Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bartik

Dzisiaj podłączyłem Yarbo 1100 i potwierdzam opinie o poprawie rozdzielczości i uporządkowaniu sceny.
Electrocompaniet ECI5MKII CA 840C Spendor S8E Tara labs Helix 6 Tomanek Tab 8 MPS Yarbo SP 1100

miniabyr

No czyli słychać różnicę ! Jeśli potrzeć tylko na to ,jak ten kabel jest zrobiony ,to już sam jego przekrój budzi respekt a przynajmniej zainteresowanie. Ja mam nim okablowane wszystkie moje urządzenia audio .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot

Cytat: Bartik w Maj 16, 2018, 22:28
Dzisiaj podłączyłem Yarbo 1100 i potwierdzam opinie o poprawie rozdzielczości i uporządkowaniu sceny.

A jakie kolega zastosował wtyki?

Bartik

Wtyki-sieciowe-valab-carbon-rhodium-
Electrocompaniet ECI5MKII CA 840C Spendor S8E Tara labs Helix 6 Tomanek Tab 8 MPS Yarbo SP 1100

miniabyr

A ja ciułam na kable Kimber 3033 . Będzie to długa i kreta droga . Ale warto .Jakby co, to moje Red Eye będą szukać nowego terminala głośnikowego . Alleluja
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

W przerwie w słuchaniu kabli posłuchaj też muzyki:)
Byłem w czwartek na koncercie w NOSPR, grali Requiem Tigrana Mansuriana. Dyrygował Libreich, nagrali to dla ECM New Series. Fenomenalny utwór, myślę że bardzo Ci podejdzie taka muzyka. Chór + orkiestra smyczkowa.

Jest na spotify cała płyta.

No i YT, ale nie wiem co to za nagranie.

m.youtube.com/watch?v=yUoINWiTqZA


Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Muzyka  u mnie gra prawie non stop . Zazdroszczę Ci NOSPRU  barrrrrdzo . Ja słucham sobie teraz Grażyny Bacewicz  i Krystiana  Zimermana  .O jej jakie to piękne granie . Kurcze Bacewicz jest niezwykła ale z jakiegoś powodu niezauważana . W zasadzie wstyd nie mieć . a skład tej płyty jest  fantastyczny  Zimerman ,Danczowska , Szymczewska  Gorąco polecam .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Znam,słuchałem na żywo, nawet na próbie byłem,Krystian pozwolił zostać studentom. To było już lata temu.

Ta Sonata na fortepian to rarytas, brzmi to jak najlepszy Prokofiev, mam nadzieję, że ten utwór będzie coraz bardziej rozpoznawalny.
Grupa ratowania poziomu.

Bedford

Cytat: tomasz_pianista w Maj 19, 2018, 21:36Ta Sonata na fortepian to rarytas, brzmi to jak najlepszy Prokofiev, mam nadzieję, że ten utwór będzie coraz bardziej rozpoznawalny
Do popularyzacji tego utworu przyczyniła się m.in. płyta "Spark Of Life" - Marcin Wasilewski Trio w/ Joakim Milder z nagraniem Largo.

gratefullde

Cytat: miniabyr w Maj 19, 2018, 21:02
Muzyka  u mnie gra prawie non stop . Zazdroszczę Ci NOSPRU  barrrrrdzo . Ja słucham sobie teraz Grażyny Bacewicz  i Krystiana  Zimermana  .O jej jakie to piękne granie . Kurcze Bacewicz jest niezwykła ale z jakiegoś powodu niezauważana . W zasadzie wstyd nie mieć . a skład tej płyty jest  fantastyczny  Zimerman ,Danczowska , Szymczewska  Gorąco polecam .
No i lecę do sklepu... Dzięki [emoji4]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

 ;D ..................ale dziś to chyba sklepy są zamknięte ?Musisz poczekać do poniedziałku ! :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: miniabyr w Maj 20, 2018, 11:18
;D ..................ale dziś to chyba sklepy są zamknięte ?Musisz poczekać do poniedziałku ! [emoji14]
Faktycznie, Biedronka podwoje zakneblowała...
No nic, jest jeszcze na szczęście sprzedaż internetowa, tu państwo jeszcze nie interweniowało, na razie [emoji6]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

zalega mi gdzies w kartonie (zamawiający zrezygnował), oddam po cenie zakupu :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Paweł, czy to ma rekomendacje QJP? [emoji23]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Kurcze a to zadałeś mi zagwozdkę !  Pod względem muzycznym -bezdyskusyjnie  tak . Pod względem wykonawczym -to Olimp , więc tak . Ale mogło by być trochę lepiej nagrane i stąd moje wahanie . Jeśli ci się spodoba to możesz  dać od siebie  QJP .  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Michał

Interpretację Zimermana to Olimp,ale realizacja DG,to właściwie zawsze w jego przypadku lipa. Nie przejmować się,słuchać ;D

miniabyr

Dziś u mnie genialna płyta S.Rollins'a  "Tenor Madness" z 1956 roku . Mono  w edycji sacd przygotowanej przez Analogue Productin .........taki mainstream'owy  jazz ale z klasą ......................ale nie o tym nie o tym . Miałem nie być na odsłuchu u znajomego ,ale jakos się udało i mogłem posłuchać JBL 4343 + Audio Note M5 preamp + monobloki Carry Audio 805 na lampach 211   . A jako zestaw alternatywny wzmacniacz zintegrowany Audio Note Jinro na lampach 211+ te same kolumny  . No cóż  ktoś powiedział że pieniądze nie grają a ja ,bardzo bym chciał aby tak było . Niestety pieniądze w tym przypadku zagrały  i muszę to z przykrością stwierdzić ! Jinro to taki Ongaku dla ubogich (coś ok 100.000 zł ) i kurcze jestem pod wielkim wrażeniem, co ten ważący  50 kg kloc robi z brzmieniem .  Zestaw z Carry audio +pre AN M5 też dawał do myślenia bo nie było się do czego przyczepić . Róznica między tymi zestawami wcale nie subtelna ,ale każda pokazywała detale w innych proporcjach  I zawsze dobrze !. O barwie nie mówię, bo na tym poziomie o barwie się nie dyskutuje ;) .  Co więcej ten zestaw ,a w szczególności wzmak AN Jinro zrobił z jazgotliwej kolumny JBL 4343 wręcz  oazę spokoju . Największe ucywilizowanie pojawilo się na średnicy - tego słuchało się z wielką przyjemnością .Bardzo lubię być w taki sposób zaskakiwany ! Nie ma źle grających sprzętów audi ,są tylko źle zestawione ze sobą .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Miniabyr
Właśnie zakupiłem zachwalany Yarbo 1100 do testów.
Mam pytanie odnośnie jak podłączyłeś ten kabel?
I tak mamy w kablu:
1 - gruby czerwony – na fazę,
2 - gruby czarny -  na zero,
3 - cieńszy zielony – na neutralny,
4 - cienki goły – jak go podłączyłeś, do neutralnego z obu stron, czy tylko z jednej?
5 - ekrany miedziane na poszczególne 1,2,3 – gdzieś je podłączałeś?
6 - ekran miedziany na wszystko – jak go podłączyłeś?
Kabel ma wydrukowaną strzałkę kierunkową – podłączyłeś tak aby strzałka wskazywała od gniazdka do urządzenia?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

McGyver




Czerwony na L przy obu wtykach
czarny na N przy obu wtykach
zielony na PE przy obu wtykach
goły jest zwarty z ekranem/ekranami. Wszystkie ekrany razem na PE tylko i wyłącznie od strony wtyku do ściany. Od strony sprzętu pozostawić niepodłączone do niczego.
Strzałki mają wskazywać od ściany w kierunku sprzętu.

pelot

Cytat: wiki w Maj 22, 2018, 11:59
Miniabyr
Właśnie zakupiłem zachwalany Yarbo 1100 do testów.
Mam pytanie odnośnie jak podłączyłeś ten kabel?
I tak mamy w kablu:
1 - gruby czerwony – na fazę,
2 - gruby czarny -  na zero,
3 - cieńszy zielony – na neutralny,
4 - cienki goły – jak go podłączyłeś, do neutralnego z obu stron, czy tylko z jednej?
5 - ekrany miedziane na poszczególne 1,2,3 – gdzieś je podłączałeś?
6 - ekran miedziany na wszystko – jak go podłączyłeś?
Kabel ma wydrukowaną strzałkę kierunkową – podłączyłeś tak aby strzałka wskazywała od gniazdka do urządzenia?
Jak podłączysz, opowiedz coś o nim , jak to gra u ciebie.

wiki

McGyver, dzięki za info.
5 -ekrany na poszczególne żyły - też łączyć? Trochę będzie chyba kombinacji aby to wszystko ładnie spiąć.

Obecnie mam DIY na grubym Westernie i bardzo dobrze się sprawuje, dlatego chciałem wypróbować tak chwalony kabel.
Jak zrobię to dam znać jak wyszło na placu boju.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

McGyver

Cytat: wiki w Maj 22, 2018, 13:53ekrany na poszczególne żyły - też łączyć? Trochę będzie chyba kombinacji aby to wszystko ładnie spiąć.
Najlepiej byłoby też je podłączyć, ale tak szczerze, to pojęcia nie mam jak by to zrobić. Wrzuć foty jeżeli coś skutecznego i przede wszystkim BEZPIECZNEGO wymyślisz.

miniabyr

To nie jest łatwe aby  wszystkie ekrany  z jednej strony  razem połączyć . Ja tego nie zrobiłem i tylko " ekran główny "  podlączony jest we wtyczce do ściany .  Czekamy na relacje jak ten drut zachowuje się u kolegi Wiki .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Old Man Kensey

Hej, może tego nie widać, ale ten kabelek poniżej to także Yarbo SP-8000PW. Troszkę go przerobiłem, dałem ładną koszulkę, wtyki to Viborg. Potwierdzam, w tych pieniądzach bardzo przyzwoity kabel, ja niestety nie umiem tak ładnie i wyczerpująco opisać jego brzmienia. U mnie gra podłączony do wzmacniacza.

Tylko ekran główny zebrałem i od strony wtyki schuko podłączyłem do uziemienia. Poszczególnych żył ekrany trudno jest jakoś elegancko zebrać w jedną wiązkę i uziemić, bydlę jest dość grube i sztywne.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen