Kable od Chińczyka

Zaczęty przez magus, Listopad 13, 2017, 09:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

magus

Hej,

Na ali mozna nabyć różne rzeczy - lepsze, lub gorsze. Cechą wspólną jest cena - są tanie :D

Pytanie zasadnicze - czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia w zakresie kabli audio z ali?
Czy można tam znaleźć cokolwiek rozsądnego dla zwykłego słuchacza muzyki.

pozdrawiam

axolotl

Baaardzo dobry temat. Jedynie rozszerzylbym  o inne sklepy, banggod , gearbest itp.

Piterski

Kolega kupił śliczne złote kable Accuphase.
Tylko ładnie wyglądają i były relatywnie tanie, nic poza tym.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


finchers

ja ostatnio się skusiłem z ciekawości na rca ortofon...zobacze co to przyjdzie. opinie mają dość ciekawe a 24 dol. za 0.5 m
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

rudy-102

W życiu się na to nie skusiłem bo na odległość jak stąd aż do Chin pachnie to podróbą.

malg

Cytat: rudy-102 w Listopad 14, 2017, 15:36
W życiu się na to nie skusiłem bo na odległość jak stąd aż do Chin pachnie to podróbą.
to że podróba to wiadomo,
tylko jak to zagra,
ale podobno kable nie "grają", :o więc pewnie będzie dźwięk słychać ;D

finchers

Może i podróba ale ile zachwyconych kupujących było...więc się skusiłem przetestować;P
jak dojdzie wrzuce foto co to takiego....bo kabel wygląda zacnie nawet jak na podróbkę...
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

Jakub

Czyli jednak gra wygląd?  8)

malg

dla mnie ważne jak go słychać :)

moon

ja mam z aliexpress, ale chinczyka, nie podrobka, CopperColoir Choseal
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

finchers

doszedł...
dokładnie taki...

https://pl.aliexpress.com/item/ATAUDIO-Hifi-Ortofon-RCA-Cable-Hi-end-CD-Amplifier-Interconnect-2RCA-to-2RCA-Male-Audio-Cable/32816776062.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.DXFiD0

majątku nie straciłem ale czy jestem zadowolony?rca trzeba dać trochę czasu(tak chińczyk mi pisał)?bo narazie tak sobie...
wizualnie kawał ciężkiego kloca super wykonanego choć to tylko 0.5 m, bardzo fajne wtyki można dokręcić żeby dobrze siedziały w gnieździe(nie spotkałem się z czymś takim)
jeśli ktoś kiedyś będzie chciał mogę dać na testy
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

muda44

Ponoć podróba Audioquest SKY gra dobrze i ponoć za kilka stów idzie taki kabel wyrwać .

malg

Cytat: finchers w Listopad 28, 2017, 14:36
doszedł...
dokładnie taki...

https://pl.aliexpress.com/item/ATAUDIO-Hifi-Ortofon-RCA-Cable-Hi-end-CD-Amplifier-Interconnect-2RCA-to-2RCA-Male-Audio-Cable/32816776062.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.DXFiD0

majątku nie straciłem ale czy jestem zadowolony?rca trzeba dać trochę czasu(tak chińczyk mi pisał)?bo narazie tak sobie...
wizualnie kawał ciężkiego kloca super wykonanego choć to tylko 0.5 m, bardzo fajne wtyki można dokręcić żeby dobrze siedziały w gnieździe(nie spotkałem się z czymś takim)
jeśli ktoś kiedyś będzie chciał mogę dać na testy

Rzeczywiście wygląda porządnie i ładnie, zajrzałem na ali, uśmiałem się z tłumaczenia opisu na PL: ;D ;D ;D

"1.wysokiej czystości czysta miedziana z podwójne ekranowanie pozwalają dla maksymalnego transferu sygnału, zmniejszyć zakłócenia i utraty sygnału,, aby utrzymać urządzenie muzyczne wydajność.

2.używane oryginalne wysokiej czystości miedzi czystej linii sygnału audio, każda linia dodaje trójprzewodowa nerwy i dwa posrebrzane rdzeń nerwy, jego główną rolę przywrócić pola dźwięku hi-fi audio, więc bezstratną transmisję sygnałów audio mają wystarczającą zabezpieczeń. jest to także Wzbogacić muzyka szczegóły, więcej jaśniejsze i przejrzyste.

3. Used samoblokujący RCA złącza Przez Tajwan, który jest wykonany z miedzi pozłacane wtyczki, miedź shell, i zalety powłoki miedzi może być osłonięte od zewnętrznych zakłóceń.

4.ekranowanie: miedź i Al-folia podwójne ekranowanie
"

rudy-102

I jeszcze "Kabel Audio 2RCA do 2RCA Mężczyzny" :D :D :D

traumeel

Cytat: malg w Listopad 28, 2017, 22:33uśmiałem się z tłumaczenia opisu na PL:
A z czego tu się śmiać? Google tłumacz.
Zaręczam, że z polskiego na chiński byłoby podobnie.

bum1234


bum1234

Cytat: muda44 w Listopad 28, 2017, 14:48
za kilka stów idzie taki kabel wyrwać .

Sam chodzi?

Therion

Cytat: finchers w Listopad 28, 2017, 14:36dokładnie taki...


Baaardzo ładny kabel. Jeżeli sprzętu nie muli to co mu zarzucić - wygląda jak milion dolców.

Gra wygląd i cena. Wygląda masz, cenę wymyśl.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

McGyver

Cytat: finchers w Listopad 28, 2017, 14:36kawał ciężkiego kloca super wykonanego choć to tylko 0.5 m, bardzo fajne wtyki
A jaką średnicę zewnętrzną ma sam przewód?

finchers

właśnie skusił mnie sam wygląd i jakieś tam opinie...
jak wrócę to zmierzę ale bardzo elastyczny przy swojej wadze.
na razie mniej rozdzielczy nie wiem czy to się poprawi, ale dość równy w całym zakresie.
Do systemów z wyeksponowaną górą by się nadał. 
Czy Wy zauważyliście jakies zmiany z czasem na nowych rca?
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

rudy-102

Jaki sens ma zalewanie wtyku klejem oprócz zabezpieczenia przed korozją cyny?


finchers

nie mam pojęcia...masz jakieś przypuszczenia?
znając mnie za jakiś czas "to" rozbiorę:P
dam mu 2 tyg. zobaczę jak sprawa się "rozwinie" 
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

nikhil

https://pl.aliexpress.com/item/2pcs-Furutech-FI-06-C-Pure-Copper-Red-copper-plated-IEC-Power-Rocker-Switch-IEC-Socket/32788903580.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1RItoa

Zamówiłem takie gniazda. Zdziwiło mnie że nie ma zdjęć z przodu gniazda. Wykonanie bardzo dobre ciężko znaleźć szczegół różniący je od oryginału. :)
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

McGyver

Szczegół różniący od oryginału? Proszę bardzo, Furutech produkuje tylko wersję złoconą oraz rodowaną. Wersji z gołej miedzi nie ma.