Menu główne

Gitary

Zaczęty przez spaceboy, Wrzesień 09, 2014, 13:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: Keef98 w Wrzesień 21, 2019, 16:09
Chyba niedługo będę mieć na zbyciu Strata Squiera z lat 80. Myślę nad SG lub Tele.
Jak nagrasz pierwszą płytę to poproszę jeden egzemplarz autorski z autografem[emoji4]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Dostaniesz 1st pressa ;-)
Aktualnie katuję bluesa, ale myślałam o ściągnięciu koleżanki, śpiewającej w chórze do kilku kawałków, bo mój wokal nie powala. 🤪

paul_67

Miałem problem z prawidłowym nastrojeniem struny E.Coś ją blokowało w siodełku.Stary sposób na grafit pomógł.Teraz pięknie stroi :) A już myślałem,że bez interwencji lutnika się nie obędzie.Co do Marshalla to te skromne 30 W potrafi zatrząść chatą.

paul_67

Skoro struna E już stroi, to jedziemy z rana!

kefas

Skąd bierzesz chwyty?  :np:

paul_67

Wpisujesz wykonawcę, tytuł tab i w moim przypadku "bass".

paul_67

Albo takie cóś

kefas

To z Youtuba fajne, ja swego czasu brzdąkałem z ,,Justinem'' https://www.justinguitar.com/ ale to nie na bas. Bas bardzo mi się podoba, lubię jak jest wyraźny w muzyce.

Kangie

Pamiętam czasy gdy w kapelach rockowych mówiono o klawiszowcach i basistach, że to "gejsony" są ;) Dziwne to były czasy :D ;)

Keef98

Niedługo przyjedzie nowa-stara zabawka :-)

Kangie

Cytat: Keef98 w Wrzesień 26, 2019, 15:08Niedługo przyjedzie nowa-stara zabawka :-)
Będą fotki?

Keef98

Oczywiście :-)

vasa

Cytat: Keef98 w Wrzesień 27, 2019, 10:04
Oczywiście :-)
No a gdzie zdjęcia "w akcji" ?
[emoji853]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Cytat: vasa w Wrzesień 27, 2019, 10:09
Cytat: Keef98 w Wrzesień 27, 2019, 10:04
Oczywiście :-)
No a gdzie zdjęcia "w akcji" ?
[emoji853]

[emoji485][emoji377]


Jak udaję SRV? ;-)

gratefullde

.... próbki muzyczne, prosimy [emoji6]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Kangie

#140
Fajne wiosełko.

No dobra, zanim Keef98 wrzuci swoje granie, może ja wrzucę swoje wypociny. Najwyżej będzie totalna kompromitacja. Efekciarstwa tutaj brak, bo i przerwa w graniu duża i po latach stwierdziłem ,że shredować jednak nie potrafię. Ze dwa lata temu postanowiłem wziąć kilka lekcji gry i na pierwszych zajęciach poproszono mnie, żebym grał improwizację do podkładu. Miało nie być popisów, tylko utrzymanie gry w pentatonice molowej / gamie bluesowej. Oceniana była poprawność czasowa, wysokość dźwięków, artykulacja. Analizowaliśmy moją grą na wykresach. Na szczęście kilka wtop wycięto i wyprostowano. Sygnał z gitary czysty bez przesteru, chorusów itp. Jedynie pogłos dodany żeby nie było tej nielubianej przez nikogo "suchoty". Wtedy wyszedłby dramat, a tak to chociaż trochę głębii da się usłyszeć.

Kangie

Drugi materiał.

Keef98

Cytat: gratefullde w Wrzesień 27, 2019, 10:31
.... próbki muzyczne, prosimy [emoji6]
To będzie tragedia dziejowa, bo nigdy nie grałam długo, miałam kosmiczną przerwę, no i ostatnio znowu wróciłam do brzdąkania.
Gitara to Ibanez z lat 70. MiJ.

miniabyr

Cytat: Keef98 w Wrzesień 27, 2019, 11:09Gitara to Ibanez z lat 70
Marysiu ta gitara może być bardzo zacnym instrumentem . Ibanez w latach 70 naprawdę robił świetne instrumenty. Może to być rasowy i unikatowy w brzmieniu instrument.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: Keef98 w Wrzesień 27, 2019, 11:09
Cytat: gratefullde w Wrzesień 27, 2019, 10:31
.... próbki muzyczne, prosimy [emoji6]
To będzie tragedia dziejowa, bo nigdy nie grałam długo, miałam kosmiczną przerwę, no i ostatnio znowu wróciłam do brzdąkania.
Gitara to Ibanez z lat 70. MiJ.
Nie krygujemy się jak mała dziewczynka tylko dajemy czadu [emoji1]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

#145
Cytat: miniabyr w Wrzesień 27, 2019, 11:44
Cytat: Keef98 w Wrzesień 27, 2019, 11:09Gitara to Ibanez z lat 70
Marysiu ta gitara może być bardzo zacnym instrumentem . Ibanez w latach 70 naprawdę robił świetne instrumenty. Może to być rasowy i unikatowy w brzmieniu instrument.
Wtedy ich pozwał Fender, o ile się dobrze orientuję, za to, że robili bardzo dobry sprzęt.
Gitara brzmi dobrze na każdym progu, trzyma strój, no i dobrze wygląda (wykonanie).
Cytat: vasa w Wrzesień 27, 2019, 11:47
Cytat: Keef98 w Wrzesień 27, 2019, 11:09
Cytat: gratefullde w Wrzesień 27, 2019, 10:31
.... próbki muzyczne, prosimy [emoji6]
To będzie tragedia dziejowa, bo nigdy nie grałam długo, miałam kosmiczną przerwę, no i ostatnio znowu wróciłam do brzdąkania.
Gitara to Ibanez z lat 70. MiJ.
Nie krygujemy się jak mała dziewczynka tylko dajemy czadu [emoji1]

[emoji485][emoji377]


Czekam na nowy kabel, bo stary padł i nie mam jak nagrywać, potem (gdy dojdzie nowy) coś wrzucę.

merlin1973

Łukasz, nie znałem Cię z tej strony  :o  jestem pod wrażeniem  ;)
Pozdrawiam S.CH.

paul_67

Cytat: Kangie w Wrzesień 26, 2019, 14:02basistach, że to "gejsony"
Pierwszy raz słyszę :) Czym byłby zespół bez basu? Dopiero jak bas wejdzie muza nabiera mocy i to wszystko jedno czy mamy do czynienia z bluesem, metalem czy (szczególnie) reggae.

wiki

Kangie, później posłucham...
Fajnie, że wrzucileś.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

paul_67

Kolejne ku przestrodze.Tym razem jakim gównem raczy nas tak znana marka jak Fender.Z braku miejsca na podłodze i z uwagi na małe dziecko, zakupiłem wieszak do gitary.Byłem przerażony jak  zobaczyłem wykonanie tego czegoś...Mocowanie widełek też nie jest za pewnie i raczej nadaje się na uchwyt do srajtaśmy.