PŁYNY do mycia płyt winylowych / gramofonowych - te najlepsze i te najsłabsze

Zaczęty przez SVART, Czerwiec 10, 2016, 12:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

il cattivo

Podobno wikolem też można.
Przynajmniej tak kolega twierdzi. Niby trzeba wyczuć odpowiednią konsystencję i czas. Jemu wyszło, choć osobiście efektu nie widziałem.
Na pewno wikol tańszy...

kefas

Ja próbowałem wikolem. Trzeba czekać okł. 8 godzin by klej wysechł odpowiednio i nałożyć w miarę grubą warstwę. Efekt był marny. Prawie wszystko ładnie się oderwało, ale te prawie to jest klucz. To co zostało musiałbym wyskrobać igłą krawiecką więc płyta do ,,drugiego życia vinyli''

cdt

To horror jest . Skoro ta masa z filmu zasycha to po każdym smarowaniu trzeba myć pędzelek . Czekać nie wiadomo ile i liczyć że się uda odkleić  ;D . A jak wynika z wpisu @ kefas nie ma gwarancji . Z moich doświadczeń wynika że droga na skróty zazwyczaj jest dłuższa , droższa . Osobiście knosti nie miałem ale patrząc na gimnastykę pana z filmu wolał bym ją 100x .
A jak nie to od zawsze melomani używali mikrofibry i wody .

rudy-102

Ten system jest moim zdaniem bez sensu. Zestaw pokazany na filmie kosztuje 190 dolców i starczy pewnie na jakieś dwadzieścia płyt potem nowa butelka za następne 35. To już lepiej trochę odłożyć i kupić jakąkolwiek myjkę odsysającą, albo dalej kąpać w Knosti.

moon

Cytat: kefas w Listopad 25, 2017, 18:43Ja próbowałem wikolem. Trzeba czekać okł. 8 godzin by klej wysechł odpowiednio i nałożyć w miarę grubą warstwę. Efekt był marny. Prawie wszystko ładnie się oderwało, ale te prawie to jest klucz. To co zostało musiałbym wyskrobać igłą krawiecką więc płyta do ,,drugiego życia vinyli''

odpowiednio gruba warstwa, ja czekalem ponad 24h, az nie bedzie mlecznych plam i schodzi raczej bezbolesnie, efekt w przypadku mojego egzemplarza taki sobie, choc smazenie sie zmniejszylo
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Therion

Mam jedną, trochę smaząca płytę. Myta wiele razy, niestety, część pierwszego utworu ma jeszcze szelesty. Może spróbuję WD40? Widziałem ten numer na youtube :)
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.


Piterski

Cytat: Therion w Listopad 25, 2017, 22:41
Mam jedną, trochę smaząca płytę. Myta wiele razy, niestety, część pierwszego utworu ma jeszcze szelesty. Może spróbuję WD40? Widziałem ten numer na youtube :)
Podobnież można przetrzeć szmatką zwilżoną fotonalem i zostawić do wyschnięcia.
Jak znajdę bardzo kiepską płytę to wypróbuje.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Michał

Nie do wiary,że ludzie robią takie rzeczy.  Yjka z odsysaniem,nic lepszego nie wynaleziono. Automatyka,czy ultradzwięki,to już jak kto woli,ale odsysanie to mus :)

Flip Back

Cytat: Michał w Listopad 26, 2017, 09:12Yjka z odsysaniem,nic lepszego nie wynaleziono.

Pełna zgoda - prosto i efektywnie.
Inne wynalazki (kleje, smary...) to może do płyt do wartości 2 zł.

rudy-102

Cytat: Flip Back w Listopad 26, 2017, 10:19Inne wynalazki (kleje, smary...) to może do płyt do wartości 2 zł.
Tym bardziej nie. Współczynnik nakładu pracy w stosunku do wartości płyty nie współmierny.

Michał

Cytat: rudy-102 w Listopad 26, 2017, 10:22
Cytat: Flip Back w Listopad 26, 2017, 10:19Inne wynalazki (kleje, smary...) to może do płyt do wartości 2 zł.
Tym bardziej nie. Współczynnik nakładu pracy w stosunku do wartości płyty nie współmierny.
+1

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Flip Back

Cytat: rudy-102 w Listopad 26, 2017, 10:22
Cytat: Flip Back w Listopad 26, 2017, 10:19Inne wynalazki (kleje, smary...) to może do płyt do wartości 2 zł.
Tym bardziej nie. Współczynnik nakładu pracy w stosunku do wartości płyty nie
współmierny.
Bardziej miałem na myśli, ze chyba bym musiał oszaleć aby mazać klejem np Vertigo z epoki 😀

maciek1

Zapytam też i w tym wątku. Czy macie jakichś sprawdzonych sprzedawców jak najlepszej jakości izopropanolu? Kończy mi się "czysty do analiz" z POCH, a sklepik firmowy zlikwidowali i nie chciałbym kupić jakiejś mieszanki...

Michał

fotociemnia_pl
To jest nick z Alle,tam kupisz. Ja brałem i miksturka wyszła prima sort.

maciek1

Dzięki. To raczej zestaw w pakiecie o niewiadomym chyba składzie? Szukam cz.d.a. raczej w szklanej butli. Takie zboczenie:) Od lat robię forumowy płyn z fotonalem, tylko izo się kończy...

Michał



maciek1

Cytat: maciek1 w Grudzień 19, 2017, 21:27
W tym zestawie? W plastikowej butelce? Może to bez znaczenia, ale co szkło to szkło:) Dopytam w firmie. Dzieki!

Michał

U tego sprzedawcy. Wodę destylowaną kupiłem gdzie indziej. Mirasol i izopropanol kupiłem u niego. Mam jeszcze w garażu flachę,zaraz oblukam. Tak to wygląda.

fotobia

Mirasol 2000 to bardzo dobry płyn antystatyczny, chyba lepszy od fotonalu.
Też kupiłem u tego sprzedawcy. Póki co płyn jest ok. Umyłem 78 płyt wszystkie czyste i nie strzelają, no i kurz się nie klei :)
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S