Jakie CD 3-5 tys pln

Zaczęty przez Therion, Styczeń 03, 2018, 12:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

jimmi

#100
Cytat: Therion w Styczeń 03, 2018, 12:56Ktoś coś?
Mnie osbiscie intryguje od dluzszego czasu ten cd. Mialem nieodparta ochote go wypozyczyc na odsluch,  ale wstrzymaem sie, bo wpadl mi inny fajny cd vintage w lapki. Warto choc zerknac..
https://sklep.soundclub.pl/product-pol-16-Emotiva-ERC-3-Odtwarzacz-plyt-CD.html
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.


jimmi

Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

Therion

Cytat: jimmi w Luty 08, 2018, 20:49Mnie osbiscie intryguje od dluzszego czasu ten cd.

Fajny! I cena fajna!
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

jimmi

Kraj pochodzenia fajny, to i brzmienie zdaje sie nieliche  ;)
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

Michał

Mmm...chętnie bym posłuchał.

elem

Jacek - tatachabera  ma ich pre i końcówkę, bardzo sobie chwali

Jacek, dlaczego nie kupiłes też CD?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał

Na jakiej to kostce gra?


MAC

Jest przecież napisane pod podanym przez jimmi linkiem - AD1955

elem

AD 1955?  Stara kość, starsza nawet ode mnie  :o
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Therion

haha - może się prowadziła porządnie i jest nadal w dobrej kondycji?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

elem

tak czy siak, piękny wiek  ;) 
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Bardzo porządny przetwornik. Obecnie jest w niego wyposażony Cambridge Audio i większość chińczyków  ;D
Naprawdę interesuje Was ta Emotiva za prawie 3k?

Macie tu Maca, niech wam poopowiada co i jak może zagrać za te pieniądze. Tylko trzeba się wyzbyć uprzedzeń.

McGyver

Tylko niech nikt nie myśli że ja znam wszystkie cedeki świata. Tak niestety nie jest, bo to niemożliwe. Mogę natomiast coś powiedzieć o tym jaki potencjał drzemie w chipach. To że chip stary, wcale nie musi znaczyć że zły, zwłaszcza gdy siedzi w cedeku i ma za zadanie przetwarzać tylko 16/44.1.
A do tego to i starożytny TDA1541 wystarczy, oby w dobrej aplikacji.

jimmi

Stare nie znaczy bardzo zle. Gram na starym arcam fmj23 i nadal sie lubimy, dosc fajnie zgral mi sie z nowym tranzystorem musicala to nie bede na sile ich rozdzielal,,
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

McGyver

FMJ jeszcze nie jest aż taki stary. A co powiesz na Philipsa CD880 z 1989 roku który całkowicie zdeklasował cedeka Unison Research Unico CD za 11000zł?

jimmi

Nic nie powiem, za to pokaze cos co mi sie u mnie zgadza,,,

Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.