ECF82 i pochodne

Zaczęty przez tomekkk1, Październik 19, 2018, 15:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekkk1

W jednym ze swoich lampowców - Audio Institute VR-70E (aka Dynavector VR-70E) fabrycznie jako sterujące pracują triody-pentody 6F2. Jest to chińska wersja lamp ECF82, w USA występująca jako 6U8 / 6U8A. Czasami spotykam się ze stwierdzeniem, że to to samo, co ruska 6F1P, ale z tego co wiem mają inny pin-out.
W tej chwili używam ECF82 Polam, która pokazała wyższość nad 6U8A RCA, cechuje ją bardziej punktualny bas i nie nachalna góra, bardziej szczegółowa, lekko wyeksponowana średnica - ale trapi ją denerwujące podkreślanie sybilantów. W trakcie modów tego wzmaka zbocznikowałem diody prostownicze niewielkimi pojemnościami i jest lepiej, ale wczoraj z czystej ciekawości przesiadłem się z powrotem na chińskie 6F2 i dopiero doznałem błogiej ulgi dla uszu. Lampki te nie są tragiczne, ale pod wieloma względami daleko im do polskich ECF82.

Czy ktoś ma doświadczenie z tą lampą i pomógłby nakierować na jakieś ciekawe modele? Lampy te nie cieszą się wielką sławą, ma to swoje zalety - co widać po ich cenach, ale i wady - brak opinii w sieci na ich temat. Może ktoś miał z nimi do czynienia i potrafi wskazać jakieś ciekawe typy?

tomekkk1

Chyba nikt nie zna, czyli znów mam coś czego nikt nie miał ;D

masza19

#2
Pomyłka, nie ten temat

wiki

Masza, chyba nie w tym wątku.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

masza19

#4
Masz rację, usunięte.