Czy posiadacie jakieś zabytkowe autko poniżej 1992r

Zaczęty przez Mikut1982, Sierpień 03, 2019, 16:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Czy macie lub czy byliście w posiadaniu jakiegoś ciekawego autka poniżej 1992r. 

Mikut1982

Sam byłem w posiadaniu egzemplarza a nawet dwóch.  Audi V8 d11.   Oba miały silnik V8 4.2 ,. Do dziś pamiętam brzmienie 32 zaworowego V8.   Wyposażenie miał takie że dzisiejsze auta mogą pozazdrościć.  El. Regulacja świateł, el szybę, el regulacj siedzeń, el roleta tylnej szyby, klimatyzacja, domykanie szyb z pilota ,Webasto.  Napęd Quatro.  Ależ tym się jechało.  Jedno miałem w automacie a drugie 6 biegowe manual.

Mikut1982


Mikut1982

Obecnie posiadam audi 100 C3 2.3l 89r przebieg 152tys km. Opcja full bieda.

Mikut1982

Nie jest idealny ale nie chce ruszać narazie lakieru bo jest orginalny,. Autko jest bez rdzy i jakich kolwiek oznak korozji.  Wiadomo podwójny ocynk.  Pochwalcie się swoimi zabytkami techniki.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Mikut1982


frywolny trucht

190. Trudno powiedzieć. Przybył z Frankfurtu w stanie tip top jakoś w 2006 toku? 2 litry benzin, automat, ale teść zrobił z niego maszynę rolniczą ( ziemniaki nim woził z pola, wstawił LPG. Póki co spróbujemy go przywrócić do życia, wymienić butlę, bo straciła ważność, zrobić badania techniczne. Na początku chciałem usuwać LPG, ale ponoć usunięcie tak, żeby nie było widać i tak jest niemożliwe.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

Miałem Passata B4 z 1994r. Sprzedałem wiosną zeszłego roku. Gdyby nie to, że miał gaz, zostawiłbym i zarejestrował jako zabytek.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

kefas

Ja mam zamiar kupić jakiś wóz i z chęcią zanabył bym jakiś kultowy np Ford Mustang ale wiadomo starsze auto wymaga wkładu finansowego i jakbym co jakiś czas miał ładować w niego kasę to żona by mnie zakrakała  ;D tak więc padnie zapewne na coś  okł 5 lat ale nie mam nawet chęci szukać co to miałoby być.

Mikut1982

Hmm Ford Mustang brzmi nieźle.   A może coś tańszego ford Capri. 

Mikut1982

A propo 190.  Piękna maszyna, może warto ją zostawić.

Mikut1982

Byłem u nas w okolicy ostatnio na zlocie , było ponad 200pojazdow.  To był mój pierwszy Zlot.   Mam nadzieję ze za rok też będzie.   Zlot zabytkowych pojazdów Gołuchów.   Polecam zajrzeć.

Mikut1982

Mój św pamięci brat miał pasata.  Trochę km zrobił tym autem i powiem że mało co był u mechanika. 

Mikut1982

A propo wydatków , moje Audi v8 doprowadzało mnie do ruiny . Nie dosyć że za 100zl nie zrobiłem nawet 100km.  A jak wcisłem pedał do końca to ekonomizer pokazywał 50,5l.  To wymiana tarcz hamulcowych wraz z klockami to była istna masakra.

Mikut1982


Mikut1982

Każdy wulkanizator zastanawiał się co to jest.

kefas

Kiedyś kolega miał audi 100 to był rok 95-ty więc auto było zapewne starsze i też coś narzekał na tarcze ale nie pamiętam o co chodziło. Tak czy siak maszyna była piękna.

gratefullde

To były auta robione bezkompromisowo. Dziś już takich nie ma. Te pudełka, w których się poruszamy obecnie, są mimo mnogości systemów i zabezpieczeń, zagrożeniem dla życia naszego i otoczenia. Konstrukcja aut uległa dziwnej przemianie w prawie papier... Co ma nas chronić? Poduszka? Bez jaj...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Mikut1982

Fakt i ta cienka blacha.   Ja pojechałem do gościa w celu usunięcia wgniotek.   Zobaczył blachę i stwierdził że nie da rady ona jest za gruba w porównaniu do dzisiejszej.  Mam nadzieje że ktoś jest z was w posiadaniu także polskiej motoryzacji,. Nasza piękna syrenka sport, szkoda że nie weszła do produkcji.  Pewno niewielu wiedziało o jej istnieniu.

Hubertrs

Cytat: gratefullde w Sierpień 04, 2019, 10:00
To były auta robione bezkompromisowo. Dziś już takich nie ma. Te pudełka, w których się poruszamy obecnie, są mimo mnogości systemów i zabezpieczeń, zagrożeniem dla życia naszego i otoczenia. Konstrukcja aut uległa dziwnej przemianie w prawie papier... Co ma nas chronić? Poduszka? Bez jaj...
Widziales kiedys wypadki na przyklad w F1? Tam wlasnie testowane sa rozne systemy w tym wysmiewana przez Ciebie poduszka , co z tego ze kiedys miales tone blachy jak giela sie w tak ze miazdzyla kierowce. Mialem czolowe przy predkosci ponad 100 na godzine, 5 samochodow doszczetnie zniszczonych, moj silnik lezal 50m dalej, a ja wysiadlem z samochodu jak gdyby nigdy nic, do przedniej szyby samochod doszczetnie zmiazdzony, a drzwi otworzylem bez problemu. Zobacz jak delikatny wydaje sie byc bolid F1,
Widizalem setki samochodow po wypadkch i progres w tym temacie jest bardzo duzy

frywolny trucht

Cytat: gratefullde w Sierpień 04, 2019, 10:00Konstrukcja aut uległa dziwnej przemianie w prawie papier... Co ma nas chronić? Poduszka? Bez ja

Zewnętrzne poszycie nigdy nie pełniło funkcji chroniącej pasażerów. Jest odchudzane, bo to zbędna masa, a i koszt i ekologia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: Mikut1982 w Sierpień 04, 2019, 00:52
A propo 190.  Piękna maszyna, może warto ją zostawić.

Kiedyś ludzie byli mniejsi, a ja nie dość, że jestem długi to i duży. Gwiazda marki z kierownicy odciska mi się na brzuszku :) Ale to i tak pikuś. Nóg nie jestem w stanie włożyć pod kierownicę. Bym musiał jakąś małą założyć, ale nie lubię takich zabiegów. Ten samochód najfajniejszy jest tak jak opuścił fabrykę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ahaja

Jakby je jeszcze produkowali to bym kupił ponownie ...

Mikut1982

Fakt blacha nas nie chroni.   Niektóre elementy karoserii są teraz plastikowe.   Im lżejsze tym lepsze osiągi ma auto.  O tym można dużo pisać.. ale cienka słaba blacha w dodatku z dzisiejszymi lakierami nie chroni autka na długo.  Parę lat i auto zaczyna rdzewieć.  U mnie w audi był system procon ten.   Kolumna kierownicy była podpięta linkami pod karoserię i w momencie uderzenia , Kierownica była jakby to powiedzieć..... Wciągana w deskę rozdzielczą tak by w nią nie uderzyć i mieć miejsce na nogi..