AMPLITUNERY Stereo i AV.

Zaczęty przez merlin1973, Lipiec 10, 2014, 17:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

merlin1973

To był wypas co? Niestety (albo stety) nie miałem takiej. Miał kolega wraz z kolumnami Alton.:) przez jakiś czas mu zazdrościłem.
Pozdrawiam S.CH.

spalon

No był wypas  :)
Identyczny zestaw ale bez odtwarzacza CD miał mój najbliższy kuzyn i też przyznam się że mu zazdrościłem .

spalon

Cytat: kangie w Lipiec 11, 2014, 11:49Wiesz, kilku bogatych audiofili, udzielających się na znanym forum audio kpi z tego wzmacniacza, że to G i budżetówka i że Yamaha nie gra, bo Yamaha robi skutery, a nie audio. Mam ich w głębokim poważaniu i nie chce mi się gadać z takimi indolentami. Nie jest to wybitny wzmacniacz ani amplituner stereo, jest sprzętem dość budżetowym (1650zł za nowy), ale możesz mi wierzyć, że potrafi pokazać klasę, ale z dobrymi kolumnami i dobrym źródłem.
Wierzę Tobie bo osobiście znam kilka osób które mają bądź miały wzmacniacze lub amplitunery Yamaha i wypowiadały o nich podobne opinie

merlin1973

Tak jak pisałem wyżej, przez jakiś czas zazdrościłem koledze takiego sprzętu ;) dopuki nie kupiłem  amplitunera Radmor 5412. Potem było "polowanie" na reszte zestawu i w końcu miałem się czym pochwalic koledze ;D On miał do tego Altony ja Altusy 110.
Pozdrawiam S.CH.

spalon

To się miałeś czym pochwalić taki zestaw nie jednemu spędzał sen z oczu.
A jeśli chodzi o Altony to nie podobały mi się już bardziej wolałem Altusy

merlin1973

Wiesz, kosztowało to mnie dużo pieniędzy, wytrwałości w szukaniu poszczególnych elementów zestawu ( nie było Allegro)  ;) zostawały komisy i ogłoszenia w gazetach. Grało ,-wtedy mysłałem,że najlepiej na świecie ;)
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht



Ciekawostka, że kolejne zdjęcie przedstawia korektor inaczej ustawiony na kanale lewym, a inaczej na prawym :)

Mój kumpel też ją miał. Z perspektywy słuchania na podwórku- dawała lepiej ( mocniejszy wzmacniacz od Toski, no i kolumny Altus 110)
Miała jednak pewne wady. Wzmak się przegrzewał, co i raz się coś przepalało,  magnetofon- szuflada, obiekt westchnień, padał  z częstotliwością  14 dni...
Pomimo, że pasowałby do mojej "wieży" poszedłem i kupiłem za parę stówek używanego, prostego decka Aiwa i jestem przekonany, że  przy odrobinie nakładu na konserwacje, spokojnie grać może i dziś u kogoś.

Jakiś taki to był:



frywolny trucht

Radmor- jak pisałem- w moim otoczeniu był kompletnie nieznany. Nie miałem pojęcia i nadal nie mam jak to gra.
Jedna rzecz mnie zaś intryguje. Po co wypuścili osobny tuner? Czy był jakiś typowy wzmacniacz  do tego zestawu?
Chyba nie? Zawsze amplituner.

merlin1973

Tuner ten umożliwiał odbiór stacji nadawanych w systemie AM na falach długich,średnich oraz podzielonych na 7 podzakresów falach krótkich.  Umożliwiał zaprogramowanie po jednej stacji dla każdego zakresu i podzakresu. Mógł też pracowac samodzielnie dzięki wbudowanemu głośnikowi z regulacją głośniści oraz gniazdu słuchawkowemu.
Pozdrawiam S.CH.

zukzukzuk

#34
Fajny wątek :)
Swego czasu też miałem Radmora! Nieźle grało!
Aczkolwiek, to było prawie 20 lat temu...

Wrzucam fotki chyba równie starego Nakamichi TA 4E (1989 r.).
To jak dotąd najlepszy amplituner stereo (choć nazywają go: wzmacniacz+tuner) pod względem dźwiękowym, jaki spotkałem... Wg mnie - lepszy od wielu droższych i uznanych/renomowanych wzmacniaczy.
Do tego pilot, możliwość pracy jako końcówka mocy, znakomite phono stage, choć bez regulacji (słuchałem na wkładce Dual DN 120 - MC), to nie są wszystkie "atrakcje".
Polecam!
http://wegavision.pytalhost.com/Nakamichi/nakamichi89/nakamichi26.jpg

Pozdrawiam!
Jacek

P.S.
Merlin>>>
Jak oceniasz dźwięk RE-10?
Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment.Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway?The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it.Differentiation by numbers is for those who do not.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

wojtek41

#36
Potrzebuje szybkiej porady. Czy ktos ma lub mial stycznosc z Yamaha CR 2020..? Musze sie szybko zdecydowac jesli chodzi o ewentualny zakup. Cena tak +/- 1500 zlotych. Dla oka piekne. Tylko nie wiem jak gra.....
Kazda opinia mile widziana...)
Jesli ktos cos wie, na temat dzwieku z przedwzmacniacza gramofonowego, to juz super bedzie -)


wojtek41


merlin1973

#38
Cytat: zukzukzuk w Lipiec 16, 2014, 00:44Jak oceniasz dźwięk RE-10?
Czytam sobie a tu pytanie do mnie:) Nakamichi RE-10 kupiłem nowy, grał u mnie kilka miesiecy. Brzmienie- jak na amplituner powalał na kolana, bas mocny i mięsisty, bardzo muzykalny:) najlepszy amplituner jaki miałem, moc -2 x 100W przy 8om.
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

Jaki wzmak go tak szybko pokonał? Po paru miesiącach.

merlin1973

#41
Przedwzmacniacz RC-1082 i końcówka RB-980 :)
Pozdrawiam S.CH.

wojtek41

To zaczepilem oko...Zobaczymy jak sie ulozy licytacja...)
Ale chyba...sie upre...) Potrzebny mi klasyk do zestawu mono...)




zukzukzuk

Cytat: merlin1973 w Wrzesień 28, 2014, 21:52najlepszy amplituner jaki miałem,
zmieniłeś na:
Cytat: merlin1973 w Wrzesień 28, 2014, 23:20Przedwzmacniacz RC-1082 i końcówka RB-980

Tymczasem u mnie TA 4,  zmienił dopiero pre-amp... Nakamichi:)
Choć żałuję niezmiernie, że odsprzedałem swoje egzemplarze w sumie za psie grosze. Obecnie, w Europie ze świecą szukać tego modelu (raczej te mniejsze i słabsze) , a jeśli już, to osiąga wręcz astronomiczne ceny:(

Pozdrawiam!
Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment.Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway?The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it.Differentiation by numbers is for those who do not.