Ortofon Rohmann

Zaczęty przez MAC, Wrzesień 03, 2017, 19:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

ja nadal, mimo już lepszego pre i niezłego gramofonu, jestem zadnia, że nie odkryłem jego wszystkich możliwości. Może kiedyś zmiana ramienia na jeszcze lepsiejsze, te możliwości wyzwoli?

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

janko_muzykant

Po pierwsze życzenia noworoczne dla wszystkich miłośników Rohmann-a :).
Zauważyłem, że od jakiegoś czasu moja wkładka zaczęła "hałasować" -na początku było słychać w jednym kanale regularnie powtarzające się "ćwierkanie" tylko przy dużym wzmocnieniu, obecnie nawet przy normalnej głośności to słychać. Sprawdzałem kable, itd, ale zakłócenie znika tylko kiedy odłączę headshell, więc to ewidentnie wina wkładki. Czy to oznacza, że mój romek kwalifikuje się do naprawy?

Piterski

A inną wkładkę próbowałeś zawiesić czy zaobserwujesz podobne zjawisko?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Cytat: janko_muzykant w Styczeń 04, 2019, 14:29zakłócenie znika tylko kiedy odłączę headshell, więc to ewidentnie wina wkładki.
Wcale nie tak ewidentnie. Przeczyść styki od headshella, odepnij kabelki między wkładką a headshellem, przeczyść piny wkładki i headshella, kup nowe kabelki najtaniej tutaj: https://allegro.pl/ortofon-kabelki-do-wkladki-komplet-wyprzedaz-i7746917325.html i załóż.

tomasz_pianista

Ja miałem podobny problem - sprawdzałem wszystko, od opampów w preampie do wkładki. Zawinił kabel przy wtyku RCA - musiałem nim poruszać na różne strony. Kabel był firmy Jelco, niegrzebany. Sprawdź może w tą stronę!
Grupa ratowania poziomu.

janko_muzykant

Wina zaśniedziałego pina wkładki... Wyczyszczony i Rohmann gra jak nowy :) Bardzo dziękuję za wszystkie rady.

LampowY

A można było tanio zepsutego Romana wyrwać  ;) ;D


Titanic

Hej Witam
Myślicie warto wchodzić
Zobacz ofertę: Ortofon - Rohmann MC  http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7812383517

Mam obecnie black quintet


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

cdt

Rohmann to jednak wyższa liga niż quintet . Choć nie koniecznie musi Ci się bardziej podobać . Sama obudowa z aluminium przemawia za romkiem . Pytanie czy stan zgadza się z opisem .  2500 to uczciwa cena . To naprawde kultowy ortofon :)

Titanic

To drugi właściciel jest, a orientujesz się czy Ortofon robi jeszcze retipping czy jak tam, odnawianie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

cdt

Ja swoją kupiłem na Ebay po retipingu ale nie ortofona . Igła jest boronowa i szlif micro coś tam od DV .
Gra bardzo dobrze . Lampowy ma też po retipie na ostrzejszy szlif . Na forum też jest kolega co robi naprawy . Ja za swoją dałem 2800

LampowY

Cytat: Titanic w Styczeń 31, 2019, 14:36
To drugi właściciel jest, a orientujesz się czy Ortofon robi jeszcze retipping czy jak tam, odnawianie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie, już nie. Skończyły się do niego części.

Titanic

To trochę jak z lampami jest masz NOSa jesteś Happy na kilka lat,
Dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hubertrs

mozna zrobic zapas lamp. mnie starczy do konca zycia

Titanic

A potem śpiew anielski
high high End [emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

vasa

Cytat: Titanic w Styczeń 31, 2019, 15:12A potem śpiew anielski
high high End
Wyobraź sobie wszystkie Twoje kościółkowe ciotki śpiewające razem święte pieśni. :o
Chyba jednak wolę zachrypniętego murzyna w zadymionej piwnicy ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Hubertrs

#517
bardziej samozadowolenie, jak obserwujesz co sie dzieje z cenami, a ty masz to gdzies ;)
osobiscie szukalem Rochmana ale moje poszukiwania zbiegly sie z ogloszeniem przez nich, ze koncza przygode z Rochmanem i dalem sobie spokoj .

Titanic

Cytat: vasa w Styczeń 31, 2019, 15:27
Cytat: Titanic w Styczeń 31, 2019, 15:12A potem śpiew anielski
high high End
Wyobraź sobie wszystkie Twoje kościółkowe ciotki śpiewające razem święte pieśni. :o
Chyba jednak wolę zachrypniętego murzyna w zadymionej piwnicy ;D
Ale  w tej piwnicy winyle się potopią [emoji120]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

vasa



Cytat: Titanic w Styczeń 31, 2019, 17:13
Ale  w tej piwnicy winyle się potopią [emoji120]

Titanic.
Czy Ty masz jakiś uraz na tle topienia?
[emoji568]
[emoji39]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Titanic

Cytat: vasa w Styczeń 31, 2019, 17:37


Cytat: Titanic w Styczeń 31, 2019, 17:13
Ale  w tej piwnicy winyle się potopią [emoji120]

Titanic.
Czy Ty masz jakiś uraz na tle topienia?
[emoji568]
[emoji39]

[emoji377][emoji1634]
Zawodowo z topieniem jak najbardziej yo so marinero
Ale chciałem powiedzieć stopnieją 
W czasie ogrzewania polichlorek winylu mięknie w temperaturze 60-70°C, topi się zaś w temperaturze 140-170°C.
[emoji91]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piterski

Cytat: Titanic w Styczeń 31, 2019, 15:02To trochę jak z lampami jest masz NOSa jesteś Happy na kilka lat,
Dzięki
Każda wkładka się kiedyś tam zużywa tak więc ja bym tematu nie demonizował, jak ją już zjedziesz to kupisz inną i po sprawie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY

Ponieważ wymieniałem dzisiaj wkładkę to postanowiłem pierwszy raz użyć do ustawanie Rohmanna innego szablonu. Szablonu... Nottinghama  ;D
Trzy razy sprawdzałem czy gdzieś faz nie poprzestawiałem takie scenicho się zrobiło ale kosztem kultury na basie  :o Jeszcze doszlifować trzeba ale inne granie jest  :o

dino

To teraz VTA na ucho i gotowe  ;D

LampowY

Na waserwage jest zrobione  ;D