thule audio

Zaczęty przez Thevilree, Marzec 20, 2024, 18:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Thevilree

Cytat: wiki w Marzec 24, 2024, 19:12Za całość?

No to bracie wygrałeś na tej loterii!!!
tak za całośść
cena była 8000nok to około 3000zł, ktoś kupił dzień przede mną
... ale oddał jako zepsute, wiec sprzedający napisał do mnie że jak chcę to może  za 1000 nok jako uszkodzone sprzedać
naprawdę jak się czegoś nie podłaczy jak trzeba naprawde mozna powiedzieć ze nie dziala, bo dziwne odgłosy się wydobywają, dlatego tyle walczyłem z kable mi `nie działało`


Thevilree

Sprzęt wygląda jak z salonu, na pilotach była folia jeszcze naklejona, ale trochę z wiekiem popękała i się odkleiła miejscami.

Pboczek

Cytat: Thevilree w Marzec 24, 2024, 19:16Może kto się wypowie na ten temat???

Co miałby powiedzieć? Dane to liczby, a jak sprzęt gra, trzeba posłuchać, z cyferek tego nie wyczytasz.

Nie wiem czy nie przeceniasz wskazówek co do kabli. Jakich rad się spodziewasz?

Na Twoim miejscu rozpocząłbym od uporządkowania podłączeń, tzn. równego poprowadzenia kabli bez plątania, trzymania się jednolitego podłączenia kanałów + i - począwszy od kolumn do źródła, wprowadzenia zgodności fazowej zasilania, skrócenia kabli tam gdzie jest to możliwe.

Równolegle myślałbym o ustawieniu zestawu pod względem akustycznym w pomieszczeniu, chodzi o kolumny, audio szafkę i przestrzeń wokół. To jest najważniejsze dla brzmienia, niezależnie jakim zestawem dysponujesz
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

W dalszej kolejności sprawdziłbym czy tak samo słychać kiedy urządzenia nie stoją jedno na drugim oraz czy nie gra lepiej gdy podstawą pod klockami nie jest szkło a np. podłoga.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite