Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Czyli na zdjęciu tak wygląda.
Super, super.
Uzbrajaj go dalej.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka


paul_67


miniabyr

Cytat: cdt w Październik 13, 2019, 19:54
Super
Kurna  dwa i pół tygodnia bałaganu ! Miałem 3 tygodnie urlopu . To wykorzystałem na remont . Jestem zrypany na maxa. A jutro do pracy -(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: miniabyr w Październik 13, 2019, 19:56
Cytat: cdt w Październik 13, 2019, 19:54
Super
Kurna  dwa i pół tygodnia bałaganu ! Miałem 3 tygodnie urlopu . To wykorzystałem na remont . Jestem zrypany na maxa. A jutro do pracy -(
Piękna podłoga, myślę Pawełku, że warto było wycierpieć, pozdrawiam.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

No wyjścia nie miałem  :D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

Chyba jakiś Zdun potrzebny ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miniabyr

Cytat: goky w Październik 13, 2019, 20:24
Chyba jakiś Zdun potrzebny ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Raczej święty spokój .  Ważne ,że mam to za sobą .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

rudy-102

Cytat: miniabyr w Październik 13, 2019, 20:23
No wyjścia nie miałem  :D
Bo w piecu pali sie drewnem, a nie granatami ;D

miniabyr

Cytat: rudy-102 w Październik 13, 2019, 20:31
Cytat: miniabyr w Październik 13, 2019, 20:23
No wyjścia nie miałem  :D
Bo w piecu pali sie drewnem, a nie granatami ;D
No coś w tym jest . Miał zostać rozebrany na części a skubany rozsypał się jak na zdjęciu .-) 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Melepeta

Cytat: rudy-102 w Październik 13, 2019, 20:31Bo w piecu pali sie drewnem, a nie granatami
Mało się nie posikałem ze śmiechu
Aleś trafił z komentarzem
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Kangie

O, w mordę, ale rozpierducha! :O Pułapka basowa widzę poszła się rypać. Pewnie będzie nowa, bardziej wydajna ;)

Ale klimatyczny obraz wisi...

Piterski

Cytat: miniabyr w Październik 13, 2019, 19:47
8)
Muszę Ci koniecznie złożyć wizytę, jak już ochłoniesz ;)

Hopka się odnajduje w nowym otoczeniu?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

Cytat: Piterski w Październik 14, 2019, 11:21Hopka się odnajduje w nowym otoczeniu?
Nie odnajduje.. ;) Ślizga się, i nie ma "wybicia".. ;) Nie może wskoczyć na łóżko.. :D Trampolina potrzebna będzie... ;)
A Paweł ochłonie w następnym życiu... ;) W tym nie ma kiedy.. :D :D :D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

jacek-k-wawa

nie ma pieca. nie ma półki z winylami. Nic tylko usiąść i płakać!

Trzymaj się Paweł! Jakoś to się wszystko poukłada. A Hopce może zakup jakieś kapcie z antypoślizgiem bo się pies zestresuje!

miniabyr

Spoko koledzy z brzmieniem dam sobie radę ,bo nie z takimi rzeczami  w audio sobie  poradziłem . Po prostu trzeba będzie dokonać korekt w akustyce ................i qrna będzie zajefajnie !!!! CDN 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#4742
Ok dzieje się ! W zeszły weekend odwiedzil mnie Mirek AcousticLab . Akurat miał robotę w Wawie  a wracając do siebie do domu,  odwiedził również  mnie . Wcześniej powiedziałem mu z czym walczę  dźwiękowo po remoncie . Przywiózł do mnie sporo ustroi akustycznych . Przede wszystkim absorbery . Postawilismy kilka w miejsca które Mirek zasugerował oraz tam gdzie się dało u mnie postawić . Efekt ? Natychmiastowa ulga i poprawa we wszystkich aspektach akustycznych ! Po pierwsze zminimalizował się efekt natarczywości na średnicy  , zmniejszył się pogłos do poziomu ( na moje ucho ) przed remontem. Usłyszałem nareszcie rozdzielczość która wcześniej była jazgotem utopionym w pogłosie .  Bałem się o niskie częstotliwości ,bo mimo posiadanych pułapek basowych   nie wiedziałem jak te częstotliwość będą się zachowywały kiedy tej adaptacji będzie więcej . I powiem Wam że jest naprawdę dobrze ! Bez tych dodatkowych absorberów od Mirka basu było mniej i na dodatek pojawiał się w wyższej częstotliwości  twardy  "pik" co doprowadzało mnie do jasnej cholery i zwalałem to na nową podłogę . Ale to wszystko minęło kiedy pojawiły się absorbery . To jest naprawdę miłe uczucie kiedy wszystko zaczyna się układać tak jak sobie to założyliście ! Stan na dzień dzisiejszy jest taki, że nie mam na razie tych dodatkowych ustroi akustycznych - tu muszę poczekać aż się odbiję od finansowego dna . I jeszcze jedno zaskoczenie. Absorbery na allegro są w cenie która zaskakuje . To staniało do poziomu akceptowalnego chyba dla wszystkich . Ja mam teraz wypożyczone od mojego znajomego ze studia  dwa absorbery  których koszt za szt. to cos ok 240 zł , Ale taki klasyczny absorber o wymiarach 120/60/10 to koszt raptem 150 zł . Na razie wiszą u mnie ,choć nie takie być powinny, to na razie służą znakomicie imitując regały na winyle  które kiedyś tam stały . ( na fotce ten z jasnym frontem
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiecowy

Witam i pozdrawiam wszystkich.Moze komus zbywa kabelek Yarbo ps1100 oprawiony oczywiście dl.150 cm.min.Jestem zainteresowany,info na pw.

miniabyr

Mirek24 dziękuję Ci za wypożyczenie dwóch  absorberów . ..............czyli teraz mam do" posłuchania" 4 sztuki . To naprawdę daję dobre efekty . Zresztą sam słyszałeś choć jak sam zauważyłeś trzeba ich trochę więcej . CDN 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Czyli jak zwykle wyszło na to, że zamiast zmieniać graty i kable zacząć trzeba od adaptacji. Nawet podstawowej.

miniabyr

Cytat: dino w Październik 28, 2019, 16:14
Czyli jak zwykle wyszło na to, że zamiast zmieniać graty i kable zacząć trzeba od adaptacji. Nawet podstawowej.
TAK!
Sprawdzałem co można zrobić kiedy nie ma prawie nic w pokoju . I nie da się zrobić wiele bo zmiana kabla ,lampy  nie jest możliwa do usłyszenia . To ginie w odmętach odbić i chaosu .  Bardzo dobrze że mogłem posłuchać sobie swojego sprzętu w takich warunkach .
Jak nie masz zrobionej choć trochę akustyki to nawet kiedy wstawisz sprzęt za przysłowiowy milion efektu zadowolenia  nie będzie .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Tak się męczyłem w poprzednim mieszkaniu. Dopiero jak zrobiłem pomiary i zobaczyłem czasy pogłosu i ilość odbić ..to przestałem kombinować i zmieniłem pomieszczenie  ;D. Tak akurat wyszło i to z korzyścią dla dźwięku.
Na podłodze masz panele ?

miniabyr

Moja podłoga składa się ze starych dech   .Na  to poszła płyta osb 1,2 mm + warstwa korka  i panele podłogowe . Jest naprawdę ok.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Acoustic Lab

Cytat: miniabyr w Październik 28, 2019, 16:33Na  to poszła płyta osb 1,2 mm
Chyba ten przecinek nie potrzebny, albo zwiększ jednostkę do centymetrów ;-)