Platforma antywibracyjna DIY pod gramofon

Zaczęty przez paul_67, Marzec 28, 2016, 17:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Wykonałem pod gramofon platformę antywibracyjną , aby nie stawiać sprzętu bezpośrednio na blacie szklanym stolika Ostoja.Do budowy wykorzystałem dwie płyty meblowe o wymiarach 550 x 420 mm o standardowej grubości 18 mm w kolorze ciemny dąb, przedzielone 9 krążkami, kolejno ze skóry,gumy i filcu sklejonymi ze sobą silikonem budowlanym.Dwie płyty trzymają się tylko na tych krążkach, pomiędzy którymi pozostaje szpara ok. 6mm.Sama platforma od spodu podklejona jest podkładkami silikonowymi samoklejącymi równomiernie na całej powierzchni.Na platformie spoczywa gramofon o ciężarze ok.20 kg.
Będą zdjęcia  :)

pmcomp


paul_67

Do szorowania pięt :)
Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego efektu.

rudy-102

Cytat: paul_67 w Marzec 28, 2016, 17:539 krążkami, kolejno ze skóry,gumy i filcu sklejonymi ze sobą silikonem budowlanym
Czy te krążki są ułożone obok siebie, czy w kanapkę?

paul_67


Keef98

Płyta meblowa czyli MDF, wiórowa czy jakie tworzywo drzewne...? (mogłoby też być lite drewno, ale jak jest podany kolor, to zakładam, że jest to tworzono drzewne) Pytam, bo każde ma de facto inne właściwości.

paul_67

Dokładniej, MDF wykorzystywana jako fronty do szafek kuchennych.

Two-FacedGirl


Obecnie mój gramofon stoi na dębowej podstawie, pod którą znajduje się subwoofer (sporadycznie używany, ale jednak). Tak wiem, że to beznadziejne rozwiązanie, ale nie mam go gdzie postawić tak by się o niego nie potykać.

W związku z powyższym bardzo jestem ciekawa tej platformy antywibracyjnej, opis sugeruje, że jest to dość proste w wykonaniu... :), czekam na zdjęcia...
Pozdrawiam

rudy-102

Cytat: paul_67 w Marzec 28, 2016, 19:39
Na "kanapkę".9X3 .
To ma prawo działać i na pewno jest bardziej estetyczne od pumeksu.
Jakiś czas temu wymyśliłem sobie coś podobnego. Miały być dwie płyty MDF przedzielone warstwą neoprenu (jakieś 8 mm). Na razie jeszcze nie zrealizowałem pomysłu.
Takie kanapki jak u Ciebie mogą być lepsze bo każda warstwa tłumi inną częstotliwość.

paul_67

Rozmieszczenie krążków fi 20 mm.Czarne typu kanapka (skóra,guma,filc), plus (dodałem) białe- filc. 

paul_67


paul_67

Spróbuję zrobić fotkę tego prześwitu z krążkami...

paul_67

.

paul_67

Tabliczki przed lakierowaniem...

pmcomp

Cytat: paul_67 w Marzec 28, 2016, 18:41
Do szorowania pięt :)
Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego efektu.


Jak chcesz.

Zakup 4 sztuki pumeksu do szorowania pięt w cenie 1,89 PLN/szt, popodkładaj pod różne sprzęty zaczynając od CD oraz wszystkiego co posiada na pokładzie lampy i oceń czy pięty są jedynym właściwym zastosowaniem tego materiału. I opisz nam swoje wrażenia.

"Pod wszystkim" co gra mam u siebie takie podkładki z pumeksu. Łącznie z 50-o kilogramowymi JBLami i betonowymi standami do nich. Podklejone z jednej strony filcem samoprzylepnym.


Aaaa ... ja nie stosuję na pumeksach takich bajeranckich naklejek z napisami. Może dlatego "nie grają" ? ;)

Pozdro

paul_67

Cytat: pmcomp w Marzec 29, 2016, 19:14Aaaa ... ja nie stosuję na pumeksach takich bajeranckich naklejek z napisami. Może dlatego "nie grają" ? ;)
Może dlatego :)
Pozdro!

Keef98

A gdyby połączyć także różne tworzywa drzewne? :o Poważnie. W ogóle najlepiej używać tylko drewna i drewna klejonego warstwowo (nie mylić ze sklejką) - najlepiej wygląda i chyba właściwości miałoby to najlepsze.

paul_67

Można kombinować różnie, poprzecznie i podłużnie.Nikt nikomu nie zabroni.Potrzeba tylko czasu i cierpliwości, aby ocenić rezultaty i na podstawie tego pójść w odpowiednim kierunku.To jest trzecia moja platforma i nie zarzekam się, że nie będzie następnych :)

Two-FacedGirl

Gratulacje paul_67, świetnie Ci to wyszło, pasuje do Hektora :)
Chyba spróbuję zostać bohaterką w swoim domu  :D i pokuszę się o wykonanie takiej platformy.




Pozdrawiam

paul_67

Dziękuję bardzo i zachęcam do wykonania takiej "podstawki ".Koszt nieduży, roboty też niewiele, za to zadowolenie ogromne :)

Two-FacedGirl

Cytat: pmcomp w Marzec 29, 2016, 19:14
Cytat: paul_67 w Marzec 28, 2016, 18:41
Do szorowania pięt :)
Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego efektu.


Jak chcesz.

Zakup 4 sztuki pumeksu do szorowania pięt w cenie 1,89 PLN/szt, popodkładaj pod różne sprzęty zaczynając od CD oraz wszystkiego co posiada na pokładzie lampy i oceń czy pięty są jedynym właściwym zastosowaniem tego materiału. I opisz nam swoje wrażenia.

"Pod wszystkim" co gra mam u siebie takie podkładki z pumeksu. Łącznie z 50-o kilogramowymi JBLami i betonowymi standami do nich. Podklejone z jednej strony filcem samoprzylepnym.


Aaaa ... ja nie stosuję na pumeksach takich bajeranckich naklejek z napisami. Może dlatego "nie grają" ? ;)

Pozdro
Proszę podziel się pomysłem, jak wykorzystać pumeks w przypadku gramofonu, tak by spełniało to funkcje antywibracyjne. Sklejasz go w jakiś sposób? Czy po prostu stawiasz gramofon na 4 kawałkach pumeksu podklejonych filcem? Poważnie pytam, pierwszy raz spotykam się z tak oryginalnym wykorzystaniem pumeksu :-)
Pozdrawiam

paul_67

Proszę założyć wątek pumeksowy:) Ja ten napisałem z myślą o swoim pomyśle.

Two-FacedGirl

Cytat: paul_67 w Marzec 30, 2016, 21:09
Proszę założyć wątek pumeksowy:) Ja ten napisałem z myślą o swoim pomyśle.
W sumie racja :)
Cytat: paul_67 w Marzec 30, 2016, 20:57
Dziękuję bardzo i zachęcam do wykonania takiej "podstawki ".Koszt nieduży, roboty też niewiele, za to zadowolenie ogromne :)
Właśnie ta zapewne pozorna prostota wykonania skłania mnie do tego przedsięwzięcia ;D, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce...
Pozdrawiam

paul_67

Cytat: Two-FacedGirl w Marzec 30, 2016, 21:13Właśnie ta zapewne pozorna prostota wykonania skłania mnie do tego przedsięwzięcia ;D, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce...
Życzę powodzenia :)

Keef98

Cytat: Two-FacedGirl w Marzec 30, 2016, 21:13Właśnie ta zapewne pozorna prostota wykonania skłania mnie do tego przedsięwzięcia ;D, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce...
Nie mów mi, że to zepsujesz. ;) :P

Fani pumeksu? Ja go wolę do pięt, ale... Może go wkleić pomiędzy dwie płyty z drewna klejonego warstwowo, dorzucić gumę i filc?

Kiedyś zrobiłam normalną (biała, aby pasowała do ołtarza), ale uznałam, że tylko kurz łapie i nie warto ;D