Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa



Cytat: miniabyr w Październik 02, 2019, 09:34
Cisza w domu  :o Jedynie co słychać to czasem lodówkę . Meble wyniesione . Mieszkanie wygląda strasznie jak z filmów grozy  ;D Nie spodziewałem się takiego wyglądu . Jednym słowem remont !  Jak ja to przeżyje ?  8)

Niech zgadnę.
Opierałeś się dzielnie przez lata a małżonka wierciła dziurę w brzuchu.
I, w końcu, dowierciła się do kręgosłupa i postawiła na swoim [emoji44]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: vasa w Październik 02, 2019, 09:56Niech zgadnę.Opierałeś się dzielnie przez lata a małżonka wierciła dziurę w brzuchu.I, w końcu, dowierciła się do kręgosłupa i postawiła na swoim
Nie ,to wszystko moja decyzja! Małżonki brak, więc "nic" mi nie mędzi nad głową -) . A remont dotyczy wymiany  podłogi ,co niesie za sobą wywalenie wszystkiego z mieszkania . Dosłownie .
Kongie oczywiście  że będzie lepiej ! Ale ponieważ mam bardzo złe wspomnienia z poprzedniego remontu ( wygrałbym program usterka !) to przeżywam to bardzo .  Jak ktoś zobaczy człowieka biegnącego w stronę Wisły i przepraszającego ,to będą ja !-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa



Cytat: miniabyr w Październik 02, 2019, 10:56
Nie ,to wszystko moja decyzja! Małżonki brak, więc "nic" mi nie mędzi nad głową -) . A remont dotyczy wymiany  podłogi ,co niesie za sobą wywalenie wszystkiego z mieszkania . Dosłownie .

Sam sobie To zrobiłeś ? [emoji47]
Szacun.
Ja bym położył dywan.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

juter22

Miniabyr,
znalazłeś może już phono? Rozpoczynam poszukiwania, intensywne,a wiem że przerzuciłeś trochę różnych urządzeń.
Thx

Bartolo

Cytat: juter22 w Październik 07, 2019, 18:10
Miniabyr,
znalazłeś może już phono? Rozpoczynam poszukiwania, intensywne,a wiem że przerzuciłeś trochę różnych urządzeń.
Thx
Chyba nie masz wyjścia jak posłuchać u siebie, z wkładką która masz... U mnie było tak, ze z PP-300, mój PH-5 zgrał się idealnie, a już na przykład u Piterskiego, z jego Sensorem tak nie do końca. Za to AT-OC9 odwrotnie.... Taka ciekawostka ;) Pawła Moon, jakoś tak nie bardzo, choć Paweł nim zachwycony.
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

miniabyr

Cytat: juter22 w Październik 07, 2019, 18:10
Miniabyr,
znalazłeś może już phono? Rozpoczynam poszukiwania, intensywne,a wiem że przerzuciłeś trochę różnych urządzeń.
Thx
W ogóle przestałem się zajmować gramofonem . Z dwóch powodów .  Pierwszy to ten ,że mój Zontek jest u .....Zontka -) i ma mieć nowe rozwiązania techniczne ,które Paweł wymyślił .Własnie wczoraj z nim rozmawiałem ale miałem  pędzel w rękach , obłęd w oczach  i Konstruktor nie mógł się ze mną dogadać
A drugi powód to remont mieszkania który właśnie zbliża się do końca . To jest qrwa skarbona bez dna kiedy remontuje się stare mieszkania . Jak coś odkręcisz ,to za chwilę wszystko inne pada lub się wali . Armagedon ! Na razie nie ma mowy o żadnych inwestycjach w audio . Liżę rany finansowe z remontu -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

maniek67

He, wiem coś o tym. Ogarnąłem chatkę w środku, pewnie wyszłoby to samo gdybym ją sprzedał i nową postawił. Ale lubię mój(nasz) domek, i ma dobrą akustykę :)

miniabyr

#4707
Tak sobie chodzę po nowej podłodze i mam wrażenie że akustycznie jest fajnie ! Ewidentnie pozbyłem się efektu dudnienia  ( w sumie trzy warstwy drewna -stare dechy ,płyta osb i korek + panele ) . Odbieram to na duży plus .  A co będzie dalej w mojej akustyce ,to okaże się kiedy  audio elektrownia stanie  z powrotem na swoim miejscu . W sumie taka przerwa od grania dobrze mi zrobi .  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

To co położysz Pawle w salonie gustowny dywanik ;).

Bedzie na czym bić pokłony ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

goky

Czyli Turecki [emoji3], ja trochę przetestowałem pre i wracam do korzeni , czyli EAR 834 diy i step up.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

goky

Leci do mnie nowy moon i mam nadzieje że i line magnetic wpadnie, będzie co słuchać i zobaczyć jak te pre phono daje radę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miniabyr

#4713
Cytat: goky w Październik 10, 2019, 10:14
Leci do mnie nowy moon i mam nadzieje że i line magnetic wpadnie, będzie co słuchać i zobaczyć jak te pre phono daje radę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ale co oznacza nowy Moon . Który model ? Jeśli lp 310 to jest to samo co ja mam .  A  Line magnetic ? Widziałeś cenę w Polsce ? To tam (Chiny) kosztuje ok 1000 usd . W polandzie to pre 13000 zł . To odstrasza .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Mimo to chętnie osłucham to phono Line Magnetic . Jakieś 2 lata temu mogłem posłuchać ich lampowej integry  Lm 845 . Bardzo mi się to podobało . Cena też robi wrażenie - jest spora.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

Kilka urządzeń line magnetic mam przesłuchane. Integra na 805tce bardzo mi podeszła.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miniabyr

Pierwsze dźwięki po wykonaniu remontu zostały wydane .Nie mam jeszcze wszystkich ustrojów akustycznych zamontowanych ,więc dźwięk jest inny ,bardziej twardy ale z olbrzymią sceną .Mam zdecydowanie więcej tonów wysokich z powodu braku wykładzin (może jakiś dywan ) oraz  trochę inny bas . W przyszłym tygodniu zamontuję dyfuzory i zobaczymy co dalej się wydarzy . CDN 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

Trzymam kciuki i czekam na relację.
Trochę tego i trochę tamtego też.

cdt


miniabyr

E tam  ,kto by tą norę chciał oglądać .   :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

goky

Wrzuć fotki , w zamian moja fota


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

No Ładnie Pawle,


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

wiki

Ładny pokoik do słuchania.  :)
Chyba trochę krótki, czy tylko tak wygląda na zdjęciu?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka