Rank Arena 1020

Zaczęty przez Mikut1982, Lipiec 03, 2019, 18:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Cytat: Mikut1982 w Lipiec 04, 2019, 18:50
...
Duży szary kondensator elektrolityczny...
Chińczyki to w środku dużego takie maleństwa montują.... A tu proszę, ktoś dolutowal na zewnątrz... Trzyma parametry? Trzyma.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

I tranzystory kapelusze....... to dlatego tak gra...
Jak oni to kiedyś robili?
W muzyce był klimat..... A teraz to słupki i sykacze....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

No i najważniejsze aby bluetooth był....
Bez tego nie ma grania...
A muzyki niet...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

Mówisz że go ktoś dolutował? 

Mikut1982

Tu trochę farba zeszła.  Postaram sie to uratować.

Mikut1982


Mikut1982

Oklejone i do malowania.  Odtluszcze benzyną ekstrakcyjną.  I pomaluje bazą czarny mat i na to klar motip.

Mikut1982

Fakt. Celne oko, sprawdziłem i jest dolutowany.  Pytanie dlaczego. 

wiki

Cytat: Mikut1982 w Lipiec 05, 2019, 09:44
Fakt. Celne oko, sprawdziłem i jest dolutowany.  Pytanie dlaczego. 
Pewnie ten stary nie trzymał parametrów (albo domyślał się, że nie trzyma parametrów) to dolutował aby coś było.
Ewentualnie był to tuning poprzez bocznikowanie dużego małym.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Jak ja lubię te stare sprzęty....
Same się do człowieka uśmiechają... :)
Pewnie jakbym miał swój własny pokój odsłuchowy to trochę bym zaszalał..... :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

Wygląda to tak jakby po rozgrzaniu coś sie działo. Słychać spore trzaski w lewym kanale. Gdzieś tak po 15 minutach.  Ale ogólnie gra super.  Może to być jakaś mała drobnostka  tylko musi ją znaleść.

nikhil

W temacie drobnostek. Pojawiły się u mnie w prawym kanale takie pyki. Lata lecą pewnie Saba coś niedomaga... taka była moja pierwsza myśl. Okazało się że, zapomniałem wpiąć przewód optyczny do daka, dotykał obudowy amplitunera i to była przyczyna zakłóceń. ???
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982

Tu akurat jest cos innego. Problem jest i na:  speaker A i B.  Pod jednym i drugim wejsciem jak podpinam głośniki.   Podpinam tez pod aux i pod magnetofon.  Problem jest ten sam.  Skończyłem malowac obudowe, znajdę czas to pstrykne fotkę.  Teraz strach dać do naprawy.   Może dam mu bez obudowy żeby jej nie zniszczył, różnie to bywa.  Za tydzień przyjdzie drugi rank arena t 2600 chce sie upewnic czy on tak gra.  Bo ten co jest u naprawy gra jak radio budzik.  Jakby kondy były upalone.  I fachowiec  coś sie nie odzywa a nie chce go poganiać bo jeszcze coś przeoczy.

Mikut1982

Ty tak wstępnie.  Sama obudowa.

Mikut1982

W realu kolor jest inny.  Musze zainwestować w jakiś lepszy tel.  Bo sam aparat mi jest nie potrzebny. Na zdjęciu spód obudowy.

Mikut1982

Tu mały tuning tyłu.  Poprzednio nie było czarne i wyglądało brzydko.  Teraz jest lepiej..  Spoleruje i malne na czarno raz jeszcze.

Mikut1982


Mikut1982

Tu kolor na zdjeciu widać lepiej.  Obudowa nie ma już plam. W jednym miejscu przeszlifowałem troszke fornir i  bejca to tak ładnie zamaskowała że nie ma śladu. Bejca nitro nic by nie pomogła ale olej koloryzujacy zrobił cuda. W amplitunerze wszystko wyczyszczone, potencjometry przeczyszczone kontaktem.  Musze go tylko skręcić. Brakuje parę śrubek.  Takie małe detale.  No i stupki. 

Mikut1982

Puzniej go skręce i pokaże w całej okazałości.

kefas


Piterski

Robota jak zawsze prima sort  :D.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

nikhil

Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

nikhil

Cytat: Mikut1982 w Lipiec 14, 2019, 08:49Za tydzień przyjdzie drugi rank arena t 2600 chce sie upewnic czy on tak gra.  Bo ten co jest u naprawy gra jak radio budzik.  Jakby kondy były upalone.  I fachowiec  coś sie nie odzywa a nie chce go poganiać bo jeszcze coś przeoczy.
Może tak być, w takiej sytuacji to wymiana wszystkich elektrolitów.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982

Przyszło radyjko rank arena t 2600.  Orginalna instrukcja obsługi.  Orginalne stupki. Orginalny przewod ac wraz z wtyczka.  Brak podświetlana, pewno żarówka.. Potencjometry troszke trzeszcz, do przeczyszczenia. Ale z dedykowanymi kolumnami rank arena ht 227 gra przepięknie. Koszt 20e. 

wiki

Gratulacje.... Aby było gdzie to wszystko stawiać....
I słuchać, słuchać muzyki.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka