Wrocławski Audiofil

Zaczęty przez vasa, Wrzesień 26, 2014, 20:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie

Wczoraj raz w pierwszym, raz w drugim rzedzie lekko po lewej stronie. Dzisiaj bylem przez 3,5h. Siedzialem bardziej po srodku.

Jutro moze skrobne kilka slow podsumowania. Jestem po rozmowie z Jasonem - przedstawicielem firmy Naim. Sporo ciekawych rzeczy opowiadal.

Niech zaluja ci, ktorzy nie byli. Amplifikacja Naima zostala zaprezentowana po raz pierwszy w Polsce. Ponoc swietnie spisuje sie z wybrednymi kolumnamiFocal Grande Utopia. Chyba skrobne kilka slow do Sly30 co by wypozyczyl do testow :-)

merlin1973

Cytat: kangie w Luty 08, 2015, 17:18Focal Grande Utopia
Duże kolumny, pewnie zajebiście grają:):)  ale największa jest cena:):):):)
ps. no i waga ciężka 200kg:) 

Gdy o nich czytałem kilkanaście lat temu , tylko "Nautilusy" bardziej mnie wprawiały w zakłopotanie- czego to człowiek nie wymyśli by posłuchac muzyki.
Pozdrawiam S.CH.

kangie

Tak, swietne kolumny. Mnie marza sie Isophony Berlina RC11 (dzisiaj Gauder Akustik). Tylko do nich trzeba salonu 70-120mkw bo miotaja powietrzem jak szatan!  Marzenia warto miec :-)

elem

Cytat: kangie w Luty 08, 2015, 18:44Mnie marza sie Isophony Berlina RC11 (dzisiaj Ggauder Akustik).

Kangie, gdzie je wstawić? 40m2  za mało, za to salę Studia PR3 im. Agnieszki Osieckiej nagłosniły znakomicie. RC9 wystarczą a jeszcze na niezły piec zostanie :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kangie

Ja wstawilbym je do swoich 23,8mkw. Wtedy najprawdopodobniej stracilbym wszystkich kolegow audiofili ;-) Tak zle i tak niedobrze...

merlin1973

#55
Cytat: kangie w Luty 08, 2015, 18:44Berlina RC11 (dzisiaj Gauder Akustik).
Specyfikacja;

Głośnik niskotonowy 4 x 222 mm ceramiczny
Głośnik średnio-niskotonowy 1 x 173 mm ceramiczny
Głośnik średniotonowy 1 x 50 mm diamentowy
Głośnik wysokotonowy 1 x 20 mm diamentowy
Częstotliwość podziału 150 / 1000 / 6000 Hz
Impedancja 4 Ohm
Moc sinusoidalna 240 W
Moc muzyczna 500 W
Wysokość 202 cm
Szerokość 30 cm
Głębokość 72 cm
Waga 152 kg
Gwarancja 20 lat

Cena-:):):) Kosmos.
Pozdrawiam S.CH.

elem

Cytat: merlin1973 w Luty 08, 2015, 18:55Głośnik średniotonowy 1 x 50 mm diamentowy

ten diamencik jest niesamowity
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kangie

Ja gustuje w wysokotonowych berylach, ale tymi diamentami i ceramika bym nie pogardzil.

merlin1973

No nawet, nawet  :D :D :D
Pozdrawiam S.CH.

kangie

Oj, kusisz, Sławek, kusisz ;-)

kangie

Skrobnę z wyprzedzeniem, żeby ktoś nie zarzucił mi, że za późno się dowiedział. W przyszły weekend 14-15.03 kolejny Audiofil. O ile mi wiadomo sprzęt wystawia Roger Adamek z RCMu. Z tego co ostatnio mówił Piotr Guzek - Adamek odgrażał się, że pokaże jak gra najlepszy gramofon świata. Sam jestem ciekaw. Wiem jedno. Jeśli przyjeżdża Roger Adamek, to warto być :)

kangie

Wg najnowszych informacji gospodarzem najbliższego Audiofila (14-15.03) będzie polsko-czeska spółka Voice z Cieszyna.

Poniżej wykaz wszystkich prezentowanych urządzeń:

• przedwzmacniacz Primare PRE60,
• końcówka mocy Primare A60,
• odtwarzacz wielo-formatowy Primare BD32 MKII
• zestaw głośnikowy Audiovector SR6 Avantgarde Arrete,       
• gramofon Pro-Ject Xtension 9 Evo SP,
• Pro-Ject PhonoBox RS + PowerBox RS Phono,
• okablowanie Cardas Audio z serii Clear.

Więcej informacji:

http://piotrguzekimpresariat.pl/dzialalnosc-audiofil

gratefullde

No właśnie czytałem dziś rano. Czy informacja o R.Adamku, którą podawałeś, dotyczyć miała obecnej edycji Audiofila i czy jest ona nieaktualna?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kangie

Adamek ma być, ale jak widać w innym terminie - ale w tej edycji 2015.

gratefullde

Cytat: kangie w Marzec 09, 2015, 13:25
Adamek ma być, ale jak widać w innym terminie - ale w tej edycji 2015.

Rozumiem. Dzięki. W sobotę się widzimy.

Czy ktoś jeszcze się wybiera na tę imprezę?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kangie

Jasne. Planuję być w sobotę.

To może lista chętnych? Greg? vasa? tatachabera? inni?

1) gratefullde
2) kangie

vasa

Cytat: kangie w Marzec 09, 2015, 13:06Poniżej wykaz wszystkich prezentowanych urządzeń:
Jakoś tak trochę mi brakuje pomysłu w tym zestawie.
Nic co by mnie skłoniło żeby ruszyć cztery litery i przejść się na drugą stronę ulicy :(

W piątek będę na koncercie Di Meoli więc w sobotę trup. To może w niedzielę  ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

No fakt. Lepiej na forum popisac  ;)

A gdzie gra Meola?

tatachabera

Jak zdążę to piszę się na niedzielę :)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

#70
Odkopuję temat gwoli przypomnienia o jutrzejeszo-niedzielnej imprezie.

Tak było w maju 2013 r. Harpię Acoustic z elektroniką wystawiał Jerzy Herzyk.




I coś dla fanów kontrabasu np. Christiana McBride:


GregWatson

Co tam słychać na Audiofilu? Chłopaki byli z AM?.
Trochę tego i trochę tamtego też.

kangie

Jestesmy, jestesmy... I pozdrawiamy  :)

kangie

Fot. 2.

kangie

Fot. 3.