Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Ostatnie łowy z giełdy płyt na kilogramy. Była we Wrocku - organizowała firma trzazski.pl.
Na wagę był shit ale coś znalazłem. Reszta to jazz, trochę rocka i innych łubu dubu.
Skierowane do nowych wyznawców czarnych krążków (sporo ich było) ale jeżeli chodzi o winylową "wiedzę" to ...
Ceny płyt wysokie a ich jakość taka sobie. Do kontroli był stary Sony chyba z mf103!!! Słuchałem jakiegoś niby tylko odpakowanego "japońskiego" wydania z jazzem - to faktycznie były... trzaski.pl

Verdi to wydanie EMI - Angel-series gold label.
Musze w niedziele odpalić zabawki i posłuchać.

vasa

Concerti Grossi - rewelacyjna płyta. Mam ją zajechaną do dna rowka[emoji3] Jak Ci się nie spodoba to biorę.
Verdi - bardzo dobry angel label. Ale, wstyd przyznać, opery nie znam [emoji849]
Erato - zawsze warto kupić jak cena okazyjna.
Generalnie chyba dobrze kasę wydałeś [emoji383]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Sierpień 09, 2018, 23:00Concerti Grossi - rewelacyjna płyta
Po mojej wizycie w Cremonie - na pewno jej nie dostaniesz  ;D Wydanie Supraphonu jest takie dobre ?
Errato wziąłem bo ...wiesz
Archiv - to samo

Kasa ..śmieszna bo na wagę - zapłaciłem 20PLN za płyty i ..20Pln za kawę i wodę :)


vasa



Cytat: dino w Sierpień 09, 2018, 23:15
Cytat: vasa w Sierpień 09, 2018, 23:00Concerti Grossi - rewelacyjna płyta
Po mojej wizycie w Cremonie - na pewno jej nie dostaniesz  ;D Wydanie Supraphonu jest takie dobre ?
Errato wziąłem bo ...wiesz
Archiv - to samo

Kasa ..śmieszna bo na wagę - zapłaciłem 20PLN za płyty i ..20Pln za kawę i wodę :)

Rewelacyjna jest muzyka i wykonanie. Jakości tłoczenia nie określę bo mój egzemplarz mam od 35lat i on wiele przeżył [emoji57]
A co do ceny to droga ta kawa i woda [emoji54]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Sierpień 09, 2018, 23:19A co do ceny to droga ta kawa i woda
Robili to w klubie Vertigo na Oławskiej - w środku była klima ale na zewnątrz.... więc trzeba się było nawodnić i a przy okazji poobserwować niektóre miłośniczki czarnych płyt  ;)

vasa

Boguś (Dino) zapytał mnie o relaksujące arie lub inne klasyczne piosenki.
No to zacząłem wertować zbiory. Jest tego od cholery i ciut, ciut :D
Ale na mnie chyba najbardziej relaksująco działa Kathleen Battle w towarzystwie gitary klasycznej.
Jestem kompletnie zrelaksowany  :pij:

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Verdi Requiem... Oj, jestem pod wrażeniem... Nagranie z lat '60 ubiegłego wieku. Dyryguje E. Ormandy The Philadelphia Orchestra. Ładunek emocjonalny eksploduje jak bomba wodorowa.
Mam tylko pliki niestety. Ale to się zmieni.
Ma sens słuchać opery czy powinno się oglądać? No ale wydają to na nośnikach i bez nośników, jako dźwięk, więc chyba można.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa



Cytat: gratefullde w Sierpień 20, 2018, 19:55
Ma sens słuchać opery czy powinno się oglądać? No ale wydają to na nośnikach i bez nośników, jako dźwięk, więc chyba można.
Łatwiej zacząć od oglądania i słuchania. Potem sam dźwięk wystarczy. Operę na winylu wydawano dla publiki która zna utwór z przedstawienia.
Ale jak ktoś łyknie bakcyla to i placek starczy.
Męczę Joannę d'Arc co ją Dino kilka postów wcześniej kupił [emoji4]
Na razie lubię [emoji7]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

nosferartur

 
Cytat: gratefullde w Sierpień 20, 2018, 19:55Ma sens słuchać opery czy powinno się oglądać?

Najwłaściwiej byłoby w operze, frajda w obcowaniu z żywym. Można, a nawet trzeba słuchać w domu, bo częściej i sporo karmy dla wyobraźni. OK.! Jak już nie można inaczej blurej też jest OK.  :D
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

nosferartur

Cytat: vasa w Sierpień 20, 2018, 20:11Łatwiej zacząć od oglądania i słuchania.

Mam odwrotnie. Mojej wyobraźni nie ogranicza nic, ani wiek śpiewaków, ani ich niemrawość, ni wielkość sceny. Przede wszystkim słuchać, aż sztuka sama przemówi.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

vasa

Cytat: nosferartur w Sierpień 20, 2018, 20:31
Cytat: vasa w Sierpień 20, 2018, 20:11Łatwiej zacząć od oglądania i słuchania.

Mam odwrotnie. Mojej wyobraźni nie ogranicza nic, ani wiek śpiewaków, ani ich niemrawość, ni wielkość sceny. Przede wszystkim słuchać, aż sztuka sama przemówi.
Też tak mam.
Ale dotychczas byłem jedynym któremu dźwięk wystarczał.
Teraz jest nas dwóch[emoji2]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Sierpień 20, 2018, 20:11Męczę Joannę d'Arc co ją Dino kilka postów wcześniej kupił
Na razie lubię

Coś ty za bardzo dziewice lubisz - zaczynam się niepokoić  ;)
Nie zdążyłem posłuchać - jak z jakośćią nagrania i tłoczenia - bo label zacny.

vasa

Cytat: dino w Sierpień 20, 2018, 21:27
Cytat: vasa w Sierpień 20, 2018, 20:11Męczę Joannę d'Arc co ją Dino kilka postów wcześniej kupił
Na razie lubię

Coś ty za bardzo dziewice lubisz - zaczynam się niepokoić  ;)
Nie zdążyłem posłuchać - jak z jakośćią nagrania i tłoczenia - bo label zacny.
Przyzwoite.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Sierpień 20, 2018, 21:34Przyzwoite.
Kurde - myślałem, że bardzo dobre  :-[

vasa

Cytat: dino w Sierpień 20, 2018, 21:45
Cytat: vasa w Sierpień 20, 2018, 21:34Przyzwoite.
Kurde - myślałem, że bardzo dobre  :-[
Nie. Są lepsze i są o wiele lepsze.
Na osłodę masz kawał fajnej bajki muzycznej[emoji443]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

nosferartur

Cytat: vasa w Sierpień 20, 2018, 20:45Ale dotychczas byłem jedynym któremu dźwięk wystarczał.

Myślę, że z Andrzejem to nie ma się co cacać, skoro Braxton i Coleman nie straszni. Moja pierwsza propozycja to ,,Salome" Richarda Straussa Georg Solti. Tam oni łażą, (i to słychać) sporo się dzieje. Nie ma koloratur jeno dramatycznie, ale od czegoś trzeba zacząć.  :)
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

vasa



Cytat: nosferartur w Sierpień 20, 2018, 22:00Nie ma koloratur jeno dramatycznie, ale od czegoś trzeba zacząć.  :)

Andrzej. To oznacza że będzie cierpieć i umierać przez trzy płyty opowiadając ze szczegółami co ją boli [emoji30]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Sierpień 20, 2018, 22:24


Cytat: nosferartur w Sierpień 20, 2018, 22:00Nie ma koloratur jeno dramatycznie, ale od czegoś trzeba zacząć.  :)

Andrzej. To oznacza że będzie cierpieć i umierać przez trzy płyty opowiadając ze szczegółami co ją boli [emoji30]

[emoji485][emoji377]
Jeśli się postara i umierać będzie dramatyczne i z pasją, to jest szansa, że to zaakceptuję. Tylko niech umiera dynamicznie a nie łajzowato [emoji16][emoji16][emoji16]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dino

Cytat: gratefullde w Sierpień 21, 2018, 07:59Tylko niech umiera dynamicznie

Dynamicznie przez trzy płyty ?  Nawet nasza służba zdrowia by ją uratowała  ;)

vasa

Kocham ją [emoji4]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Wrzesień 03, 2018, 18:55
Kocham ją [emoji4]

[emoji485][emoji377]
Jeśli patrzy na Ciebie to jest w jej wzroku poważna doza nonszalancji...  Ale jeśli nie na Ciebie to spoko, zakochuj się. Jakoś to będzie [emoji4][emoji6][emoji16]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Jest takie wydawnictwo o trudnej nazwie acte prealable (fr.) które zajmuje się nagrywaniem i wydawaniem muzyki polskiej. Jest tam wiele z tego o czym nie wie tzw szeroka publiczność, o czym zapomnieli animatorzy kultury i co ma w dúpie minister kultury.
Respect!
http://acteprealable.com/albums/

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Wrzesień 12, 2018, 19:29Jest takie wydawnictwo
Ale to wszystko jest na CD  8)
A animatorów kultury to ni ma - są kreatorzy eventów.
A minister - cza do niego napisać w końcu mamy 100 lecie i może zamiast kartki do ....będzie winyl z >:D

vasa



Cytat: dino w Wrzesień 12, 2018, 21:52
A minister - cza do niego napisać w końcu mamy 100 lecie i może zamiast kartki do ....będzie winyl z >:D

A pisz pan, pisz.
Na Berdyczów.

Minister oddał budżet zaprzyjaźnionej rodzinie książęcej a resztę wyda na promocję Polski na środku Pacyfiku.
A potem pewnie kupi od Potockich pałac w którym siedzi. Bo przecież mogliby się upomnieć.
Niedobrze mi się robi jak widzę lub słyszę tego "profesora" [emoji1785]

[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

#424
A on przypadkiem Polskich Nagrań nie odkupił (tak przy okazji) ?
A jak już o personaliach to mi się tak przypomniało:
http://www.wydawca.com.pl/index.php?s=info&kat=2&dzial=44&poddzial=0&id=2910
Zobacz sobie w necie kto zacz  ;D

ps.
Młody był dzisiaj na stadnym (szkolnym) oglądaniu dyswizjonu303 - kolejny "Latarnik czyli miłość przez KO"