Blog Grega - czyli co tam piszczy u Watsona

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 05, 2018, 10:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

GregWatson, jeśli mogę spytać to co ci dolegało. Mi od kilku dni zaczął dokuczać kaszel gruźlika, aż mnie oskrzela bolą  :-[.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

U mnie covid zaczął się od typowych stanów grypowych - gorączka ok 38C, problemy z oddychaniem,  kaszlu nie było problemy z koncentrcją.
Po tym wszystkim jak minął już okres kwarantanny zaczęły się krwotoki i bóle brzucha w dalszym ciągu spore osłabienie. Lekarz określił to jako powikłania pocovidowe.
Na szczęście myślę że to się już skończyło. Dostałem zlecenie na powtórzenie badań krwi czy wszystko wróciło już do normy.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Dzięki GregWatson, obyś już wrócił do zdrowia, paskudne jak widać są te powikłania.
U mnie ten kaszel pojawił się praktycznie na sam koniec. Nie podoba mi się, muszę iść niech mnie lekarz osłucha.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Zgadzam się. Co lekarz to lekarz. Siedzi w temacie.UU mnie właśnie zrobił te badania krwi które powiedziały więcej co do powikłań. Trzymaj się zdrowo.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

GregWatson, jak miło Cię przeczytać.....😀😀😀👍👍👍
No dawaj z muzą tu mi szybko....  ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Cytat: GregWatson w Kwiecień 04, 2021, 20:27Trzymaj się zdrowo.
Ty również, i życzę Ci szybkiego powrotu do pełni zdrowia.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Serdeczne dzięki. Trzymajcie się z dala od tego covida.

Wiki zacząłem przegląd stanu technicznego winyli szczególnie tych kupionych jako używane no i kilka śmieci znalazłem. Szkoda igły.

Czyli selekcja.
Trochę tego i trochę tamtego też.

ziko369


ziko369

Cytat: Piterski w Kwiecień 04, 2021, 19:00Mi od kilku dni zaczął dokuczać kaszel gruźlika, aż mnie oskrzela bolą  .

Trzymaj się Piotr...

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Na początek coś lekkiego.

Fats Domino i Here Comes.

Antoine "Fats" Domino jr. - 26 lutego 1928 - 24 października 2017), amerykański pianista i piosenkarz. Jeden z pionierów muzyki rock and rolla, Domino sprzedał ponad 65 milionów płyt. W latach 1955-1960 miał jedenaście hitów w Top 10. Jego pokora i nieśmiałość mogą być jednym z powodów, dla których pominięto jego wkład w ten gatunek. W swojej karierze Domino miał 35 płyt na liście Billboard Top 40 w USA, a pięć z jego płyt sprzed 1955 r. Sprzedało się w ponad milionie egzemplarzy i uzyskało status złotej płyty. Jego styl muzyczny opierał się na tradycyjnym rytmie i bluesie, przy akompaniamencie saksofonów, basu, fortepianu, gitary elektrycznej i perkusji. Zobacz też: Lista piosenek nagranych przez Fats Domino Jego wydanie z 1949 roku ,,The Fat Man" jest powszechnie uważane za pierwszą sprzedaną w milionach płyt rock and rolla. Dwie z jego najsłynniejszych piosenek to ,,Ain't That A Shame" i ,,Blueberry Hill".
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Nancy Sinatra's -  Greatest Hits

Córka piosenkarza Franka Sinatry i Nancy Barbato. Ma dwójkę młodszego rodzeństwa: brata Franka Jr. (1944–2016) oraz siostrę Tinę (ur. 1948).

Karierę rozpoczęła w 1957 roku, gdy występowała w programie telewizyjnym swojego ojca. Międzynarodową sławę zyskała w latach 60. XX wieku. W 1966 roku wylansowała swój największy przebój ,,These Boots Are Made for Walkin'", do którego teledysku ubrana była w wysokie buty i krótką sukienkę, tworząc tym samym nowy trend w modzie. Inne jej hity to: ,,Somethin' Stupid" (nagrany z ojcem), ,,Summer Wine", ,,Sugar Town" oraz cover utworu Cher ,,Bang Bang (My Baby Shot Me Down)".

Sinatra zaśpiewała także tytułową piosenkę w filmie Żyje się tylko dwa razy (1967), jednej z części cyklu o przygodach Jamesa Bonda, w którego rolę wcielił się Sean Connery. Ona sama również grała w wielu filmach, m.in. w Wyścigach (1968), u boku Elvisa Presleya.

Była dwukrotnie zamężna, ma dwójkę dzieci. W 2006 została uhonorowana gwiazdą w Hollywood Walk of Fame. Nancy Sinatra była inspiracją dla wielu wokalistów, m.in. Lany Del Rey.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Jams Brown

James Brown uznawany jest za prekursora gatunków rhythm and blues, soul i funk. Muzyka Browna wywodzi się z fuzji bluesa i gospel z instrumentalnym, tanecznym jazzem oraz sporymi wpływami muzyki latynoskiej. Muzyka ta, oparta na bogatym instrumentarium obejmującym rozbudowaną sekcję instrumentów perkusyjnych i dętych, cechuje się wielką żywiołowością. Brown jako wokalista charakteryzuje się mocnym, ekspresyjnym głosem. Jego technika wokalna, pełna zaśpiewów i ozdobników, czyni go jednym z najłatwiej rozpoznawalnych wokalistów soulowych. Dotyczy to również jego emocjonującego i ekstatycznego scenicznego emploi, będącego szczerą projekcją charyzmy artysty. James Brown był artystą bardzo płodnym. W ciągu długiej kariery, rozciągającej się od końca lat pięćdziesiątych do wczesnych osiemdziesiątych XX wieku, wydawał średnio po cztery albumy rocznie, a w rekordowym 1968 roku aż dziewięć. Wylansował wiele utworów, które są dziś standardami muzyki rozrywkowej, takich jak ,,It's a Man's Man's Man's World", ,,I Got You (I Feel Good)" czy ,,Get Up (I Feel Like Being a) Sex Machine". Kariera została przerwana finansowymi i prawnymi kłopotami artysty, które doprowadziły do kontrowersyjnego procesu kryminalnego (nadużycia podatkowe) i uwięzienia. W końcu lat dziewięćdziesiątych Brown powrócił do studia nagraniowego i na scenę, choć nie udało mu się już odzyskać dawnej popularności.

W 1986 roku Brown został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame[2].

W 1980 roku wziął udział w filmie muzycznym Blues Brothers. Zagrał rolę księdza w protestanckim kościele. Pojawił się również w filmie Blues Brothers 2000 z 1998 roku, gdzie zagrał rolę dyrygenta chóru gospel.

James Brown zmarł w wieku 73 lat w wyniku komplikacji związanych z zapaleniem płuc. Ciało muzyka zostało złożone w złotej trumnie i na czas budowy publicznego mauzoleum, umieszczone w prywatnej rodzinnej krypcie w Karolinie Południowej.
Trochę tego i trochę tamtego też.

ziko369

Zastanawia mnie co ma wspólnego Nancy z tymi buciorami z okładki 🙃

GregWatson

Zapewne nic. Może coś się przyśniło projektantowi.


Dziś pierwszy dzień w robocie. 🥱
Trochę tego i trochę tamtego też.

Pboczek

Może, że te hity tak chodzone były, jak znoszone są te buty.  ::)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GregWatson

Może. Ale placek generalnie bardzo fajny. I kawałki razem z ojcem śpiewa. Można słuchać.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

The Gilden Gate Quartet - The Best Of.

The Golden Gate Quartet − grupa wokalna wykonująca głównie gospel i negro spirituals, jazz, swing oraz pop tradycyjny. Największą popularność zespół osiągnął w USA i Europie Zachodniej.
Kwartet został założony w 1934 r. w Norfolk (Wirginia). Ówcześnie w skład grupy wchodzili A.C. "Eddie" Griffin, Henry Owens, Willie Johnson oraz Robert "Peg" Ford. Od początku z zespołem współpracowali także Orlandus Wilson i Clyde Riddick, dlatego też uznawani są za jego członków.

Aż się miło słucha - polecam.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

B. B. King -  The Best

Riley Ben King znany jako B.B. King – amerykański gitarzysta i wokalista bluesowy. Został obdarzony nieformalnym tytułem: King of Blues – król bluesa. Muzyka Kinga zaliczana jest do stylów Memphis Blues, Modern Electric Blues i Soul Blues



Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#1594
Kupiłem sobie też kilka płytek z polskimi zespołami/wykonawcami z serii"The Best" tak ku potomności. Największe przeboje na przestrzeni lat. Dziś Lady Pank - zespół mojej młodości. Znakomite brzmienie. Super krążek.
A winyl można nabyć w najlepszym sklepie z płytami 😉. Naprawdę polecam.
Trochę tego i trochę tamtego też.


GregWatson

The Doors - 13

13 – pierwszy kompilacyjny album amerykańskiej grupy rockowej The Doors wydany w listopadzie 1970 roku. Zawierał utwory opublikowane w latach 1966-1970.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

I takiego fajnego Bada dostałem. Nawet fajnie gra. Polecam. Edycja limitowana.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Cytat: GregWatson w Kwiecień 10, 2021, 19:15
I takiego fajnego Bada dostałem. Nawet fajnie gra. Polecam. Edycja limitowana.

GregWatson, piękne wydanie...... 😀😀😀
A już jak kręci się na gramofonie.... to podwójne piękności.... 😋
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

ziko369