Kondensatory - właściwości soniczne - Wasze doświadczenia

Zaczęty przez gratefullde, Sierpień 19, 2015, 20:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Wpływają na dźwięk a w jakim stopniu? U mnie w DAC'u siedzi Obligato Premium, ponoć nie najgorszy ale można lepiej, jak zawsze. Chcę wymienić go na Audyna True Cooper, ponoć przenosi DAC'a w wyższy poziom. Pewnie warto spróbować ?

PS
Nie mamy jeszcze wątku o kondensatorach? Jesli mamy to go usunę tylko dajcie znać :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

piotrektychy

Wpływ kondensatorów na dźwięk to idealny temat do kłótni, każdy ma swoje typy i trzyma się tego "ręcami i nogami"
Mój typ to Jantzen, niezbyt drogie, a ich brzmienie mi bardzo odpowiada. Ładuję je wszędzie: do kolumn, przedwzmacniaczy, wzmacniaczy, DAC.

MAC

Cytat: gratefullde w Sierpień 19, 2015, 20:02Chcę wymienić go na Audyna True Cooper, ponoć przenosi DAC'a w wyższy poziom.
U mnie się nie sprawdziły.
Za ostro było.
Ja lubię bardziej muzykalnie.


Cytat: piotrektychy w Październik 24, 2015, 18:53Mój typ to Jantzen, niezbyt drogie, a ich brzmienie mi bardzo odpowiada. Ładuję je wszędzie: do kolumn, przedwzmacniaczy, wzmacniaczy, DAC.

Jantzen Silver/Gold to bardzo rozsądny i bezpieczny kondensator za normalne pieniądze.
Daje bardzo dużo przestrzeni. Ogólnie nie ma się do czego przyczepić.

miniabyr

Z mojego podwórka wygląda to tak. U mnie we wzmacniaczy najlepiej sprawdziły Jensen PIO miedź .Nastepny w torze to Multicup RTX. Ten zestaw jest nie do pobicia we wzmacniaczu audio note . Nie sprawdziło się wkładanie dwóch takich samych typów i firm kondensatorów w torze audio ,bo powodowały uwypuklenie brzydkich cech,a nie o to mi chodziło. U mnie nie zagrały V-cup CuTf- po prostu nie podobały mi się.(nie pytajcie o" wygrzewanie " bo one siedziały we wzmaku 4 bite miesiące) Temat rzeka i chyba nie do ogarnięcia ,bo wszystko ma wpływ na efekt końcowy.i ilosć kombinacji podzespołów jest  olbrzymia .........Właśnie przed chwilą wyszedł ode mnie gość ,który  był przekonany(tak mówi ulica), że kondensator Jensen produkuje spowolniony i przygaszony dźwięk. Miło mi było go zaskoczyć ,że u mnie tak nie jest. 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Tylko te Jenseny drogo wychodzą bo trzeba phono pre wymieniać :D

miniabyr

Cytat: masza w Październik 24, 2015, 20:04
Tylko te Jenseny drogo wychodzą bo trzeba phono pre wymieniać :D
Ech no prawda to Panie ,prawda. Wiesz ,że tak się przyzwyczaiłem ,że nie odczuwam potrzeby powrotu do tych poprzednich kondów.Jest po prostu dobrze. A z tym pre to biję się z myślami i brakiem kasy (perspektyw na nią). Wracajac do tematu kondensatorów to bardzo jestem zadowolony z tego doświadczenia które zdobyłem lutując je do swojego wzmaka. To daje więcej wiedzy o brzmieniu i interakcjach z innymi komponentami toru niż mogłem przypuszczać . Bardzo pouczające doswiadczenie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Paweł ale z tą matą jest ok z tego co posłuchałem, chwilkę.

gratefullde

Cytat: masza w Październik 24, 2015, 21:00
Paweł ale z tą matą jest ok z tego co posłuchałem, chwilkę.
jaką mata?

plum plum plum

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Cytat: gratefullde w Październik 24, 2015, 21:08
Cytat: masza w Październik 24, 2015, 21:00
Paweł ale z tą matą jest ok z tego co posłuchałem, chwilkę.
jaką mata?

plum plum plum


Jak zmieniłem kondensatory na te które teraz siedzą we wzmacniaczu ,to cieszyłem się jak dziecko .Niestety beneficjentem tej zmiany był  sygnał z odtwarzacza cd -znakomite rezultaty. Tak dobrze juz nie było z sygnałem który przychodzil z pre gramofonowego( tranzystorowy Moon) Dramat! Kwadratowy dźwięk ,kanciasty.....Dalem tym kondensatorom doatkowy czas na ułożenie się-pomogło,ale również"zmiękczyłem" dźwięk kładąc matę skórzaną na talerz gramofonu.To qrna mać ucywilizowało ten dźwiek na tyle że jest nawet przyjemnie. Zmieniłem tez kabel od pre do wzmacniacza na miedziany (był srebrny)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: miniabyr w Październik 24, 2015, 21:17
Cytat: gratefullde w Październik 24, 2015, 21:08
Cytat: masza w Październik 24, 2015, 21:00
Paweł ale z tą matą jest ok z tego co posłuchałem, chwilkę.
jaką mata?

plum plum plum


Jak zmieniłem kondensatory na te które teraz siedzą we wzmacniaczu ,to cieszyłem się jak dziecko .Niestety beneficjentem tej zmiany był  sygnał z odtwarzacza cd -znakomite rezultaty. Tak dobrze juz nie było z sygnałem który przychodzil z pre gramofonowego( tranzystorowy Moon) Dramat! Kwadratowy dźwięk ,kanciasty.....Dalem tym kondensatorom doatkowy czas na ułożenie się-pomogło,ale również"zmiękczyłem" dźwięk kładąc matę skórzaną na talerz gramofonu.To qrna mać ucywilizowało ten dźwiek na tyle że jest nawet przyjemnie. Zmieniłem tez kabel od pre do wzmacniacza na miedziany (był srebrny)
U mnie z pre do wzmacniacza to sreberko. Z gramofonu do sut i dalej do pre,  lepsza jest miedź.
Mata skórzana jakąś konkretna, firmowa?

plum plum plum

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Pozostała mi po poprzednim gramofonie Acoustic Solid .I w końcu się przydała. :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Jakub

Pytanie z gatunku tych rozrywkowych.

Czy ktoś testował kondensatory rozruchowe do samochodów we wzmacniaczach lampowych?

Bo taki TubeCap z mundorfa o pojemności 100uF to kosztuje majątek. A te niby samochodowe wyglądają nieco poważniej niż cała reszta chińszczyzny dostępnej na allegro.

vasa

Cytat: masza w Październik 24, 2015, 20:04te Jenseny
Cytat: miniabyr w Październik 24, 2015, 21:17zmieniłem kondensatory
Cytat: piotrektychy w Październik 24, 2015, 18:53Wpływ kondensatorów na dźwięk
Panowie.
Szczerze mówiąc nigdy mi do głowy nie przyszło żeby sprawdzać wpływ kondensatora na dźwięk. Nie miałem też okazji posłuchać urządzenia przed i po wymianie. A temat od czasu do czasu się przewija.
Czy możecie określić skalę wpływu takiej wymiany na dźwięk. Wiem że trudno to określić wartościowo (dźwięk poprawił się o 6,8% na średnicy i 3,4% na basie :) )
Ale może poprzez porównanie, skala zmiany dźwięku jest jak po wymianie; kabla, lampy, wkładki, przedwzmacniacza, kolumn.
Lub coś podobnego.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Zmiany są ogromne.
Może nie az takie jak przy zmianie kolumn ale bliżej im właśnie do kolumn niz do lamp.

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Nie no... aż takim gamoniem audiofilskim nie jestem żeby mi kondy w zasilaczu grały :)
Wymieniałem wyjściowe i sprzęgające.

pmcomp

Cytat: vasa w Październik 29, 2015, 22:57
Cytat: masza w Październik 24, 2015, 20:04te Jenseny
Cytat: miniabyr w Październik 24, 2015, 21:17zmieniłem kondensatory
Cytat: piotrektychy w Październik 24, 2015, 18:53Wpływ kondensatorów na dźwięk
Panowie.
Szczerze mówiąc nigdy mi do głowy nie przyszło żeby sprawdzać wpływ kondensatora na dźwięk. Nie miałem też okazji posłuchać urządzenia przed i po wymianie. A temat od czasu do czasu się przewija.
Czy możecie określić skalę wpływu takiej wymiany na dźwięk. Wiem że trudno to określić wartościowo (dźwięk poprawił się o 6,8% na średnicy i 3,4% na basie :) )
Ale może poprzez porównanie, skala zmiany dźwięku jest jak po wymianie; kabla, lampy, wkładki, przedwzmacniacza, kolumn.
Lub coś podobnego.

Czasem tak jakbyś wymienił na dwa razy droższy klocek.

Pozdro

pmcomp

Cytat: masza w Październik 29, 2015, 23:34
Nie no... aż takim gamoniem audiofilskim nie jestem żeby mi kondy w zasilaczu grały :)
Wymieniałem wyjściowe i sprzęgające.

Wymiana elektrolitów na porządne w zasilaczu przede wszystkim daje poprawę zakresu basowego.

Pozdro

MAC

Cytat: pmcomp w Październik 29, 2015, 23:37Wymiana elektrolitów na porządne w zasilaczu przede wszystkim daje poprawę zakresu basoweg

Na co mam wymienić skoro mam standardowo Mundorfy TubeCap?


vasa

Cytat: masza w Październik 29, 2015, 23:34Wymieniałem wyjściowe i sprzęgające.
Cytat: pmcomp w Październik 29, 2015, 23:36tak jakbyś wymienił na dwa razy droższy klocek.
Dzięki Masza, Pmcomp.
Namówiliście mnie.

Co by tu wybrać do upgrade'u
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC


vasa

Cytat: masza w Październik 29, 2015, 23:49Ja mam te
Bardziej zastanawiałem się nad wyborem klocka. Może to być albo pre albo wzmak. Ale chyba jednak pre.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Mam te powyższe wszędzie (monobloki, pre i DAC).
I w każdym z tych urządzeń bardzo je słychać.

pmcomp

Cytat: masza w Październik 29, 2015, 23:42
Cytat: pmcomp w Październik 29, 2015, 23:37Wymiana elektrolitów na porządne w zasilaczu przede wszystkim daje poprawę zakresu basoweg

Na co mam wymienić skoro mam standardowo Mundorfy TubeCap?



Black Gate - nie podróba. Mam takich ze 40 szt w moim Audio Note :).

Pozdro

MAC

Cytat: pmcomp w Październik 30, 2015, 09:47Mam takich ze 40 szt w moim Audio Note
AN już na szczęście za mną - sprzedał się w 5 minut do Rosji. Tam teraz schodzą bo pasują do złotych zębów :D

Na szczęście jeszcze mnie nie jebło żeby kondensatory w zasilaczu zmieniać dla poprawy dźwięku :D