Preamp wbudowany czy osobno

Zaczęty przez Luidzi, Luty 25, 2024, 20:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

Luidzi

Ave

Taka rozkminka. Padło złącze RCA phono w wzmacniaczu. I teraz wydać parę stów i oddać do fachowca czy kupić osobny preamp ? Jak tak to jaki ?
Wzmacniacz Grundig a903.

ahaja

Takie gniazdo rzadko 'pada'. Prędzej zimny lut na pcb, albo kabel.

Wepnij jakikolwiek sprawny/pewny kabel rca - na naturalnie wyłączonym wzmaku. Otwórz i pomierz miernikiem czy sygnał z pinów kabla wchodzi na pcb. 

Luidzi

W sumie myślałem żeby się za to wziąć. Trochę mam peniawke, ale może w weekend podejmę rękawice. I to chociaż po mierze. Nie chcę tego rozwalić, szkoda wzmacniacza.

vasa

Cytat: Luidzi w Luty 25, 2024, 20:42wydać parę stów i oddać do fachowca czy kupić osobny preamp ? Jak tak to jaki ?
Nie wiem jakie jest pre w tym wzmacniaczu. Jednak ogólny pogląd jest taki że zewnętrzne urządzenia od specjalistycznych firm są (generalnie) lepsze.
A jaki?
Najlepszy na jaki wystarczy budżet.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Luidzi

Po części opierałem się właśnie na tej opinii. Tylko chodzi o to coby nie pogorszyć.

wiki

To trzeba jakiś zewnętrzny kupić lub pożyczyć i porównać.
Wtedy będziesz wiedział gdzie stoisz... w tej audio zabawie... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Luidzi

W weekend spróbuję podłubać z RCA i podumam co dalej.