McGyver's Audio Asgaard

Zaczęty przez McGyver, Listopad 25, 2017, 18:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

No nie zauważyłem, sorry. Oczywiście mozliwe jest wykonanie lampowego toru odczyt/zapis do magnetofonu, ale nie mam w tym doświadczenia.
Niestety nie mogę się podjąć tego ze względów czasowych.

malg

Czy dobrze rozumien,
że było by to zastąpieniem tranzystorowego ukłudu wyjściowego lampowym ?

Jak sądzisz jakie korzyści mozna by osiagnac lampizująć DECK-a?

cdt

Cytat: McGyver w Grudzień 07, 2017, 23:30No nie zauważyłem, sorry. Oczywiście mozliwe jest wykonanie lampowego toru odczyt/zapis do magnetofonu, ale nie mam w tym doświadczenia.
Niestety nie mogę się podjąć tego ze względów czasowych.

Trzeba skopiować z Revoxa g-36 .

McGyver

Cytat: malg w Grudzień 07, 2017, 23:43Czy dobrze rozumien,
że było by to zastąpieniem tranzystorowego ukłudu wyjściowego lampowym ?
Tak, zastąpienie. Inaczej nie miałoby to sensu. Doklejenie buforka lampowego na końcu może tylko napsuć.

Poza tym, czemu tylko układu wyjściowego? A wejscie to co, pies? Wzmacniacz zapisu też warto podmienić na lampowy. Natomiast układu Dolby raczej się nie zlampizuje. No i po zrobieniu tego wszystkiego będzie cała masa roboty z regulacją tego wszystkiego.
Cytat: malg w Grudzień 07, 2017, 23:43

Jak sądzisz jakie korzyści mozna by osiagnac lampizująć DECK-a?
Ze trzy lata wyjęte z życiorysu nieszczęśnika, który się tego podejmie. A gdy już osiągnie akceptowalne rezultaty, to zapewne okaże się że potencjalni użytkownicy takich sprzętów to gatunek wymarły   ;D 
Cytat: cdt w Grudzień 08, 2017, 00:17
Trzeba skopiować z Revoxa g-36 .
Jeżeli dysponujesz schematami to mogę zapuścić żurawia.

cdt

Cytat: McGyver w Grudzień 08, 2017, 00:36zapewne okaże się że potencjalni użytkownicy takich sprzętów to gatunek wymarły   
Prawie wymarły :)
Cytat: McGyver w Grudzień 08, 2017, 00:36Jeżeli dysponujesz schematami to mogę zapuścić żurawia.
Poszukam w sieci . Ja mam tego szpulka . Aktualnie dwie moje sztuki są we Wrocławiu . Z jednego miałem robić preamp pod innego revoxa krzemowego A 77 celem lampizacji właśnie .
Dobra mam w pdf serwisówkę . Daj mi na pw emaila to ci podeśle .



McGyver

Trudno żeby grało jak jeszcze leży w samochodzie. No i nie ma wkładki zamontowanej.

amati74

Cytat: McGyver w Grudzień 11, 2017, 22:16
Trudno żeby grało jak jeszcze leży w samochodzie. No i nie ma wkładki zamontowanej.
Na zdjęciu nie wyglądać na leżący w damochodzie więc dlatego tak zapytałem
Na fotce  jest AT w headshelu

McGyver

#59
Fota z netu. Mój ma oryginalny headshell. Bez finger liftu, przecież w tym gramniaku ramienia się łapskami nie tyka, chyba że w celu wymiany wkładki. Tu się nawet tracking force ustawia potencjometrem z przodu obok wyświetlacza. Wsadzę mu Ortofona MC10 i się zobaczy. Wygląda jak plasticzak, ale wewnątrz ma metalowe, odlewane chassis i jest ciężki jak los galernika. Ponoć to kultowy model.

amati74

Cytat: McGyver w Grudzień 11, 2017, 23:24
Fota z netu. Mój ma inny, ale oryginalny headshell. Wsadzę mu Ortofona MC10 i się zobaczy. Wygląda jak plasticzak, ale wewnątrz ma metalowe, odlewane chassis i jest ciężki jak los galernika. Ponoć to kultowy model.
To tylko pogratulować i wypic kolejkę w intencji dobrego grania. A co to za wkładka fajna jakas?ta mc10?


amati74

McGyver nie obraz się ale to ramię tangencjalne w tym Soniaku wygląda troszkę jak micro penis. Oczywiście to moje  chore wyobrażenie [emoji3][emoji16][emoji23]

moon

Cytat: amati74 w Grudzień 11, 2017, 23:31ramię tangencjalne w tym Soniaku wygląda troszkę jak micro penis

jakas trauma?;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand


amati74

Cytat: McGyver w Grudzień 11, 2017, 23:29
oryginalny headshell:



O to twoje wygląda fachowo, ja pisałem o tamtym zdjęciu. Ten headshel wygląda zajebiscie wręcz PRO.

amati74

Cytat: moon w Grudzień 11, 2017, 23:32
Cytat: amati74 w Grudzień 11, 2017, 23:31ramię tangencjalne w tym Soniaku wygląda troszkę jak micro penis

jakas trauma?;)
Nie, tylko takie kruciaki są smieszne

amati74

Ten nie McGyverowy headshel jakiś taki nie wyględny,

McGyver

Cytat: amati74 w Grudzień 11, 2017, 23:35
Ten nie McGyverowy headshel jakiś taki nie wyględny,
Gramofon z tamtej foty został skundlony nieoryginalnym headshellem.

amati74

Cytat: McGyver w Grudzień 11, 2017, 23:32
https://www.vinylengine.com/library/ortofon/mc10.shtml
Ta pierwsza pozycja compliance 18 to zapewne static.
Szkoda, wszystkie fajnie grające wkładki maja małą podatność.

tomekkk1

Zapowiada się ciekawa zabawa, ja i moja śledziona śledzić będziemy. I wątroba też, jak się da  ;)

McGyver

Cytat: tomekkk1 w Grudzień 11, 2017, 23:51
Zapowiada się ciekawa zabawa, ja i moja śledziona śledzić będziemy. I wątroba też, jak się da  ;)




Zdrowie wątroby. I śledziony.


amati74

Cytat: McGyver w Grudzień 12, 2017, 00:02
Cytat: tomekkk1 w Grudzień 11, 2017, 23:51
Zapowiada się ciekawa zabawa, ja i moja śledziona śledzić będziemy. I wątroba też, jak się da  ;)




Zdrowie wątroby. I śledziony.


Ładna butelczyna I szklaneczka fajniutka
Drugiego zdjęcia nie widać

tomekkk1

Cytat: McGyver w Grudzień 12, 2017, 00:02




Zdrowie wątroby. I śledziony.



Zaprawdę powiadam Ci - tylko Ty wiesz jak mnie leczyć  ;D

Michał

Łady ten Sony. Czekam na opis wrażeń sonicznych.