fabrycznie pod Agfe
ps. A może Agfa też brała od Basfa . Nie wiem tego , ciekawe ?

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

moon

przyda sie do przewijania
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

merlin1973

Tu są chyba wszystkie kasety świata  ;)
Nawet --- stilon metal  :o
http://www.c-90.org/catalogue/tapes
Pozdrawiam S.CH.

rudy-102

O jak mi się ciepło na sercu zrobiło. :)


rudy-102

Nawet ich zapach mi się przypomniał.

paul_67

Wspomnienia fajna rzecz, ale to niewiele warte było.Najtańsza TDK z Pewexu biła to na głowę (to tylko mój punkt widzenia)

gratefullde

Tak było. Ale ja miałem kumpla, którego mama była szefem PSS Społem [emoji16] Takie czasy, potrafiła nam załatwić każdą ilość kaset. Tak, że stilon rządził. Zresztą wtedy, to była podstawówka, mieliśmy po Grundig u.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Cytat: paul_67 w Wrzesień 30, 2019, 16:16Wspomnienia fajna rzecz, ale to niewiele warte było.Najtańsza TDK z Pewexu biła to na głowę
Tak. Zapach tej z Pewexu też pamiętam.
Tylko, że nie każdego było stać na kasety z pewexu. 90-tka kosztowała $1,20, a moja mama w przeliczeniu zarabiała mniej więcej $4 miesięcznie. :)
Oczywiście można było sobie jakoś poradzić. Ja na przykład pracowałem w wakacje miesiąc na ohapie w fabryce pasztetu i za całość kupowałem sobie dwie kasety w pewexie i trzy struny do gitary. :)

Kangie

Przeyebane było życie w tamtych czasach. Moje dzieci nie wierzą, że tak było.

paul_67

Może i tak, ale wszystko bardziej cieszyło.Nawet mala rzecz.A teraz?

Kangie

Pełna zgoda. Z każdej małej rzeczy człowiek się cieszył...

gratefullde

Cytat: paul_67 w Wrzesień 30, 2019, 16:51
Może i tak, ale wszystko bardziej cieszyło.Nawet mala rzecz.A teraz?
Paweł, to kwestia nastawienia. Moje dzieciaki np. cieszą się jak dostaną książkę.
Gwoli tego, pewna sytuacja.
W autobusie siedzi mama i dwojka dzieci. Wszyscy czytają książki. Jeden z pasażerów pyta się... Jak Pani to robi, że one nie" siedzą" w smartfonie? Wie Pan, odpowiada mama, ja im nie każę, one mnie naśladują.
Sorry za off [emoji6]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

Cytat: gratefullde w Wrzesień 30, 2019, 17:11W autobusie siedzi mama i dwojka dzieci. Wszyscy czytają książki. Jeden z pasażerów pyta się... Jak Pani to robi, że one nie" siedzą" w smartfonie? Wie Pan, odpowiada mama, ja im nie każę, one mnie naśladują.
+100

GregWatson

Namiar na plastikowe etui do kaset już mam ale gdzieś kiedyś na jakimś forum widziałem kartonowe wkładki - wzory wkładek gotowe do wydruku. Ktoś je gdzieś widział? Mam trochę kaset bez tych wkładek a część z nich jest bardzo zniszczona.
Ktoś coś wie?
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

No tutaj czekają cię raczej robótki ręczne  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Nie. Gdzieś na którymś forum albo fejsie widziałem gotówce na kilkadziesiąt różnych marek. Jak znajdę to dam cynk.
Trochę tego i trochę tamtego też.

paul_67

Znalazłem coś takiego https://pl.pinterest.com/dissolver/cassette-inserts/
Mam jeszcze program do drukowania wkładek.


GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

paul_67

Jak znajdziesz coś lepszego.Dawaj cynk :)